Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizika vs Kémia emelt?

Fizika vs Kémia emelt?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a fizika valóban “egyszerűbb”-e. Igazából ezt csak a követelmények miatt gondolom. Az Oktatási Hivatalról letölthető tájékoztató 21 oldalas. Kémiából pedig hatvan oldalba fér bele a követelmény. Jó, megnéztem és kémiában lehet, hogy szellősebben vannak írva, de nem hiszem hogy ennyivel.

Vagy ez a mennyiségbeli különbség ne zavarjon meg? Gondolom, a fizika emelt is nehéz a maga módján, de pl. az esszé az szerintem potya feladat. Kémiában nem nagyon van ilyen (vagy legalábbis nem lehet kiszámítani).

Én úgy érzem, hogy a kémiában nagyon sok magolás van (reakciók, reakcióegyenletek, szóbelire sokkal több kísérletből kell felkészülni, mint fizikából).

A számolás része a kémiának nagyon nehéz, de ez az egy az, amit nem tudok megállapítani fizikából, hogy azok milyen nehezek, ha felkészül az ember, mert olyan szinten nem vagyok. De kémiából az ötösöm lesz c. könyv feladatai mennek, viszont a próbaérettségis feladatok kifognak rajtam.


Köszönöm előre is a véleményeket!



2020. jan. 6. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire jelentkezel?
2020. jan. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan szakra, ahol mindkét tárgyat elfogadják.
2020. jan. 7. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan szakra járok, de az egyiket jobban tanácsolnám 🙃
2020. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért nem akartam megmondani, mert tudom, hogy az alapján a kémia bölcsebb döntés. Viszont én úgy vagyok vele, hogy először kerüljek be az egyetemre. Az alapok kémiából úgyis megvannak, és az összefüggéseket értem, de a szervetlen kémia reakciói meg az egyenletek, nagyon kuszán vannak meg sajnos. Plusz az érettségis számolásokon sem jutok egyről a kettőre.


De mint mondtam, arra lennék kiváncsi, hogy ehhez képest a fizika emelt milyen. Az elmélet könnyebb, de a számolásokról nem tudok véleményt alkotni. Ha jobban be lehet őket gyakorolni, jobban egy sémára épülnek, illetve kevésbé bonyolultabbak mint a kémia, akkor az lenne a választásom.

Így most az, hogy milyen szakra készülök, nem fontos.

2020. jan. 7. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha orvosira vagy vegyésznek mész akkor a kémiával jobban jársz. Ha műszaki pályára mész akkor meg a fizikával jársz jobban.


Ne a tematika hosszúsága alapján dönts.

2020. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Meg nem is az alapján akarok dönteni, hogy mi lesz az egyetemen hasznosabb.

Nem tudom, mire ez a taktikázás. Csomó ilyen kérdésnél mindig az megy, hogy orvosira kémiával kell menni mert csak. Abba senki nem gondol bele, hogy attól mert nem éretségizik valaki a tárgyból, attól még lehet jó a tudása. Nem véletlen sokan csak sokadik próbálkozásra kerülnek be. Ráadásul a piti számolásokon buknak el sokan. Azoknak meg úgy sem veszi senki hasznát orvosin. Lehet, ha fizikából próbálkoztak volna, akkor elsőre sikerült volna. Az legyen már a cél, hogy mivel könnyebb bekerülni.

2020. jan. 11. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Mit tudjuk mi, neked milyen képességeid vannak. Kémia számolások nagyon nehezek voltak, de a fizika még rosszabbul feküdt nekem, úgyhogy inkább a kémiát nyomtam, ami a későbbiekben is hasznomra vált.

Nem vagy nekem szimpi.

2020. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a honlapon ( [link] leírják, hogy mennyi tanulás szükséges a fizika és a kémia emelt szintű érettségihez. Ezek szerint a fizika érettségire sokkal könnyebb felkészülni.
2020. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!