Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nehezíti a dolgunkat?

Miért nehezíti a dolgunkat?

Figyelt kérdés

Ma csak úgy íratott egy nehezített dolgozatatot, természetesen mindenkinek rossz lesz.

És még azt is bejelentette,hogy pénteken is írunk dolgozatot és még az is lehet,hogy két jegyet ad rá.

Nagyon jól tudja,hogy idén írunk felvételit és a magyar is beleszámít a legtöbb suliba,ennek ellenére mindenkit lehúz ahol tud.


Ez így normális?



2020. jan. 7. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen.
2020. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha a magyar is beleszámít, akkor elvileg arra nagyon kellene készülnötök, és nem kellene problémát jelentsenek a dolgozatok, nem?
2020. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De olyanokat kérdez,amit csak 1 órában magyarázott el.

Ráadásul nehezített,van rá kb 3 percünk,én tudom az anyagot nagyjából de most rohadtul nem ezt tanulom,hanem a matek felvételit.

2020. jan. 7. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Nyilván nem 3 perc alatt kell megírnotok a dolgozatot, gondolom te is érzed, hogy ez túlzás...de mivel ma, csak úgy íratott veletek, ezért ez röpdolgozat volt, amire amúgysem szokás fél órát adni..teljesen mindegy, hogy valami egyszer hangzott-e el, vagy 10szer. Elhangzott, így nyugodt szívvel kérheti. Azt pedig nem várhatod el, hogy ne kérjen számon, mert te most épp a matekra készülsz.


Ma kedd van, bőven van idő tanulni a pénteki dolgozatra. Meg kell tanulnod beosztani az idődet, ennyi.

2020. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Egy tanárnak az egyik feladata, hogy jegyekkel értékeljen. A felvételi miatt nem áll meg az élet az iskolában. Így a számonkérés teljesen jogos és törvényszerű (valamint normális).

Szerintem csak Te stresszelsz rá. Ugyanolyan témazárót fogsz írni, mint a többi volt. A felvételin 45 percre van 10 feladatod rengeteg alfeladattal (kábe 2 perced van egy-egy alfeladatra). Na jó a fogalmazásra kábé 10-15 perc. A tanárod szerintem csak titeket edz a felvételire és dicséretes dolog. Állításod szerint a matekra készülsz. Szerintem simán rászánhatsz életedből két órát a magyar tanulásra. Nem hiszem el hogy a hátralévő szűk 11 napban csak matekozni fogsz, hanyagolod majd a közösségi oldalakat, emailek olvasgatását...

2020. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 12.-es vagyok egy elvileg jó gimiben, most fogunk érettségizni. A magyartanár kiválasztotta azokat a témákat tételeknek, amiket otthonra adott fel, mert beteg volt, nem volt benn rendesen a könyvben sem. 2 éve nyelvtan helyett is irodalmat tartunk, szünet előtt lediktált 7 nyelvtantétel címet egyik óra végén, és most dogát íratott, csütörtökön jöhet egy újabb doga, amire nem készített fel.


És az érettségi pontokba is beleszámít a magyar. Szóval lehet, hogy nem normális, de ennél csak rosszabb lesz. Sőt, lehet, hogy előny, hogy hozzá leszel szokva.


Sok sikert a felvételin!

2020. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz kösz :D
2020. jan. 7. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!