Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok az érettségi...

Mit szóltok az érettségi javaslathoz?

Figyelt kérdés

[link]


- nem lenne szóbeli

- május 4-én kezdődne az érettségi


Persze ez csak javaslat, döntés "jövő héten esedékes".



2020. ápr. 9. 12:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
98%
Az időponttal én sem értek egyet. De gondoljatok bele, lehet hogy 1,5 hónap múlva tetőzni fog a járvány gondolom ezért nem akarják halasztani.
2020. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
35%
Szóbeli is mehet igazából. Mindenki kihúzza a tételt és leírja írásba és azt értékelét. Kész.
2020. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
21%
Miért tetőzne 1,5 hónap múlva ha már hetek óta otthon vannak az emberek? A tetőzés most lesz. Illetve 2 hét múlva. 2 héttel ezelőtt volt rengeteg ember akik rohantak a boltba minden szart összevásárolni. Ott lett egy csomó fertőzőtt valószínűleg, emiatt. Most húsvétkor megint mindenki rohan össze vissza. A maximális lappangási idő 2 hét.
2020. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
23%

Én kiakadtam. Végzős vagyok, és én rendesen akarnám végig csinálni az egészet, írásbelivel-szóbelivel együtt, ha meg mégis el kell maradnia az egyiknek, tartsák meg csak a szóbelit, mert az könnyebb. Tudsz konkrétan készülni rá, nem úgy, hogy "átnézem ezt a témát, mert TALÁN beleteszik, de nem biztos." Az írásbeli dolgok sohasem mentek olyan jól mint a szóbeliek, régebben is, mikor suli tartott kisebb vizsgát idegen nyelvből, az írásbeli mindig 3-as lett, a szóbeli pedig 5-ös...

Meg amúgy is, úgy lenne fair, ha rendesen csináljuk végig, inkább akkor halasztották volna el...

2020. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is logikus a május, ha azt jósolják, hogy június-júliusban fog tetőzni a járvány. Nem tudom ki hogy van vele, de én szeretnék szeptemberben végre egyetemet kezdeni :D


Én személy szerint örülök a hírnek, 3 érettségim maradt: matek emelt, töri közép, magyar közép. A szóbeli nem hinném, hogy sokat változtatott volna nekem (főleg mert a magyartanárom furcsa, a töritanárom meg új, és 2 hónapja ismertem meg).


Én szerintem ez egy korrekt javaslat, én nem tudtam volna jobbat kitalálni. Nincs olyan megoldás, ami mindenkinek tetszene.

2020. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%

Hááát,én sem fogok itt okosokodni,mert en sem tudom mi lenne a megfelelő megoldás.

A tetőzést sem tudom,itthonra mikor varható,olyat is olvastam,hogy 2 hét múlva,olyat is,hogy júliusban.Gondolom azért nem akarják nagyon halogatni,mert lehetseges,hogy akkor már nem olyan körülmenyek lennének mint május elején,hanem rosszabbak(persze,az sincs kizárva,hogy jobbak,de ezt senki sem tudja)es lehet,nem tudnák megtartani az érettségiket,az meg nagyon rossz lenne.Jó barátom Angliában vegzős,náluk már eltöröltek,teljesen ki vannak akadva.

Az meg hogy melyik a könyebb,írásbeli vagy szóbeli,embere válogatja,meg persze a feladatok.

Meg kell értenünk,hogy jelenleg a világ legtöbb részén minden végzős szorult helyzetben van,és nincs olyan megoldás ami mindenki számára megfelelő lenne.Ami jelen helyzetben termeszetesnek mondható,hisz rendkívüli helyzet van,semmi nem megy a normál kerékvágásban.

2020. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%
ajajajj. A nyelvvizsgások után kezdődik az érettségizők szidása napokig :D Nagyon szórakoztató a sok dühöngő ember írása :D
2020. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
38%

Megnéztem, másik helyeken hogy van

Eddig úgy néztem , Ausztriában 2 héttel eltolják az érettségit

[link]

Szlovákiában az írásbeli érettségik maradnak el, meg ez a tesztelés 9, vagy szeptemberre is tolódhat talán az érettségi

[link]

[link]

Romániában júliusra tolódhat és nem kérik számon a második félév anyagát, eddigi terveik szerint máj16-án folytatnák a tanévet a szokványos formában

[link]

2020. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
79%
*Ja és egyébként én májusban nem tartanék érettségit. Hanem már majd később. Vagy már amikor lecsengett ez az egész; talán még júliusban is, de ha addig nem cseng le, lehet, hogy csak szeptemberben. De egyébként teljesen idegőrlő a helyzet, teljesen jó döntés szerintem lehetséges, hogy nincsen. Mert az is idegőrlő lehet, hogy júliusban a nyár közepén még mindig tanulnak az emberek, és az is idegőrlő lehet, ha megmondjuk nekik így nyár közepén szeretettel, hogy "Na most gyertek érettségizni!!" Meg is tök rossz lenne, ha valaki addig végigtanulta a nyár július előtti részét; és akkor erre meg azt mondják be, hogy "Nem kell , ne gyertek, majd csak szeptemberben lesz". Tehát mindenképpen idegőrlő ez a helyzet. Konkrét dátumot meg még lehet, hogy nem is lehetséges kijelölni; mert ugye járványhelyzet van,és az meg ilyen bizonytalan. Nyár közepén-végén meg már megvannak halva a diákok, márcsak az idegesség miatt is; meg az is , aki végigtanulta, meg az is, akinek rögtön/hirtelen szólnak, hogy "Na most kapd össze magad!!" és akkor így a semmiből villámcsapásként hirtelen, hogy "Jaaa,mégis lesz érettségi, csak nyár végén; augusztusban!!" Tehát most mindenképpen szívás ez a helyzet. De májusra nem tenném semmiképp.
2020. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

*Ja meg mégegy; hogy én tehát későbbi időpontra tenném az érettségit, és megtartanám mindkét részét.

Mindkét részét mindenképpen szerintem meg kéne tartani, csak még most egyelőre nem májusban, hanem későbbre tolva.

2020. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!