Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Másodfokú egyenletek, miért...

Másodfokú egyenletek, miért nem megy?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és sajnos matekból katasztrófa vagyok. Tanár azt mondta hogy próbáljam meg begyakorolni a másodfokú (+ Elsőfokú +Pitagorasz) egyenleteket tanulni. Azonban egyszerűen nem megy. Nézek videókat behelyettesítek, közel sem az jön ki mint aminek kellene. Ementoron csinálom a feladatokat de nem megy. Valaki segítene mit rontok el?


Fénykép a füzetemből: [link]


Első második feladatba be se tudtam helyettesíteni normálisan, harmadikba ment, de nem az jött ki.



2016. júl. 12. 20:04
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ez az, túl tömör. Nem igazán értem. :D Lehet az lenne a legjobb ötlet hogy elejétől a végéig átveszem az összes feladattípust.
2016. júl. 15. 20:37
 22/24 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem,hogy milyen könyvekböl és hogyan tanulsz?

Ne az internetes feladatokkal kezd, elöbb a tankönyveket bogarászd át.

Én tavaly érettségiztem, rengeteg matematika könyvet oldottam végig, plusz felkészitö könyveket.

Hasolnó helyzetben voltam mint te,de végül 1 év alatt sikerült felhoznom magam annyira, hogy 4-es érettségit írtam.

Igaz, éppen négyest, de meglett a fáradozásom gyümölcse.

2016. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező!

Középiskolában teljességgel kizárt, hogy olyan másodfokú egyenletet kapj aminek nincs megoldása a valós számok halmazán! Amennyiben a gyökjel alá negatív szám jön ki, az egy intő jel, nézd meg, hogy az előjeleket jól írtad-e, vagy jó együtthatókat választottál-e ki.

Egyébként amikor negatív szám jön ki a gyökjel alatt annak az egyenletnek is van megoldása, de az már egyetemi matek és azon belül a komplex számok témaköre. Biztosíthatlak, hogy nem fogsz ilyen jellegű feladatot kapni érettségin!

2016. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 vurugya béla ***** válasza:
67%

Fogom a fejem, mi mindent összehordanak itt - persze jó szándékkal. Kérem, aki nem napi szinten foglalkozik középiskolai matekkal, az ne írja be, ami eszébe jut.


Csak a legutóbbi két hozzászólásra reagálok:

A nullán állóknak a tankönyvekből a legnehezebb tanulni, annál egy jó tanár vagy egy jó matekos osztálytárs sokkal jobb. De még az internetes animált magyarázatok és videók is jobbak nála.

A középiskolai érettségin igenis adható negatív diszkriminánsú másodfokú egyenlet, külön tananyag annak a tudása, hogy ilyenkor nincs VALÓS megoldás. Érettségin is volt már olyan feladat, melynek helyes megoldása ez volt: "az egyenletnek az alaphalmazban nincsen megoldása". Komplex számok - majd jöhetnek a műegyetemen, de ne zavard meg a küszködő középiskolást!

2016. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!