Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leírná nekem a kőszívű ember...

Kissd01 kérdése:

Leírná nekem a kőszívű ember fiaiból a következőket? -ellenfelek -huszárok útja -Ki volt Palvic Ottó -meg valamilyen titok is volt de nem tudom pontosan mi.

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

Ellenfelek:

Baradlay Richárd huszártiszt és Palvicz Ottó, aki osztrák tiszt volt

Richárd és 200 huszárja a Kárpátok láncain keresztül Bécsből szökött haza Magyarországra.

Palvicz és csapata végig a nyomukban volt, többször meg is ütköztek egymással a magyarok és az osztrákok.

A végső párbaj már Magyarországon, az isaszegi csatában, a Királyerdőben volt.

Karddal harcoltak.

Richárd győzött, a fején súlyosan megsebesítette Palviczot, ő könnyebben sérült meg, szintén a fején.

Az osztrák tiszt haláltusájában titkát ellenfelére, Richárdra bízta.

Richárd lovagias ellenfél volt, ígéretet tett Palvicznak, hogy titkát megőrzi, kérését pedig teljesíti.

A titok:

Palvicz Ottó és Plankenhorst Alfonsine korábban szerelmesek voltak, ebből a kapcsolatból egy kisfiú, Károlyka született.

A nő azonban még apja elől is eltitkolta megszületett gyermekét, otthonuktól távol, nyomorban nevelkedett a kisfiú.

Amikor Palvicz tudomást szerzett a gyermek létezéséről, levélben arra kérte a nőt, árulja el fia hollétét, akkor folytathatják kapcsolatukat.

Erre azonban már nem kerülhetett sor, mert időközben a kitört forradalom miatt Palvicznak háborúba kellett mennie.

Az osztrák tiszt arra kérte Richárdot, miután a gyermek személyazonosságát igazoló okmányokat átadta neki, hogy kutassa fel Károlykát és nevelje fel rangjához illő módon.

Ezt Richárd meg is tette, amikor a szabadságharc végeztével szabadult a börtönből, összeházasodtak Edittel, és a kisfiút sajátjukként nevelték fel.

2016. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!