Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak írásbeli érettségi...

Ha csak írásbeli érettségi lesz, az az emelt érettségikre is vonatkozik?

Figyelt kérdés

És az összes tantárgyra?Mert azt olvastam,ha így lenne csak azokból a tantárgyakból lenne szóbeli,amiknél nem elhagyható a szóbeli.Mely tantárgyakra vonatkozik ez?Vagy olyan tantárgy ahol csak szóbeli van alapból?

Szerintetek mennyi az esélye ennek,hogy jóvá hagyják ezt a javaslatot?



2020. ápr. 9. 13:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%

#10 ez hülyeség


Nem egy hatalmas tudomány megtanulni, aki itt megtudja, ott is megfogja.


Aki itt nem tudná, ott se tudná

2020. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%
Képzeld ez nem így van. A vizsgákat szokni kell. Ez az első igazi vizsgájuk és ha ez kimarad az nem túl jó.
2020. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Akik egyetemre mennek azok nagy számban csinálnak 11.ben előrehozottat,hogy jól rá tudjanak készülni következő évben a többi tárgyra,szóval elég sokan tudják milyen igazából vizsgázni,ráadásul szerintem nem csak az én iskolámban volt így,mert az évfolyamomból akikkel beszéltem eddig mindenkinek volt már legalább egy kisérettségije.Tudom,nem ugyanaz,de ugyanúgy csak magolni kell rá és visszaböfögni az anyagot.Nekem pl.az osztályomból akik egyetemre mennek kivétel nélkül mindenki tett előrehozottat tavaly.
2020. ápr. 9. 15:24
 14/23 A kérdező kommentje:
Plussz a mi évfolyamunknák vezették be a kötelező emeltet,a kötelező nyelvvizsgát,és még elég sok mindennel szivattak minket,pont,hogy egálban lennénk,ha legalább a szóbelit eltörölnék hamár nem tudunk normálisan,tanárral készülni az érettségire és még rengetek stressz is ránk hárul.
2020. ápr. 9. 15:26
 15/23 A kérdező kommentje:
*évfolyamunknál
2020. ápr. 9. 15:27
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
Ne hagyd ki a jogosítványt, nyelvvizsgát, ezek is ugyanúgy vizsgahelyzetek.
2020. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igen tényleg,azokat meg sem említettem,szóval jó sok vizsgahelyzetet átélünk enélkül is,nem kell aggódni.
2020. ápr. 9. 17:53
 18/23 anonim ***** válasza:
16%

“Plussz a mi évfolyamunknák vezették be a kötelező emeltet,a kötelező nyelvvizsgát,és még elég sok mindennel szivattak minket,pont,hogy egálban lennénk,ha legalább a szóbelit eltörölnék”


Hagyjuk már ezt a hisztit...NEM kötelező a nyelvvizsga a felvételihez, ahogy az emelt szintű érettségi sem újdonság, mert eddig is, a szakok jelentős részéhez már eddig is kellett egy emelt. Már akkoris, amikor én érettségiztem, és az nem 1-2 éve volt. Úgyhogy ez, hogy nektek mennyivel több mindent kell elszenvedni rohadtul nem igaz.


Semmiképp nem lesztek egálban a korábban érettségizettekkel, mert eleve könnyítést kaptok, és így is részt vehettek a felvételi folyamatban. A jelenlegi helyzetben, azt gondolom, hogy természetes egyébként, hogy nem kell a teljes érettségit teljesítenetek, de azért a lófsznak is van ám vége. Nehogy már 1,5 hónap miatt ne tudjatok teljesíteni egy rohadt érettségit. Mi van az előtte lévő 4-5 évvel?! Mondhatjátok, hogy ez a masfél hónap a legfontosabb, de mindenki számára nyilvánvaló, hogy ez nem igaz. Rengetegen érettségiztek már előttetek, pontosan jól tudjuk, hogy ebben az időszakban már lb.semmit nem csinálnak az iskolában.. Persze tudom, az lenne a legjobb nektek, ha a két szép szemetekért megkapnátok, de azért egy járványhelyzet nem indok....

2020. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

00:41,látszik,hogy nem idén érettségizel és nem vagy benne a témában.December végéig-január elejéig(nem emlékszem pontosan)úgy volt még,hogy kötelező a nyelvvizsga,ezért mindenki kapkodott,hogy megcsinálja(mert a legtöbben nem az utolsó pillanatra akarták hagyni érettségi mellé,ezért mindenki kapkodott és készült rá)aztán bumm bejelentették,hogy ja amúgy mégsem kell.Na már ez is nagyon kellemes volt,de egyébként igenis nehezebb,hogy mindenkinek kötelező az emelt,igen,mindenki tudja,hogy eddig is voltak olyan egyetemek ahova kötelező volt egy adott tárgyból,de nem mindenki pl.mérnőkire akar menni.És mivel kötelező,semmit nem ér az a plussz 50 pont amit megkapunk ha 45% feletti,mivel hiába kapjuk meg,mindenki megkapja,mivel mindenkinek kötelező.Szóval igen,végül eltörölték a nyelvvizsgát,de ezzel csak még jobban meg lettünk szivatva,hogy mindenki a nyelvvizsgába fektette az energiáját az első félévben,hogy a másodikban lehessen az érettségibe,csakhát ugye bejelentették,hogy ja mégsem kell.

Ezen felül általában az utolsó hónapokban kezdenek el az iskolában az írásbelire meg a szóbelire készülni,mi pl. pont akkor kezdtük volna el,amikor áttértünk a digitális oktatásra,ezért jól megszívtuk ezt is.Ezen kívül hamár magunktól,tanárok nélkül kell felkészülnünk az érettségire,a saját tanárunknak kell lennünk(ráírhatunk facebookon arra a tanárnak akinek éppenséggel van facebookja,de szerintem ezt mindenki megérti,hogy nem ugyanaz).Mivel ugyan ha az anyagokat vettük is,nekem ne mondja senki,hogy minden egyes anyagra emlékszik amit 9.-től tanul,és az írásbelire (soha nem készültünk,most kezdtük volna el) sem gyakoroltunk.Dupla annyi idő így,hogy magunktól próbálunk mindent,ezért igenis kijár nekünk ez.Úgy hülyézzetek le,hogy 5-ös tanuló voltam mindig,és végigtanultam a gimnáziumot,és úgy írom ezeket,mert mint mondtam,az írásbelire sem kezdtünk még el készülni.

Azt meg sem említettem,hogy ekkora stressz alatt megírni az érettségit és az egészségünket kockáztatni..én pl.betartom ezt a ,,Maradjatok otthont”,idős rokonnak segítek vásárolni és még ez is rengeteg stresszel fog járni,hogy be kell mennem majd az iskolába a diákok közé,nem még ha szemtől szemben le kéne ülni a vizsgáztatókkal és még egyszer kockáztatni az egészségünket.Mert ugye az egészségünkre és erre a tripla stresszre senki nem gondol,csak arra,hogy jajj,milyen jó nekünk.Hát nem.

2020. ápr. 10. 10:51
 20/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem miért kell hisztizni, nem mi érettségizők kértük hogy ne legyen szóbeli, nem mi tehetünk erről a helyzetről.
2020. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!