Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit takar pontosan a rendezvén...

Mit takar pontosan a rendezvényszervezői munka, hol érdemes ezt tanulni és melyik egyetemi szakkal lenne jó?

Figyelt kérdés
Évek óta úgy gondoltam,éreztem, terveztem,hogy tovább tanulok és tanár leszek. Az utóbbi időben sokat gondolkoztam,kissé bizonytalan lettem. Ekkor arra gondoltam, hogy milyen vagyok,mit tudok jól csinálni. A szervező készségem elég jó, bár nem tudom, hogy ez mennyire elég. Egész életemben szervezkedtem, többnyire a családomnak és a barátaimnak bulikat, de volt olyan is, hogy megkértek, hogy szervezzek egy kisebb céges bulit, ahol dolgoztam,mert a nagyfőnököknek nem volt idejük. Természetesen nem vagyok benne biztos, hogy ezt akarom csinálni, viszont előbb alaposan kutatni szeretnék a témában. Többek között az is érdekelne, hogy mennyi a fizetésük a rendezvény szervezőknek. Azok is érdekel, akik kisebb rendezvényeket szerveznek és szintén azok -is, akik nagyobbakat.

2019. júl. 28. 05:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
A rendezvényszervezők rendezvényeket szerveznek. Semmilyen tanulmány nem szükséges hozzá, sima érettségivel is megszervezel bármit.
2019. júl. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Ez most olyan, mintha azt kérdezted volna, milyen egyetemi képzés kell ahhoz, hogy lemenj a boltba és vegyél egy kenyeret. Semmilyen.
2019. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Van közösségszervező Ba, csak büfé szaknak tartják.
2019. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
És valószínűleg nem véletlenül.
2019. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Ebből véletlen se csinálj egyetemi képzést...Akkor már csinálj olyat aminek értelme is van és fixen szerzel vele munkát. Fizetés ezzel? Nagyon kevés... Hidd el nagyon fájni fog majd, ha 3,5 évet lehúzol valahol és kiderül, hogy a megszerzett diplomáddal a seggedet kitörölheted.
2019. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elottem szolokkal.

Annyit tennek meg hozza,hogy sajnos az onkormanyzatok a legolcsobb munkaerot fogjak alkalmazni barmilyen falunap, rendezveny megszervezesehez, tehat inkabb a hivatalban dolgozok ingyen,esetleg egy kis plusz penzert fognak megszerevzni barmit.

2019. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
3, a közösségszervező és a rendezvényszerbező teljesen más. Úgy büfézel, hogy fogalmad sincs róla, miről beszélsz
2019. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Ahogy elnézem, leginkább a bunkó hozzászólókból jutott ki.. szóval gondoltam írok pár ötletet, hátha tudod hasznosítani.


1. Sajnos itthon nincs akkora igény rendezvényszervezőkre, mivel sokan úgy vannak vele, hogy inkább megszervezik maguknak az eseményeiket. Pl. Esküvő

Viszont kint külföldön ennek hatalmas múltja van, szeretnek az emberek ilyen foglalkozású szakembereket fogadni, hogy mindenféle rendezvényeket szervezzen meg nekik. Elmondják az elképzeléseket és onnantól mehet a buli. Tudtommal odakint sincs szükség különösebben papírra, egy cégnél kell elhelyezkedni és onnantól mehetsz.


2. Itthon ha ebben szeretnél dolgozni, javaslom, hogy keress egy céget, pont ma láttam, hogy keresnek managereket, szóval biztosan keresnek kezdőket is. Javaslom, hogy küldd el pár helyre az önéletrajzod, biztos vagyok benne, hogy valahol kapsz majd lehetőséget.


Vannak OKJ-s tanfolyamok, meg egyetemi képzések, viszont ide inkább gyakorlatra van szükség. Próbálkozhatnál bulihelyeken, ahova promótereket keresnek, hostesseket. Ha olyan a főnök és látja benned a lehetőséget, biztosan meghallgat majd és segíthetsz majd bulik szervezésében. Én is így kezdtem.

2019. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es: Nem írtam, hogy büfé szak! Azt írtam, hogy annak tartják.
2019. júl. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, tényleg nagy segítség!

Többiek! Lehet, hogy páran kicsit bunkók voltatok, egy ilyen "társadalomban" nem is vártam mást, de azért köszönöm szépen nektek is! Valójában van igazság szerintem abban, amit írtok, csak a közléssel van egy kis baj. Szép napot nektek! :)

2019. júl. 29. 06:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!