Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német fogalmazást kellene...

Német fogalmazást kellene írni, de az éven kezdtem a németet második nyelvként. Ezt kellene lefordítani nekem. Valaki segít benne? Holnapra kellene!

Figyelt kérdés

(,Az egyszerű múltat tanultuk még csak)


Karácsonykor reggel felkeltem. Apa éppen akkor hozta be a fát, anya pedig az ebédet főzött. Amikor kész volt jöttek a testvéreim és a szüleimmel elkezdtük a fát disziteni. Azután apukám átadta nekem az új szobamat aminek nagyon örülök. Bejött a testvérem és mindenki most kapta meg az ajándékát. Kimentem egy kis sütit enni, aztán pedig megnéztem mit kaptak a testvéreim. Másnap átmentünk mamáékhoz,mert tőlük is most kapom az ajamdekom. Eszék egy kicsit utána és kimegyek játszani az unokatestvéreimmel. Este volt már amikor hazajöttünk. Egy kicsit együtt vagyok a családdal aztán lefekszem aludni. Az új évet is a családdal töltöm. Nagyon kellemesen telt el ez az ünnep


(Megköszönöm az összes segítséget!!!!!!)


2017. jan. 2. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:

A nyolcadik mondat úgy helyes hogy: és kimegyek játszani.....Stb.


A helyesírási hibákért bocsi de nagyon sürgős

2017. jan. 2. 18:53
 2/5 anonim válasza:

Am morgen bin ich aufgewacht, als mein Vater gerade den Weihnachtsbaum geholt hat, und meine Mutter gekocht hat. Nachdem sie fertig geworden sind, sind meine Geschwister gekommen, und wir haben zusammen den Baum geschmückt. Danach habe ich mein Zimmer bekommen, wofür ich mich sehr freue. Nachdem alle ihre Geschenke erhalten haben, habe ich ein wenig Kuchen gegessen, und habe geguckt, was meine Geschwister bekommen haben. Am nächsten Tag sind wir z meinen Großeltern gegangen, die mir auch was geschenkt haben. Nachdem Essen habe ich mit meinen Cousinen gespielt. Am Abend sind wir wieder heimgefahren. Ich bineine Weile mit meiner Familie gewesen, danach habe ich geschlafen. Diese Feiertage sind sehr toll vergangen.


Lehet néhány hiba van benne ;)

2017. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ich stand am Weihnachtsmorgen auf. Mein Vater brachte den Tannenbaum, wa:hrend meine Mutti das Mittagessen machte, danach schmüchte ich den Baum mit meine Eltern und mit meine schwester auf. Am Abend bekam jederman das Geshnenk. Ich bekam von mein Vater ein neues Zimmer , dieses freute mich sehr. Ich ging in die Küche ein weniges Geba:ck essen hinein, dann sah ich die Geschenke den Schwestern an.

Am na:chste Tage besuchten wir meine Grosseltern,und wir bekam dort auch ein Geshenk. Wir assen ein wenig und ich ging mit meine Kusine spielen heraus. Es war Abend, als wir nach Hause kam. Ich war zusammen mit meine Familie, dann ging ich schlafen. Ich verbrachte mit meine Familie das Neuesjahr auch. Der Winterfest war sehr lieblich.


az a:, az umlautos a-t jelenti , remelem még nincs túl kesőn , ebbe is lehetnek hibák :)

2017. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Karácsonykor (am Weihnachtstag)
2017. jan. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy "Weihnachten"

(Weihnachten stand ich am Morgen auf)

2017. jan. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!