Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok az érettségi...

Mit szóltok az érettségi javaslathoz?

Figyelt kérdés

[link]


- nem lenne szóbeli

- május 4-én kezdődne az érettségi


Persze ez csak javaslat, döntés "jövő héten esedékes".



2020. ápr. 9. 12:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
38%
A szóbeli úgyis csak arról szól hogy be tudsz-e magolni 100-140 tételt és szimpatikus vagy a vizsgáztatónak
2020. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%
Középszinten igen. De emelt szinten nem csak arról szól. Se bioszon se kémián. Mert még tételek sincsennek.. Kb minden tudni kell.
2020. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az adott helyzethez, a legoptimálisabb.

Sokan akarják, hogy teljesen elmaradjon az érettségi, de akkor az egyetemi felvételinek lőttek.(Érettségi=Felvételi, nem lehet az alapján felvenni embereket, hogy egyiknek Jutka néni 5öst adott másiknak meg nem).

Tolni talán azért nem érdemes, mert napról napra többen fertőződnek, bár szerintem jó lenne.

Amúgy meg igen, szerintem hátrányosan fogja érinteni az érettségizőket, és a pontszámok is látványosan alacsonyabbak lesznek, én az emelt biosz/kémia/fizikát tudom, ezekből a tantárgyakból jóval nehezebb az írásbeli mint a szóbeli, bár így se tartom igazságtalannak mert a ponthatárok az aszerint változnak, ahogy az érettségizők eredményei ezért a ponthatárok is alacsonyabbak lennének így. Ha más évbe akarnának felvételizni a mostani eredményeikkel akkor érintené őket igazságtalanul, de ilyen igazságtalanság minden évben van (pl. tavaly a fél ország tudta a töri érettségi esszéit)

2020. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

egyébként értem én, hogy biosz, kémia emeltnél a szóbeli a könnyebb... de itt ha kiesik a szóbeli, konkrétan lehet készülni teljes erőbedobással az írásbelire.

nem kell időt szánni tételírásra/tanulásra/kísérletek gyakorlására... Mert gondolom nem az írásbeli vizsga lejárta után kezdtetek volna tételeket magolni...

2020. ápr. 9. 14:42
 25/33 anonim ***** válasza:
92%

Bioszból és kémiából nincsenek tételek.

BÁRMIT kérdezhetnek.


(Amik fent vannak listák azok kb semmite nem jók, van egy ilyen tétel, hogy ATP. Na most aki tanult bioszt, az tudja, higy ebből nem hogy 15 percig, de még egy óráig is kevés lenne beszélni. Minden konkrét kérdés ott derül ki és nincs semmilyen mankó, hogy miből készülj. Ja de. MINDENBŐL)

2020. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
akkor meg pláne meg lehet könnyebűlni, hogy a nagy MINDEN bizonytalanság kiesik, nem?
2020. ápr. 9. 15:03
 27/33 anonim ***** válasza:
24%
Igen ez előny nekik. Sokan rossz pontot kapnak szóbelin. De ez kivételezés. Addig orvosira pl ne mehessenek ameddig nincs meg a szóbeli.
2020. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
ilyen szempontból az is kivételezés lenne, hogy ha eltonák az érettségit. eddig minden évfolyam május elejére felkészült és letette a vizsgát. a mostaniak is valszeg május elejére fel lesznek készülve, de egy esetleges eltolással még több időt lehetne fordítani ismétlésre. akkor ez is kivételezés lenne az ezelőttiekkel szemben?
2020. ápr. 9. 15:18
 29/33 anonim ***** válasza:
88%
#27 pont hogy ez az igazságos, mert az írásbeli sokkal objektívebb
2020. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy úgy fogalmazott Maruzsa, hogy nem kötelező az előrehozott érettségi. Az a kérdés, hogy ez alapján lehetőség lehetne az is, hogy választás kérdése? Ha nem kötelező, akkor választhatják a diákok azt is, hogy bemennek előrehozott érettségizni?

Ha kitiltanák őket az elég nagy kitolás lenne az ugyanebben helyzetben lévő diákokkal szemben, akik hónapokig készültek az emelt előrehozott érettségire.

Értem én, hogy nem felvételiznek egyetemre, de erre készültek hónapokon keresztül időt és energiát feláldozva, megvannak a jegyeik az összes évből ugyanúgy. Velük mi lesz a helyzet, vagy hogyan hat ki rájuk ez az intézkedés?

2020. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!