Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen tervekkel megéri ez a szak?

Ilyen tervekkel megéri ez a szak?

Figyelt kérdés
A családom egy része külföldön él, és az egyetem elvégzése után én is szeretnék csatlakozni hozzájuk. Kiskorom óta érdekel a zene, lenyűgözőnek tartom, ahogyan bizonyos dolgok életre kelnek, például turnék megszervezése stb. Nagyon szeretnék zenei menedzsmenttel foglalkozni, de mivel ez ilyen formában nem igazán lehetséges hazánkban, tehát nincs direkt ilyen célirányú képzés, ezért a gazdálkodási és menedzsment szakkal szemezgetek, viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez megfelelő lenne-e. Esetleg lenne valakinek valamiféle tanácsa?

2019. dec. 3. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Azt esetleg még megkérdezhetem, hogy szerinted megérné-e inkább angol nyelven elvégezni a képzést?
2019. dec. 3. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Ebben bizonytalan vagyok, nem tudom, milyen színvonalú az angol nyelvű képzés a magyar egyetemeken. Egyszer beültem a Corvinusra egy angol nyelvű előadásra, de nem voltam elájulva. Az jó, ha a szaknyelvet eleve angolul tanulod, de készülj arra, hogy

(1) a piackutatásnak még a multiknál is magyar a munkanyelve

(2) a statisztika, matek könnyebb angolul

(3) ha angolul tanulod a szakmát, nem fogod tudni magyarul kifejezni magad, ami néha viccesnek fog hatni.

De vannak kétségtelen előnyei.

Másik megközelítés az alapképzést magyarul csinálni, és inkább kijutni Erasmussal külföldre és/vagy bejutni a CEMS programba és/vagy a mesterképzést csinálni angolul.

2019. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mégegyszer! Tehát, ha jól tájékozódom, akkor a felvi szerint a szakmai előkészítő tárgyak nem kötelezőek a felvételihez, csak választhatóak? Mivel nekem nem voltak középiskolában ilyen tárgyaim, nekem ugyanúgy a két választható lehet vagy a történelem, matematika, és egy idegen nyelv?
2019. dec. 3. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Jav:

(2) A statisztika, matek könnyebb MAGYARUL, értelemszerűen. És a mikroökonómia, makroökonómia is.

2019. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a gazdálkodási az a szak, amit el kellene végezned. Amit ott tanulnál, nem tudnád használni külföldön, de nem is passzol az érdeklődési körödhöz. Adózás, könyvelés, számvitel stb. a fő tantárgyak ezen a szakon, legalábbis ahova én járok.

Szóval igaza van az előző hozzászólónak, inkább valami olyasmiben gondolkodj.

2019. dec. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!