Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nektek hogy tetszett az Egri...

Nektek hogy tetszett az Egri csillagok?

Figyelt kérdés
Nekem nem nagyon.

2016. aug. 1. 09:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%
6-7 éve olvastam azt hiszem, és csak a kétharmadáig bírtam, olyan unalmas volt. A hosszú leírásoktól egyszerűen megőrültem. A szereplők viszonyát se tudtam fejben tartani sokszor, annyira nem érdekelt.
2016. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ez a gond a mai fiatalokkal. Csillogjon, csattogjon, robbanjon minden percben, különben unalmas.

Felgyorsult az élet - na de ennyire?

2016. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az ilyen "robbantgatós" könyveket nem szeretem. A nagyon izgalmas regények érdekelnek. Például a Helka trilógia, Rumini könyvek, Anne...
2016. aug. 3. 09:34
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

#12

Semmi gond nincs a mai fiatalokkal lsd. a Pál utcai fiúkat, szerintem sokan szerették, mint kötelező olvasmány és jé... annak van a legnagyobb külföldi sikere is. Véletlen? Nem hiszem. Az pedig, hogy valakinek tetszik-e az Egri csillagok، ízlésbeli kérdés, semmi többet nem mondd el, csupán az illető ízlését.

2016. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tetszik, ahányszor csak újra előveszem. Végig már nem olvasom, csak amire gondoltam, azt keresem meg, és egy kicsit továbbolvasom.

A film is nagyon jól sikerült, az is tetszik.

2016. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszett, gyerekkoromban többször elolvastam. Mire kötelező lett, már vagy kétszer végigértem vele.


De őszintén, mióta felnőttem, nem igazán értem, hogy miért kötelező az Egri csillagok.

Nagyon jó történelmi kalandregénynek tartom, de semmi több. Nincs igazán semmi mélyebb mondanivalója. Szinte az összes többi kötelező jobban megérintett, mint az Egri csillagok.


Számomra ugyan nagyon szórakoztató olvasmány volt, de túl hosszú ahhoz, hogy minden általános iskolás élvezze, és ha valakit nem érdekel a törökverő történet, akkor szenvedés lesz a többszáz oldal, és csak megutálják az olvasást. Szerintem ha csak egy a török megszállás idején játszódó kalandregényt akarnak megismertetni a gyerekekkel, akkor a Koppányi aga testamentuma is elég lenne. Az is cselekményes, és még rövid is, ha valakinek mégsem tetszik annyira, akkor sem megy el az életkedve. Akinek pedig megtetszik a műfaj, az elolvashatná utána az Egri csillagokat, mint ajánlottat.

2016. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Az eleje nem tetszett, de a végefele már kezdem szeretni. Talán az egyik legjobb kötelező olvasmány. Mikor 8ban kellet a Kőszivű Ember Fiait olvasni, szószerint visszasítam ezt, olyan sz%% volt az :D
2016. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!