Hogyan oldjam meg ezt a ketismeretlenes egyenletet?

Figyelt kérdés

90+x+y=180.

Hogy oldjam meg?

A haromszog szogeit kell kiszamolnom

α=90°

β=x

γ=y

Erre felirtam ezt az egyenletet:

90+x+y=180

Tudom hogy van mas megoldasa de en erre vagyok kivancsi kerlek irjatok le hogy kell kiszamolni koszonom.



2013. okt. 4. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

1 adat kell még! Így lehetetlen...

1 oldal , egy felező, vagy bármi.

Valaminek kell legyen még.

2013. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Mivel két egymástól függő változód van.

Annyit tudsz definiálni, mint amit BÁRMELY derékszögű háromszögben, hogy a két nem ismert szög együtt szintén derékszöget alkot, azaz pótszögek.

De ennél "pontosabb" megoldás nem lesz.

2013. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor pl a. Oldal =10 cm
2013. okt. 4. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb az lenne, ha leírnád a feladatot a legelejétől, mert így nagy az össze-visszaság. Biztos, hogy van még ott valami, amit használni kellene, csak te nem tulajdonítasz nagy jelentőséget neki.
2013. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

α=90°

β=x

γ=y

a oldal=10cm

2013. okt. 5. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Thalesz tételéből: vegyünk egy 10cm ármérőjű kört, majd válasszunk ki egy tetszőleges, az átmérő két pontjától különböző harmadik pontot, ekkor ezt a három pontot összekötve derékszögű háromszöget kapunk. Mivel tetszőleges pontot választottunk ki és a köríven végtelen sok pont van, ezért végtelen sok olyan háromszög van, amire igazak a megadott adatok.


Tehát ez az adatmennyiség kevés.


(Nem mellesleg gondolhatod, hogy megtanultam olvasni, így nem kell ugyanazt kétszer leírnod...)

2013. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!