Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti miért hagytátok abba az...

Ti miért hagytátok abba az egyetemet?

Figyelt kérdés

Én valahogy utáltam azt a közeget, ami ott volt. Sok nyálverő apu-anyu gyereke, féreg kötözködő tanárok, meg valahogy irritált az egész "tanulás". Nagyon irritált az a műmájerség ami ott folyt, ha tovább maradok annál a pár hétnél, biztos tragédia lett volna :D



Egy okj tanfolyam is ilyen, vagy oda már normális emberek/tanárok járnak?



2020. jan. 11. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én megértem, amiről beszélsz, ugyanakkor nem kötelező a közösségben résztvenni, meg hát mégiscsak profitálhatsz egy egyetemi diplomából. A mérleg inkább pozitív.
2020. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk nincsenek ilyenek. Tanulni én se szeretek, de ezért nem az egyetemet hibáztatom.

Hova jártál? Elit egyetem volt? Ott eltudom képzelni ezt a légkört.

2020. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Gratulálok, ezért megérte otthagyni:D

Szerencsétlen:D

2020. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azóta megtudtam mi a munka, összeszedtem a pénzt egy lakás árára Budapesten, lett kocsim, pénzem, megtanultam kiismerni az embereket.


Amíg kb most lehetnek pályakezdők az ott végzők, tényleg szerencsétlen vagyok :)

2020. jan. 11. 15:04
 5/14 A kérdező kommentje:
Anno BGF-nek hívták.
2020. jan. 11. 15:04
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom pont kifogtad a rosszat.

A tanároknak meg kénytelen vagy nyalni ha nem akarod hogy szívassanak. De szellemeset is lehet játszani, meg nem muszáj ismerkedned/szocializálódnod, nem azért jár egyetemre az ember. Beülsz órára, tanulsz, majd elmész, ilyen egyszerű.

Nem mindenkinek való az egyetem, ezek szerint neked sem, de ha olyan jó a sorsod, nem is értem a kérdésed.


Nem mindig az elit egyetemek a jók, nálunk mindenki jó fej, nem csak a tanárok de a diákok is. (Mondjuk másik ország..)

Külföldön az megy egyetemre akinek célja van (főleg ha 9 misi a tandíj 3 évre), de persze Magyarországon mivel ingyenes a felsőoktatás, sok alja csak melegedni jár be, szülői parancsra.


Kétlem hogy OKJ-n sokkal jobb lenne a helyzet. Biztos kevesebb ott a beképzelt, de szerintem az értelmiségi szint ott sem a legmagasabb. Arról nem is beszélve, hogy a tanmenet is elavult, illetve a tanár se tud semmit. (Hátha az átalakítás segít valamit..)

2020. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

" Beülsz órára, tanulsz, majd elmész, ilyen egyszerű "


Hát azért napi 8 órát így eltölteni nekem kín szenvedés lenne, + csoportmunkákkal mi van?



"Magyarországon mivel ingyenes a felsőoktatás"


Hol? Max a mérnöki meg olyan képzések, amiket a jelentkezők 90%-a nem tud elvégezni, az elvégezhetőbb képzések ugyan úgy fizetősek, itt "csak" 2 misi lesz a tandíj 3 évre, de gondolom ez kb megfelelő arány a 9milliós angliai egyetemi képzéssel, a fizetéseket tekintve.

2020. jan. 11. 15:24
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

#7 Manapság többen tanulnak államin mint saját zsebből, illetve kedvükre jönnek-mennek egyik szakról a másikra kedvük szerint. Majdnem minden szakon van állami hely, csak annyi kell hogy elég jó legyem az érettségid.

Nem tudom mikor jártál egyetemre, de a tudásod elég elavult ahogy látom.

2020. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Te meg nem is maon. tanulsz állításod alapján, akkor meg honnan tudod, hogy jönnek mennek kedvük szerint az emberek?
2020. jan. 11. 15:42
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a vergődésedet. Nem mindenkinek való az egyetemi lét. Ezek szerint te is egy vagy közülük. De ha van munkád, házad, kocsid akkor mi a gond? Senki nem mondta hogy ezek a dolgok csak az egyetemet végzettek kiváltsága.
2020. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!