Nem értem az algebrát segítenél?


Szval nem világos mi hova való, és hogy van..

1. 3+7X-2+X= 4*(5X-4)

2. 2*(3X+5) = 10*(X-2)


3.5*(2X-4)= (8x-6)*2

4. 6X-3+12X-x= 10*(X+3)


5. 10X+50-3X-20=3*(4X-1)

6.6*(2X+6)= -2*(5X-1)


7.-2*(4X+1)=3*(5X-5)

8. -2X+8X-10+15=6X+9-4+4X


Lécci levetetést is írjatok(: és előre is köszönöm


2010. ápr. 25. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:

3+7X-2+X= 4*(5X-4)

3+7x-2+x=20x-16

1+8x=20x-16

17=12x

17/12=x


2*(3X+5) = 10*(X-2)

6x+10= 10x-20

30=4x

30/4=x


5*(2X-4)= (8x-6)*2

10x-20=16x-12

-8=6x

-8/6=x


6X-3+12X-x= 10*(X+3)

17x-3= 10x+30

7x=33

x=33/7


10X+50-3X-20=3*(4X-1)

7x+30=12x-3

33=5x

33/5=x


többit már szerintem meg tudod csinálni magadtól is, mert azok is ugyanilyenek

2010. ápr. 25. 14:05