Valaki levezetné nekem ezt a kétismeretlenes egyenletet?


-3A + 4B = -10

-3B - 4A = -5


A = ?

B = ?


Előre is nagyon köszönöm!


2015. máj. 3. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
egyenlő együtthatókkal érdemes megcsinálni
2015. máj. 3. 12:15
 2/4 A kérdező kommentje:
És hogy? Mert ha összeadom őket akkor nem esik ki sem az A, sem a B.
2015. máj. 3. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
felsőt beszorzod 4-gyel, az alsót hárommal, majd összeadod
2015. máj. 3. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor -12A+16B=-40

-12A-9B =-15

-----------------------

25B=-40+15

B=-1


-12A-16=-40

A=24/12

A=2


Behelyettesítések után triviális. Sz. Gy.

2015. máj. 3. 15:32