Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki tud franciául letudná...

Aki tud franciául letudná nekem fordítani ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Bonjour tout le monde,

Je vais pour la première fois à ce magnifique festival de Budapest et je suis un peu inquiet. Avez-vous des infos et des petits trucs à me conseiller, des choses importantes à ne pas oublier lors d'une semaine de festival? Jonathan


Vous dites pourquoi vous répondez au message.

Vous le rassurez (par example: langue,nourriture, différence culturelles)

Vous lui proposez d'autres activités.

Vous attirez son attention sur les dangers possibles


2017. jan. 4. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó napot mindenkinek,

Először megyek erre a csodálatos fesztiválra Budapesten, és egy kicsit ideges vagyok. Vannak információid és apró trükkjeid, amik emlékeztetnek a fontos dolgokra a fesztivál hetén? Jonathan


Miért válaszolsz az üzenetre?

Aggódsz (például: a nyelv miatt, az ételek miatt, a különböző kultúrák miatt)

Kínálsz neki egyéb tevékenységeket

Felhívod a figyelmét a lehetséges veszélyekre


Gondolom olyan válaszlevelet kell írni, amiben szerepel ez a 4 dolog.


Egyébként kezdő franciás vagyok, úgyhogy bocsi, ha valamit kicsit pontatlanul fordítottam.

2017. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem teljesen úgy van, ahogy írta az első. Itt van:


Helló mindenki,

Először megyek erre a csodás budapesti fesztiválra, és egy kicsit aggódom. Van valami infótok róla és tudnátok adni néhány apró tanácsot, mondani néhány fontos dolgot, amit nem kéne elfelejteni a fesztivál hetén? Jonathan


Mondd el, hogy miért válaszolsz az üzenetre

Nyugtasd őt meg (pl: nyelvvel, étkezéssel, kulturális különbségekkel kapcsolatosan)

Ajánlj neki egyéb tevékenységeket is

Hívd fel a figyelmét a lehetséges veszélyekre


Nem teljesen szó szerinti a fordítás, picit magyarosítottam azért, de ez lenne a lényeg. :)

Ha kell még bármi segítség, írj nyugodtan!

2017. jan. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!