Zotanabarbar kérdése:

Hogyan tudok deriválni törtes négyzetes X tagot? Tehát hogyan tudom deriválni 3/2 Xˇ2.

Vagy hol találok valami rövid tutorialt, ami elmagyarázza hogyan kell ezeket megoldani ? Mert Akármennyire kerestem nem találtam még hasonlót sem.

2019. jún. 24. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

3/(2x^2)=(3/2)x^-2


dx^n/dx=nx^(n-1)

2019. jún. 24. 08:06
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
(3/2) × x^2 deriváltja 3/2 × 2 × x= 3*x
2019. jún. 24. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az az xˇ2 (x alatt a kettő)?
2019. jún. 26. 16:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, írtam is hogy négyzetes tag, tehát háromketted X a másodikon, bocs ha nem megfelelő jelet használtam, csak telefonról néha nehéz.
2019. jún. 27. 09:59