Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetetek ez nem sok egy...

Szerintetetek ez nem sok egy 9. -es gyereknek?

Figyelt kérdés

Lányom most ment 9. osztályba és német tagozatos lett. Tudtuk hogy viszonylag nagy lesz az óraszám, de a héten majdnem minden nap 8 órája van. (15:00kor végez) Majd hétfőn 9 és pénteken10(!!!!) van neki. 16:50kor jön ki az iskolából, reggel 7:45től.


Táskáját lemértük mérlegen és 6.2 kilogrammos volt. Alig bírja el és fájlalja a vállát már az első tanítási napon.


Szerintem semmi értelme nincs már 7. órától többnek, főleg ha az egy komolyabb tantárgy(matek, nyelv, magyar stb)


Nektek mi a véleményetek? Nálatok is ilyen rossz a helyzet?



2019. szept. 4. 18:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
32%
Sok, de majd hozzászokik, ha nem akartok gyengébbet. Te ne sopánkodj ennyire előtte, mert csak nehezíted a helyzetét. A készségtárgyak során meg pihenjen csak, úgyse számít sehova, azokból ne legyen elvárásod. (Persze, ha pont rajzolással lazít, akkor hajrá! :) )
2019. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha mondjuk 8 órát veszünk teljes munkaidőnek, akkor azzal a 10 órával már eleve kettőt túlóráznak, és a hazautazás után még folytatják a túlórát, hogy fölkészülhessenek a másnapi 8-10 órájukra. Teljesen embertelen. Pont maga a gyerek elveszik a rendszerben.
2019. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
*Ja és úgy, hogy a 7. órának még so-so van értelme; de a 7. után berakni már bármit , ami kötelező, annak hát talán nemigazán van értelme:S:S
2019. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Hát az általános iskolai alsósoknak is kb ennyit kellet cipelniük. Emlékszem, hogy volt egy piszok nagy táskám és tele volt tömve 1-1,5 kg-os könyvekkel.

És igen. nagyon le vannak terhelve a mai fiatalok. Imádom az olyan kéréseket, hogy "mi problémája lehet egy iskolásnak?"

Hát elég sok. Szellemileg és testileg is borzasztóan fárasztó volt nekem az iskola. Nagyon reformálni kellene már ezt az oktatási rendszert...

2019. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
92%

Már régebbi a kérdés , de gondoltam leírom !


Én hatosztályosba jártam/ járok. Nyilván tudtuk hogy nem ugyanolyan lesz mint egy általános iskola.


Ismertetném nagyjából mi volt:


Hetedik: volt hetedik óránk

Nyolcadik: a kettő leghosszabb napon 8 óra+ nulladik

Kilencedik: 10 óra kedden, nulladik+ 8 óra pénteken

Most: 9 óra+ kedd, csütörtök,péntek nulladik


Dolgozatot az egyik tanárom csak nulladik am irat már hetedik óta, egy másikkal viszont mindig csak beszélgetünk utolsó órán. Nekünk csak három testnevelésünk van egy héten, a tanár hetedik óta ezt gondolja a legfontosabb tantárgynak.



Nem tudom azóta mi változott, de kitartást a lányodnak! ( aki ha jól számoltam egyidős velem)

2021. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi volt, nem volt kellemes, de túléltem.
2021. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!