Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok ezekben segíteni?...

Tudnátok ezekben segíteni? Matekot kell csinálni külön lapra, jegyet kapunk rá és nagyon kéne egy jó jegy. Az egyik felét tudtam, ezeket már nem. Előre köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés

1. Egy kör egyazon ívéhez tartozó középponti és kerületi szögek összege 240 fok. Mekkora a két szög?


2. Egy kör egyazon ívéhez tartozó középponti és kerületi szögek közül egyik 70 fokkal nagyobb, mint a másik. Mekkora a két szög?


3. Egy derékszögű háromszög átfogójához tartozó gyök 12 cm-es magasságba az átfogót két olyan szakaszra bontja, melyek hossza 1 cm-rel tér el egymástól. Mekkorák a befogók?


4. Egy háromszög 7 cm, a hozzá tartozó magasság 6 cm. Ennek a magasságnak a felezőpontján át húzzunk a 6 cm-es oldallal egy párhuzamost! Számítsd ki a keletkezett síkidomok területét.


5. Egy háromszög egyik oldala 10, a hozzá tartozó magasság 8 cm. A 10 cm-es oldallal párhuzamosan egy egyenessel két egyenlő területű részre bontjuk a háromszöget. Milyen távol van ez a párhuzamos a 10 cm-es oldaltól?


6. Egy 10 cm magas 4 cm alapélű, négyzet alapú (szabályos négyoldalú) gúlát a magasság felezőpontján át az alaplappal párhuzamos síkkal elmetszük. Mekkora a keletkezett testek térfogata?


7. Egy 15 cm magas gúlát az alapjától milyen távolságban kell az alaplappal párhuzamos síkkal két egyenlő térfogatú részre bontani?


8. Egy 20 cm magas, pattogatott kukoricával (nem púposan) tele tölcsérből megesszük a kukorica felét. Milyen magasan van a maradék kukorica?


9. Egy derékszögű háromszög egyik befogója 10 cm, a vele szemközti szög 70 fok. Mekkorák az oldalai?


10. Egy derékszögű háromszög átfogója 15 cm. Egyik hegyesszöge 42 fok 10'. Mekkora a többi oldal?


11. Egy 2 m hosszú létrát a falnak döntöttünk. A létra alja 1,3 m-re van a faltól. Mekkora szöget zár be a talajjal a létra?


12. Egy torony árnyéka a vízszintes talajon 75 m hosszú. Milyen magas a torony, ha a napsugarak a vízszintes talajtól számítva 60 fokos szögben esnek a talajra?


13. Egy lejtő a vízszintessel 24 fokos szöget zár be és 2,8 m magasra visz. Mekkora a lejtő hossza és a vízszintesre eső vetülete?


14. Mekkora az egyenlő szárú háromszög alapja, ha szára 5,6 cm, az alapon fekvő szögei 58 fok 13'-esek?


15. Egy egyenlő szárú háromszög alapja 12,5 cm, a szárszöge 52 fokos. Mekkora a területe?


16. Egy téglalap átlói 33 fokos szöget zárnak be egymással. Rövidebbik oldala 5 cm. Mekkora a hosszabbik oldala és az átlói?


17. Gergő szemmagassága a talajtól 175 cm-re van. Milyen magas az a fa, aminek tetejét 72 fok 12' emelkedési szögben, alját 13 fok 30' depressziószögben látja?


18. 35 m távolságból egy épület egyik ablakának felső párkánya 40 fok 2', alsó párkánya 38 fok 22' emelkedési szögben látszik. Milyen magas az ablak?


19. Mekkora a 10 cm sugarú körbe ít szabályos ötszög területe, oldala, kerülete?


20. 5 cm sugarú körbe írt nyolcszög területe, kerülete?


21. Mekkora az egységnyi sugarú körbe írt szabályos hétszög területe?


22. Egy 20 cm sugarú körlapból a lehető legnagyobb területű szabályos hatszöget vágjuk ki. Hány % a hulladék?


23. Egy 12 cm sugarú körlapból a lehető legnagyobb területű szabályos kilencszöget vágjuk ki. Hány % a hulladék?


24. Mekkora sugarú körből vágható ki egy 100 cm^2 területű szabályos tízszög, ha mimimális hulladékot szeretnénk?



2019. jún. 1. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz elhinni, hogy cca. 50 feladatot kell beadni az ötösért...
2019. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A 9.-től a 18. feladatig gyakorlatilag mind egy kaptafára mennek, ezért a 9.-t megoldom:

sin70°=10/átfogó

átfogó=10/sin70°

Ezután még egy Pitagorasz-tétel.


A 19.től a 24.-ig ugyanazok a feladatok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2019. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a 24 példát telefon keresztül ingyen meg nem fogom Neked oldani. Ha megmondod melyik példában hol akadtál el akkor szívesen segítek.
2019. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A lustaságon nem segíthetnek az itteni válaszolók. Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy találsz olyan bolondot, aki 24 példát megold neked?!

Magántanárhoz kell elmenni, ha ennyire sötét vagy.

2019. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak szólok, hogy a fele az egésznek megvan, de amiket írtam azok kifognak rajtam. Egyébként még 10 feladat volt, de nem ilyen típusúak, azokat értettem. Illetve ne engem okoljatok, hogy a tanár magyarázni se tud, ezért kérek segítséget, hogy miként kell megoldani ezeket. Magántanár sose kellett, illetve mostmár minek, ha jön a szünet? Ám a kedves tanárom úgy gondolta, mindenkit megszopat ahogy tud, és ez tz jegyként fog funkcionálni...
2019. jún. 1. 20:04
 6/20 anonim ***** válasza:
Hogy te lusta vagy, annak nem a tanár az oka...
2019. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem lusta vagyok ember, órák óta ülök azon a szaron, és még holnap is ezt kell csinálnom, amivel nincs baj, ha érteném is...
2019. jún. 1. 21:55
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én agytornaként megcsináltam 43 évesen (egyáltalán nem volt nehéz). De nem küldöm el a megoldást pedagógiai okokból.

Ha arra vársz hogy más csinálja meg helyetted akkor az ÉLETben nem sokra fogod vinni.

2019. jún. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A poén az, attól hogy a kérdező töröltetni képes egy igaz választ, attól még ugyanolyan műveletlen marad, mégha nem is látja ezt be.
2019. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező töröltette...
2019. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!