Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolákból miért nem...

Az iskolákból miért nem rúgják ki az alkalmatlan tanárokat?

Figyelt kérdés
Amikor én jártam iskolába, nem egy alkalmatlan tanárom volt. A fiamnak úgyszintén vannak ilyen tanárai. Miért nem rúgják ki őket? Ha én ilyen teljesítményt nyújtanék a munkahelyemen, már nem lenne munkám.
2019. okt. 2. 07:05
1 2
 11/16 chtt ***** válasza:
96%

Köszönöm, kedves #8., a tanárnép nevében is.


Kedves #2., kifelejtetted a felsorolásból, hogy bárki következmények nélkül belé rúghat (sajnos lassan a gyerek is), és saját magán kívül kb. mindenki jobban ért ahhoz, hogy mit és hogyan kellene csinálnia (a focit most hagyjuk, mert ők azért mégsem a jövő nemzedékét tanítanák, nevelgetnék, ha hagynák). Nem tudom, van még egy olyan hivatás, amelybe ennyire beleszólhat, amit ilyen szinten leszólhat gyakorlatilag bárki. Pedig alkalmatlanok mindenhol vannak...


Közben látom, új hsz. született.

No de kedves #9., akkor miért nem tanár vagy, és mutatod meg, hogyan kell? Elkelne néhány alkalmas tanerő!

Elvégezted a tanárképzőt, onnan tudod, hogy csapnivaló az oktatás? Ha igen, miért is nem vagy a pályán? Ha nem, milyen jogon mondasz véleményt?

A magam részéről büszke vagyok a tanárnépre, hogy az a csekélyke tíz százalék a többiek abszolút alkalmatlansága mellett tudott annyit adni, hogy - hozzátéve a saját tehetségedet, szorgalmadat -, jutottál valamire az életben.


"átlagos képességű embereknek tűntek, akik sokat magoltak"

Igen, tudom, hogy ez meglepő, de általában nem a szupermenek mennek el tanítani. Talán szomorú, de ugyanolyan átlagos emberek vagyunk, mint mások. Vannak kiemelkedő tehetségűek, de azok közül csak a legelhivatottabbak maradnak sajnos, van az átlagos többség, és ahogy írtam is, vannak alkalmatlanok, ahogy mindenhol. Jó neked, hogy te valszeg zseni vagy, ha így nyilatkozol az átlagosokról, de mitől is legyen jó az oktatásunk, ha a hozzád hasonló zsenik sem tanárnak mennek? (Azt meg nem tudhatod, hogy magoltunk-e vagy sem, és hogy mennyit. Vagy magadból indulsz ki?)

Egy dologban igazad van, de abban is csak velem kapcsolatban, másokról nem nyilatkoznék, hiszen sok-sok ellenpélda van: száz százalék, hogy nem állnám meg a helyem a versenyszférában. Azt nem tudom, hogy mérnöknek elég okos lettem volna-e, valszeg nem, mert humán szakos vagyok, és a komolyabb matek és társai rejtély számomra, s nagy tisztelettel nézek fel mindenkire, aki ezt a rejtélyt érti - az orvosi pálya eleve kiesett, mert a vér, a sebek látványától is elájulok, és ez egy orvosnál gyanítom, nem előny.


Bocs a szómenésért. Ma megint fordítva vettem be a hashajtót.

Szép napot kíván mindenkinek egy öregecske (talán valóban alkalmatlan) tanerő.

:)

2019. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

"tehát gyanítom, hogy főleg olyanok tanítanak, akik a versenyszférában nem állnák meg a helyüket, vagy orvos/mérnök és hasonló szakokra kevés a tudásuk."


20 év mérnökösködés után éppen átnyergeli vágyom a kisgyermekek közé...

2019. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert már így is tanárhiány van az iskolákban !!!!
2019. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30%

# 11/13

ugyanazokat az elcsépelt logikátlan baromságot nyomod, mint a tanártársaid.


mi az, hogy "honnan tudod, hogy csapnivaló az oktatás"? :D

Ez most komolyan kérdezed? Miért kéne tanárképzőt végezni ahhoz, hogy megítéljem? A PISA tesztek mondanak vmit? A nyelvtudási statisztikák? A rengeteg magyar ember, akik még egy 5 soros emailt sem tudnak értelmezni? Tapasztalom munkám során. Ha ilyen emberek kerülnek ki az iskolából, az azt jelenti, hogy óriási gondok vannak az oktatással.


"Igen, tudom, hogy ez meglepő, de általában nem a szupermenek mennek el tanítani."


tudom, h ez meglepő, de nem csak átlagos képességű emberek és szupermenek léteznek, elég széles a skála. És azért elvárnám, hogy ne olyanok tanítsanak, akik pl. 0 logikával rendelkeznek, nem tudnak magyarázni, és vszínűleg csak azért lettek tanárok, mert a tanárképzőhöz volt csak elég pontjuk.

nyilván kivételek vannak, de általános iskolás tanáraim nagy része konkrétan ilyen volt: elvégezték a közeli gyenge színvonalú tanárképzőt, aztán mentek tanítani.


"Jó neked, hogy te valszeg zseni vagy"


bemásolnád, hol írtam, hogy zseni vagyok?


az a vicces, hogy te is csak erősítetted a negatív sztereotípiákat a tanárokról ezzel az agymenéseddel.

2019. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 chtt ***** válasza:
93%

Köszönöm a hsz-det, kedves #14, amely számomra ékes bizonyítéka, hogy olyan nagy baj nem lehet az oktatással (inkább máshol kellene keresni a bajok gyökerét).

Természetesen sehol sem írtad, hogy zseni vagy, csak az írás hangneme és 0 logikámnak köszönhetően téves következtetésre jutottam. Elnézést kérek, ha esetleg megsértettelek, nem volt szándékos.

Szép napot, és a te gyerekeidnek sokkal alkalmasabb tanárokat kívánok.

:)

2019. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó és normális tanárok, de a legtöbbjük alkalmatlan, aki az otthoni stresszt a gyerekeken vezeti le, altalanosba volt egy tanarim aki alkalmatlan volt, később kiderult a ferje otthon miatta akasztotta fel magát...

Ennyit erről


Tanarhiany mindenhol

2022. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!