Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gondoltatok már arra, hogy de...

Gondoltatok már arra, hogy de jó lenne ha az iskola csak 79 nap, a nyári szünet meg 180 nap lenne?

Figyelt kérdés
Az jó lenne

2019. aug. 11. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Én annak is örülnék ha 5 nap pihenő nap lenne, és csak 2 napot kéne dolgozni..Ugyanannyi fizetésért amit most kapok de 5 nap munkával, 2 nap pihenővel.
2019. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én annak örülnék, ha rövidebb lenne a képzési idő. Szerintem az egyetemi szakomat és a középsikolát is el tudtam volna végezni sokkal rövidebb idő alatt... Nekem arra nagyobb szükségem lenne, hogy a saját tempómban haladhassak, hogy ne vén fejjel kelljen szakmai tapasztalatot szereznem.


Nem tudom, hogy a kérdés egyetemre vagy középiskolára vonatkozik, de egyetem esetében ez is jó megoldás lenne (meg az is, ha nem kellene a ráépülés miatt 3 évet járni, csak kettőt). Abban a jó nagy szünetben pedig megkötés híján lenne elég időm dolgozni kedvemre...

2019. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előzőhöz, én is a rugalmasságnak örülnék. Annak örülnék, ha lenne olyan opció mint sok más helyen, hogy, ha a nyári időszakot is végigtanulod akkor a 3 éves egyetemi/főiskolai képzést 2 év alatt letudhatod.


Az általános és a középiskolában pedig a hosszabb szünet helyett a normális oktatásnak örültem volna.

2019. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Inkább a nyári szünetet kéne jobban elosztani. Mondjuk nyári, őszi, téli, tavaszi mind 1 hónap. Tök értelmetlen, hogy nyáron majdnem 3 hónapot otthon vagy, teljesen kizökkent a tanulásból.
2019. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolát teljesen meg kéne reformálni ( de jó irányba), és akkor örömmel, szívesen járnának be a gyerekek. Viszont egyébként tényleg jó lenne, ha csak 79 nap lenne a meló, de akkor mindenkinek, szülőknek is, a többi pedig szünet. :)
2019. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is rövidebb képzésnek örülnék egyetemen!! Ez a nyári oktatás nagyon jó lenne, ha egy évet ezzel rövidíthetnénk.

Vagy ha ténylegesen lenne távoktatás, hogy csak vizsgára kelljen menni. Mert levelezősként péntek, szombat bent lenni munka mellett sokszor nem kivitelezhető.

Vagy ha több egyetemen csak szombaton lenne levelező.

2019. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a nyári szünet pedig maradjon ahogy van; nem a gyerek van az iskoláért, az iskola van a gyerekért; ő meg majd visszazökken akkor amikor. Nyáron nem lehet már semmit csinálni a melegben, addigra már mindenki kész van; nyáron nem lehet működtetni az iskolákat, max akikre nem tudna vigyázni a szülő, őnekik lenne ügyelet; de kifejezetten oktatás nem lenne. Mondjuk pl csak annak aki mondjuk neadjisten bukott, tarthatnának korrepetálást, konzultációt, ha igény van rá, és akkor ennyi. Tehát ha mondjuk vizsgázik a nyár végén.
2019. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudnám viselni, ha 79 nap lenne csak a meló 1 évben. ;)
2019. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
*Ja igen, így mégis megérné megerőltetnie magát az embernek nyáron, ha nyári képzés is lenne, és nyáron is le tudna tudni tantárgyakat. És tehát tényleg nem feltétlenül bemászkálva, egyébként is nyáron asszem kevesebb busz is indul, mert nyári menetrend van, hadd pihenjenek kicsit a buszsofőrök is (remélem,tudnak tényleg:)), meg pl a gyerekek olyankor nem rohannak az iskolába, tehát olyankor lehet. Meg szal tehát tényleg nem az, hogy aszalódnak még akkoris az egyetemisták a buszon ; hanem vagy átküldik nekik neten a tananyagot, vagy néznek korábban felvett előadásokat; vagy otthonról stream-el a tanár szintén az otthon ülő embereknek, és akkor be kell jelentkezni a programba, nézni az előadást, és akkor mondjuk oldalt chat-ben lehetne kérdezni. Vagy például lehetne mikrofonon is beleszólni az órába, vagy pedig rákattint a gyerek egy gombra ha kérdése van, jelez a tanárnak, és akkor ő majd "adásba teszi", ha befejezte a következő mondatot,aminek még nem ért a jelzéskor a végére :) Vagy pl lehetne még külön olyan óra is, amikor a diákok kérdéseire válaszol a tanár. És akkor nem kell fölkelni 6-7-kor, hanem 8 előtt 5perccel bekapcsolja az ember a gépet, és akkor pizsamában leül elé. És akkor lehetne úgy is, hogy csak kisebb csoportoknak, mondjuk 6-8 főnek tart órát a tanár, és akkor a diákok, akik föl vannak rá jelentkezve az órára, akkor ők így mikrocsoportban rögtön tudnának is kérdezni, vagy pedig lehetne akár úgy is, hogy akár két osztálynyinak is egyszerre. :)
2019. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!