Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet kiszámolni egy...

Hogyan lehet kiszámolni egy szabályos háromszög alapú egyenes hasáb TÉRFOGATÁT, ha csak az alapél, és a palást területe van megadva?

Figyelt kérdés
Köszi! :)

2018. dec. 15. 17:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A hülyeségedtől már butulok én is.

Javítás:


"1,414 lehet 1,41495 és 1,41405"


Helyesen: 1,41400 lehet 1,41395 és 1,41405.

2018. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Örvendetes, hogy bizonyos fokig fejlődőképes vagy; gondolok itt arra, hogy alátámasztod külső forrással a mondandódat.

Azt viszont sajnálom, hogy még mindig nem sikerült megérteni, hogy most nem egy tudományos problémáról van szó. Ahogy írtam is rád hivatkozva;


[A kérdés nem a tudományok kategóriába van.]

2018. dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Attól te még butaságot írtál, szóval ideje lesz tanulnod.


Ott a segédanyag, amit linkeltem. Nem túl megerőltető még neked sem, csak néhány oldal, több példával.


A másik meg, hogy nem nekem kéne alátámasztanom az igazamat, mert az általam leírtak egyébként is helyesek, mivel nekem is meg kellett tanulnom.

2018. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Attól te még butaságot írtál, szóval ideje lesz tanulnod."


Sajnos csak ismételni tudom magam... Azt mutattam be, hogyha úgy számol, ahogy szoktak, akkor hiba fog keletkezni, ráadásul durva hiba (persze ez is körülményfüggő). A matekórákon nem foglalkoznak olyanokkal, hogy mekkora a hiba, vagy hogyan lehet a hibát kiküszöbölni.

Azt is leírtam, hogy majd annak idején meg fogja ezeket tanulni. Ha pedig más irányt választ, akkor nem.

Sőt, azt is leírtam, hogy nem fogok tudományos precizitással válaszolni (amit te állandóan elvársz mindenkitől, bár te írhatsz akkora baromságokat, hogy a fordulatszám mértékegysége rad/s, a körfrekvenciáé pedig Hz, mert te mérnök vagy...), mivel teljesen jelentéktelen a feladat szempontjából.

Tudod, mi az az alapszint? Az a szint, ahol az alapvető dolgokat tanuljuk meg. Ha az embernek sikerült elsajátítania az alapokat, akkor mehet tovább. Először tanuljuk meg, hogy hogyan lehet gyököt vonni, illetve a tanultak szerint hogyan lehet minél pontosabb eredményre jutni (gondolok itt a gyökvonás azonosságaira). Ez egy idő után már nem fog menni, mert mondjuk egy e*pi nem nagyon számítható máshogyan, minthogy vesszük az e valamilyen pontosságú értékét, majd a pi-ét, és a két értéket összeszorozzuk, amiből mindenképp fog hiba keletkezni. Na, majd akkor lehet gondolkodni, hogy mit is lehetne tenni, illetve elővenni azokat a dolgokat, amiket te annyira nélkülözhetetlennek tartasz.

Hiába hozok az életből párhuzamokat, úgysem tudod, vagy akarod megérteni, de azért megkísérlem újra; valaki húst akar sütni. Én elmondom neki, hogy mik azok az alapvető dolgok, amiket meg kell tennie, hogy el tudja készíteni. Erre jön egy Michelin-csillagos séf (ez lennél te a párhuzamban), hogy az úgy nem jó, mert sokkal több mindent kell csinálni.

Igen ám, csakhogy az étel attól "csak" ízletesebb lesz, de attól még sült hús marad akkor is, hogyha úgy csinálja, ahogyan én mondtam. Ahogyan itt is, csak "pontosabb" lesz az eredmény, hogyha mindenféle hibahatárral számolunk, de attól a feladat még megoldható lesz enélkül is (persze a problémakörhöz az is hozzátartozik, hogy egy elméleti feladatról van szó, nem kell legyártania senkinek ezt a testet, így pedig pláne nem kell hűdenagyon precíz számításokkal becsülni a gyök(3)-at). Nem mellesleg én csak érdekességképp mutattam erre rá, én teljes mértékben rábízom a kérdezőre, meg úgy általában mindenki másra, hogy hogyan számol; mindenki úgy oldja meg az életét, ahogyan akarja, én maximum tanácsot tudok adni.


"Ott a segédanyag, amit linkeltem. Nem túl megerőltető még neked sem, csak néhány oldal, több példával."


Mi az, hogy még "nekem sem"? Most vagy csak szándékosan sértegetni akarsz, vagy egyszerűen azt sem érzed, hogy a leírt szavaknak milyen súlya lehet, pedig már ezt is leírtam nem egyszer. Akárhogy is, ne akard, hogy én elkezdjelek sértegetni, mert azt nem teszed zsebre, amit tőlem kapsz.


"A másik meg, hogy nem nekem kéne alátámasztanom az igazamat, mert az általam leírtak egyébként is helyesek, mivel nekem is meg kellett tanulnom."


Azért, mert te azt mondod, hogy ezek általánosságban igazak, az nem jelenti azt, hogy az úgy is van (elvégre te olyat is írtál, amit már fent írtam, hogy írtál, szóval...). Pont azért kell forrással alátámasztani a mondandódat, hogy kiderüljön, nem csak a te agyadban születtek ezek a dolgok.


És még egy dolog:


[A kérdés nem a tudományok kategóriába van.]


Ehhez tartsd magad.


A vitát innentől kezdve befejezettnek tekintem.

2018. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Azt mutattam be, hogyha úgy számol, ahogy szoktak, akkor hiba fog keletkezni, ráadásul durva hiba (persze ez is körülményfüggő)."


Miből tudod, hogy ők hogy szoktak? Attól, hogy te gondolod, nem biztos hogy úgy van. Főleg hogy forrást sem adtál arról, hogy szerinted hogyan szoktak...


" A matekórákon nem foglalkoznak olyanokkal, hogy mekkora a hiba, vagy hogyan lehet a hibát kiküszöbölni."


Nagy baj, ha ez így van. De nem részletezem az oktátás problémáti, szerinted ezt már úgyis megbeszéltük.


"Sőt, azt is leírtam, hogy nem fogok tudományos precizitással válaszolni"


Ez viszont baj, a hanyagság egyik jele.


"amit te állandóan elvársz mindenkitől, bár te írhatsz akkora baromságokat, hogy a fordulatszám mértékegysége rad/s, a körfrekvenciáé pedig Hz"


Hol írtam olyat, hogy a körfrekvencia mértékegysége Hz? Látszik, hogy mennyire nem érted a forgómozgást, még az alapvető dolgokba is belekavarodsz... Azt meg magad is beláttad, hogy a fordulatszám jellemezhető rad/s mértékegységgel. Mi a problémád innentől kezdve?


"Először tanuljuk meg, hogy hogyan lehet gyököt vonni"


Hát igen, most már ezt sem tanítják. Kézzel papíron gyököt vonni. Neked megy ez egyáltalán? Vagy azt sem tudod miről beszélsz?


"Hiába hozok az életből párhuzamokat"


Semmi gyakorlatiasat eddig nem hoztál fel. Vagy amit te annak gondolsz, az legfeljeb az általános iskola 2.osztályát nem meghaladó tipikus iskolapélda, de semmiképp nem életből hozott párhuzam...



"persze a problémakörhöz az is hozzátartozik, hogy egy elméleti feladatról van szó, nem kell legyártania senkinek ezt a testet"


Addig van szerencséd, amíg nem kell legyártani... Mert ha olyan elvi hibákkal és elméleti tudáshiányra alapozva gyártanának le valamit, ami neked van, akkor egyhamar csődbe mennétek.


"én csak érdekességképp mutattam erre rá, én teljes mértékben rábízom a kérdezőre, meg úgy általában mindenki másra, hogy hogyan számol"


Már bocsánat, de ez több a soknál. Amire rámutattál az csak a saját hiányos tudásodat tükrözi. Hogy lehet olyat mondani hogy 1,414=1,41400? Nevetséges!



"Azért, mert te azt mondod, hogy ezek általánosságban igazak, az nem jelenti azt, hogy az úgy is van"


Szerintem az én tudásomat meg ne kérdőjelezd meg, mert nem vagy abban a pozícióban. Tudod én még amit megtanultam, azt nem a mindenki által szerkeszthető hiányos és hibás wikipédás forrásokból tettem, hanem rendes lektorált szakirodalmakból. Bár most már a könyveket sem lektorálják, látszik ebből is, hogyan süllyed a szinvonal.


"A kérdés nem a tudományok kategóriába van."


Akkor miért kezdtél tudományos vitát nyitni? Mert a kritizálást megint te kezdted, az én válaszomba belekötve, úgy előadva, hogy neked lenne igazad. Mindeközben észre sem veszed, milyen fatális hibákat csinálsz.

1,414=1,41400 meg hasonlók... Hogy lehet ilyet leírni, és ebből kiindulva kritizálni?

2018. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Akkor miért kezdtél tudományos vitát nyitni? Mert a kritizálást megint te kezdted, az én válaszomba belekötve, úgy előadva, hogy neked lenne igazad. Mindeközben észre sem veszed, milyen fatális hibákat csinálsz."


Ha komolyan így gondolod, akkor nyugodtan olvasd vissza az eddigieket. Ha nem vagy kretén, rá fogsz jönni, hogy mennyire nincs valóságalapja ennek az írásodnak.


Egyébiránt:


"Hogy hasonlíthatsz össze két olyan számot, amelyik közül az egyik 6 értékes jegyű, a másik pedig csak 4..."


Két szám akármilyen körülmények között összehasonlítható, mert olyan nincs, hogy a 3 az lehet akár 3,1254872 vagy 2,9574784316. A 3 az 3, attól függetlenül, hogy két alakja van; a 3 és a 2,999... . Amit te pedzegetsz annyira, az a mérési eredmény. Érted a lényegi különbséget? És érted, hogy miért írtam azt, amit?

(Valószínűleg nem, mert te SEMMIT nem vagy képes abból felfogni, amit leírok...)


"Hol írtam olyat, hogy a körfrekvencia mértékegysége Hz? Látszik, hogy mennyire nem érted a forgómozgást, még az alapvető dolgokba is belekavarodsz... Azt meg magad is beláttad, hogy a fordulatszám jellemezhető rad/s mértékegységgel. Mi a problémád innentől kezdve?"


Ha még azt sem tudod értelmezni, amit TE MAGAD ÍRSZ LE, akkor miért írsz egyáltalán bármit is?

Igen, jellemezhető, de nem az volt a kérdés, hanem az, hogy mértékegysége-e. Sőt, te még azt is a szememre vetetted, hogy milyen dolog az, hogy szerintem a fordulatszám mértékegysége 1/s, amikor rad/s, állításod szerint...


"Semmi gyakorlatiasat eddig nem hoztál fel. Vagy amit te annak gondolsz, az legfeljeb az általános iskola 2.osztályát nem meghaladó tipikus iskolapélda, de semmiképp nem életből hozott párhuzam..."


És te még ezt sem vagy képes felfogni... A másik kérdésnél is az volt a legnagyobb problémád, hogy a kenyér ára nem mindig ugyanannyi... Pont azért nem írok földtől elrugaszkodott hasonlatokat, hogy mindenki megértse, mi veled a probléma. Csak pont te nem érted meg, hogy mi a baj...


"Szerintem az én tudásomat meg ne kérdőjelezd meg, mert nem vagy abban a pozícióban."


Miért, te abban a pozícióban vagy, hogy bárkinek a tudását megkérdőjelezheted?

Szerintem meg de, megkérdőjelezem, mert mást sem csinálsz, mint fújod ugyanazt a marhaságot oldalakon keresztül, holott már többszörösen meg lett mutatva, hogy te gondolod rosszul...


Több hozzáfűznivalóm tényleg nincs. És inkább rád hagyom a baromságaidat, és nem azért, mert igazad lenne. Egyszerűen teljes időpocsékolás bármit is reagálni az "észrevételeidre"...

2018. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Látom, kár bármit is mondanom, mert elbeszélünk egymás mellett. Pontosabban én melletted, mert a mondandóm süket fülekre talál. Mondjuk egy laikustól nem tudom mit kéne várnom...


Továbbra is kérdés, hogy a fenébe lehet olyan butaságot leírni, hogy


1,414=1,41400


Nevetséges.


"olyan nincs, hogy a 3 az lehet akár 3,1254872 vagy 2,9574784316. "


Már hogy a búbánatba ne lehetne?

Sőt tovább megyek, ha azt írod 3, az csak egy értékes jegyre pontos, azaz, lehet 2,5 is, meg 3,499999... is.

De úgy látom, hiába linkeltem be a forrást, még olvasni sem tudsz. Pedig magyar nyelven van a belinkelt oldal is.

Vagy mit akarsz, keressek neked orosz vagy német szakirodalmat? Esetleg angolt?



"attól függetlenül, hogy két alakja van; a 3 és a 2,999..."


Ez badarság megint. Itt nem alakokról beszélünk, hanem kerekítésről. Az alakok ugyanis olyanok, amilyen magad is vagy. Buták és fejlődésképtelenek.


"Szerintem meg de, megkérdőjelezem, mert mást sem csinálsz, mint fújod ugyanazt a marhaságot oldalakon keresztül, holott már többszörösen meg lett mutatva, hogy te gondolod rosszul..."


Egyrészt nem mutattál meg semmit hogy mit gondolok rosszul, másrészt a saját tudatlanságod terjeszted.

Nem gondolod, hogy most már lassan nevetség tárgya leszel?

Olyat leírni, hogy 1,414=1,41400 hogy volt merszed?


Ilyet nem írunk le! Érted? Egyszerűen nem! Mert ez hamis!

2018. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!