Az eső 6m/s sebességgel esik függőlegesen egy vonat x-el megy és az ablakán a vízszintestől 30fokkal tér el az eső nyoma. Mennyi a vonat sebessége?


2018. szept. 24. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
x=6/tg30°=6*sqrt3 m/s.
2018. szept. 24. 21:26
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Rajzolsz egy derékszögű háromszöget, aminek a függőleges oldala 6 egység, az vízszintes oldala pedig 30 fokot zár be az átfogóval. Ki kell számolnod a vízszintes oldal hosszát:

x = 6/tg(30 fok) = 6sqrt(3) m/s = 10,3924 m/s

2018. szept. 27. 12:24