Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 egyetemet is végeztem de...

3 egyetemet is végeztem de egyik se keresett meg soha diplomás pályakövetéssel-nem érdekes ez?

Figyelt kérdés

Nem érdekes az a helyzet, hogy bár három egyetemet is elvégeztem ráadásul időben jó eltoltan (90-es évek végén is, meg jó 10 évvel később is) de soha egyik se keresett meg hogy a végzettségemmel mire is mentem? Diplomás pályakövetésre gondolok.

Pedig még a lakcímen se változott az elmúlt 20 évben, sőt az a vezetékes szám sőt mail cím ami anno már 20 éve is élt most is él.

Tehát el tudnának érni-de nem is akarnak ezek szerint.

Azért ez elég érdekes nem?

Vajon azért nem keresnek mert „félnek“ a válaszomtól? Vagyis attól hogy a képükbe tolom hogy kb semmire se mentem egyik papírral se, ugyan dolgozom, de olyan helyeken aminek köze nincs a végzettségemhez.


2019. szept. 23. 11:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy a bölcsészakorkon főleg azért nincs DPR (kívételt képez például a pszichológia), mert a DPR lényege a már végzett hallgatók a munkaerőpiacon való elhelyezkedése, keresete...stb, amely segítséget nyújt az egyetemek fejlesztésében, illetve támpontot ad az éppen most jelentkező hallgatók számára:


- Na most Filozófia bölcsészként végzett hallgatót, azér tnem fognak keresni, mert ilyenből nincs semmilyen kérdőív és egyéb dolog, mivel ez a munkaerőpiacon nem kell.


Akik ilyen bölcsészkarar mennek tanulni, mint mondjuk filozófia. Azok azért teszik, mert saját magukat akarják fejleszteni és saját maguknak akarnak tanulni és nem a munkaerőpiacon elhelyezkedni vele. Vannak olyan emberek akik szeretnek tanulni.


Na de kérem szépen? Ki az az ember aki első diplomaként olyan bölcsész szakra megy, amellyel nem lehet elhelyezkedni? Hát nem sok esze lehet szerintem.

De, hogy 3 olyan szakot is elvégezzen? Ahhoz már tehetség kell. Ha, meg nem csak úgy magadnak csináltad és nem is érdekel, hogy ebben dolgozol-e vagy sem akkor miért írod ki ezt a kérdést?

2019. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

" Ki az az ember aki első diplomaként olyan bölcsész szakra megy, amellyel nem lehet elhelyezkedni? Hát nem sok esze lehet szerintem."


Százezrek és százezrek!!!SZÁZEZREK AZ ÉVEK ALATT!!

ellenvetés? Nem lehet mert ott a felvi stat!!


Bölcsésznek elsőre TÖBBEN MENNEK MINT műszaki területre összességében


ellenvetés? Nem lehet ott a felvi stat!!

2019. szept. 23. 18:30
 23/29 anonim ***** válasza:
Még mindig nem árultad el milyen diplomáid vannak.
2019. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

nem is fogom, mert ennek köze nincs a kérdésemhez. az egyetem(ek) az államtól PÉNZT kapnak a pályakövetésre melyért elvileg valamit kéne is csinálniuk.


Persze értem én miért nem követik a bölcsész diplomák sorsát mert szomorú statisztika kerekedne belőle.

2019. szept. 23. 19:06
 25/29 anonim ***** válasza:
22%
Már leírtam, hogy miért nincs DPR bölcsészeten. Nehéz felfogni mi? Nem a statisztika miatt nincs. 3 diplomával a kezedben elég butuskának tűnsz haver.
2019. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
45%

Igen mennek emberek bölcsész szakra.


- pszichológia

- fordító,tolmács

- kommunikáció és média

- magyar

- történelem.


magyarral és történelemmel tovább mennek például tanárira ahol elég sok mindent belehet számítani vagy egyéb mesterre. A többi szak meg önmagát adja.


Ezekkel eltudnak helyezkedni. És DPR is van.


Az ilyen bölcsész szakok vezetik a statisztikát a bölcsész karokon. Tehát igazad van. Vannak olyanok akik ezt választják


Mert például még Szegeden normális bölcsés szakok indulnak amivel ellehet helyezkedni.


Ellenben vannak olyan egyetemek is ahol tényleg büfé szakok vannak, mint a tiéd...amire semmire se mész.. na abból pályakövetés sincs. az, hogy miért nincs azt már leírtam... ja és te olyankor csináltad a diplomáidat amikor még ez a rendszer nem is volt...plusz ha részt akarsz venni a pályakövetésben akkor a beiratkozásnál kell bepipálni azt, vagy aláirni. :)

2019. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
22%

"nem is fogom, mert ennek köze nincs a kérdésemhez. az egyetem(ek) az államtól PÉNZT kapnak a pályakövetésre melyért elvileg valamit kéne is csinálniuk."


De köze van a kérdéshez!! Ahogy mondtam: Vannak olyan szakok ahol nincs DPR. Tehát, ha tudjuk a szakodat akkor egyből lehet választ adni, hogy azért nem kapsz. Ha olyan a szak ahol kapsz akkor más a probléma: például nem jelentkeztél rá. Vagy akkor csináltad a diplomád amikor még ilyenről szó sem volt. :). Inkább köszönd meg a válaszokat, hogy mások az idejüket fecsérlik rád. De ehelyett kötekedsz.

2019. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
22%
Másrészt a lakcímednek semmi köze hozzá.. Semmit nem kapsz postán. Elektronikusan kell kitölteni egy kérdőívet. Ennyi az egész pályakövetés. Hurrá. Nem sok mindenről maradsz le amúgy.
2019. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
3 diplomával is lehet valaki proli...
2019. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!