Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jönnek a felnőttek...

Miért jönnek a felnőttek azzal hogy nem lehet a iskola rossz esetleg stresszes? És miért gondolják azt hogy a fiataloknak nem lehetnek problémái?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom hogy nekünk nincs semmi dolgunk csak tanulni azt nem lesz stressz. Pedig ha esetleg valakit csúfolnak, fenyegetnek stb az igen is stresszelni fog. A felnőttek úgy csinálnak mint ha munka rosszabb lenne én ezt ítélem el hiszen minden helyzet lehet rossz, de ők addig mondják a magukét míg azt nem mondod hogy igazad van. Meg hogy a fiataloknak nem lehet problémájuk mert nekik csak annyi van jaj elhagyott a pasim stb nem igen is vannak nekünk is gondjaink.

2019. aug. 28. 10:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel majdnem minden felnőtt így van, régebbről már csak a megszépült emlékek maradnak. Egy-egy gyomorideg a doga meg felelés esetleg egy labilis idegállapotú tanár miatt később már nem tűnik olyan mértékű problémának, mint az, hogy bármikor elvesztheti az állását, nem tudja miből fog megélni, a 8 asztalon álló számla közül melyiket vigye először a postára, már ha üti még az apró, mert a kaja meg a törlesztőrészlet/lakbér nem vitte el még az összeset. Mindenkinek az aktuális problémája a legfontosabb, és mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb. Amikor én voltam gimis, tényleg igyekeztem teljesíteni, mert az volt a legfőbb problémám, és komoly görcsölést okozott, 1-1 TZ, hülye tanár, számonkérés stb. Felnőttként már ezekre nem emlékszik az ember, legfeljebb, hogy hú de jó volt a nyári szünet, a haverok, meg a sok szabad hétvége...

Mivel mindenki az aktuális bajával foglalkozik, azt tekinti a legfontosabbnak, amitől összedőlhet a világ. Nagyon ismerős a helyzet, én is megkaptam, hogy nekem semmi dolgom sincs stb. Ugyanakkor mondhatom, hogy ez fordítva is így van. Gyerekként sem tudja átélni, felfogni az ember a felnőttkor problémáit, mert amíg ezeket az ember aktívan meg nem éli minden nap, könnyű mások baját elbagatellizálni.

2019. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!