Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjuk fel egy ellipszis...

Hogyan írjuk fel egy ellipszis egyenletét az x, y, z koordinátarendszerben?

Figyelt kérdés
A síkban x és y van, de én olyan ellipsziseket is szeretnék felírni, amelynek z koordinátája is van.

#ellipszis-egyenlet
2018. dec. 13. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Te a Hold-os kérdező vagy, ha jól sejtem.


Nézz utána a főtengelytranszformációnak, és a görbék kanonikus alakjainak.


xy síkban az ellipszis egyenlete:


(x/a)^2+(y/b)^2=1


ahol "a" és "b" a fél nagy -és kistengely.

2018. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
xyz síkban mi az ellipszis egyenlete?
2018. dec. 13. 20:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve xyz síkban mi az egyenlete?
2018. dec. 13. 20:01
 4/10 A kérdező kommentje:
Illetve x,y,z térben mi az egyenlete?
2018. dec. 13. 20:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Látom, abszolút nem olvasod amit írok, és nem nézel utána annak amit mondok, pedig lenne mit tanulnod...


De tudod mit? oldd meg magad a saját problémádat, ill. kérdezd meg azokat, akik a helyes válaszomat lepontozták.


Téma túltárgyalva.

2018. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Adva van egy ellipszis egyenlet: (x*x/a*a) + (y*y/b*b) = 1. Végigmegyünk ezen ellipszis pontjain a térben, minden pontnak három koordinátája van (x1,y1,z1). Ha megadom ezen pont 1 koordinátáját, abból ki lehet számolni a másik kettőt?
2018. dec. 13. 20:21
 7/10 anonim ***** válasza:

És már megint kezdődik előlről... Múltkor az egyik kötekedő válaszolónak is leírtam, hogy ellipszisnél elég síkban számolni, mint ahogy az egyenletet is leírtam.

Szerencsére azóta nem jelentkezett, mert kiderült az is, hogy már középiskolából is kibukott.

Fogalma nem volt a főtengelytranszformációról, meg a lineáris leképezésekről sem. Remélem nem tér vissza butítani a népet.

2018. dec. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az ellipszis térbeli egyenlete a következő?:

((x*x)/(a*a)) + ((y*y)/(b*b)) = ((x*x)/(a*a)) + ((z*z)/(c*c)) = ((y*y)/(b*b)) + ((z*z)/(c*c)), ahol a,b,c valós gyújtópontok x,y,z valós változó térbeli pontok.

2018. dec. 14. 18:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Helyesbítek!

Az ellipszis térbeli egyenlete a következő?:


((x*x)/(a*a)) + ((y*y)/(b*b)) = ((x*x)/(a*a)) + ((z*z)/(c*c)) = ((y*y)/(b*b)) + ((z*z)/(c*c)), ahol a,b,c valós állandók x,y,z valós változó térbeli pontok.

2018. dec. 14. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!