Hogy lehet kiszámolni egyszerűen?


Pl: Van 1 4 milliót érő kocsid,évente 15%-ot értéktelenedik minden évbe, akkor hány év múlva ér a kocsi 2,7 milliót.

Talán Logaritmusnál vettük.



2017. dec. 17. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Valszeg az a legegyszerűbb, ha beütöd a számológépbe, hogy 4*0.85, aztán számolod, hányszor nyomod meg az =-t, hogy 2,7 alá menjen az érték.


Amúgy ugye a

4*0,85^x = 2,7

egyenletet kell megoldani, az eredmény

x = log[0,85](2,7/4) = lg(2,7/4)/lg(0,85)

lesz, azaz 0,85 alapú logaritmus 2,7/4.

2017. dec. 17. 20:41