Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Faludy György: Ballada a...

Faludy György: Ballada a senki fiáról című verset kéne elemezni de semmit nem találtam róla. Valaki?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki le tudná elemezni, vagy felvenni a kapcsolatot, hogy segítsen?

#vers #elemzés #verselemzés #ballada #senki #Faludy #fiáról #ballada a senki fiáról
2019. márc. 3. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem csodálom, hogy nem találtál róla semmit, ez ugyanis egy François Villon vers.

Faludy György csak a fordítója.

2019. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Ott a pont az első válaszolónál. De én attól tartok, hogy a kérdező megtalálta a verset, és úgy értelmezte, hogy ezt Gyuribá írta. Így viszont nem sok értelme van belevágni bármibe.
2019. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudatában vagyok a vers pontos írójának. Azért így tettem fel a kérdést mert a könyvben is így van lejegyezve.
2019. márc. 4. 13:22
 4/4 nagypali válasza:

A verset Faludy írta, csak Villon neve alatt adta ki.


"Három verset bár hagyományosan Villonnak tulajdonítanak, nincs bizonyíték a szerzőségére. A Ballada a Senki Fiáról, a Rablóballada a Vörös Coquillard-ról és A haláltánc-ballada olyan „fordítás”, amelynek nincs forrásszövege."


[link]

2020. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!