Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen rosszakat hallottatok...

Milyen rosszakat hallottatok már a SOTE-ról?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom itt is, hogy rosszakat hallanak a gimis végzősök és egyszerűen nem tudom mit hallhattak..

Megosztanátok velem párat?



2020. máj. 19. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nővérem járt a SOTE-ra. Nincs különösebb probléma vele, azon felül, hogy kemény, és hogy vannak tárgyak, amelyekből a kettes is nagy teljesítmény. Van néhány unalmasan előadó tanár, akinek fölösleges az óráira járni, valamint néhány, pillanatnyi szimpátiája és hangulata szerint osztályozó tanár is, de ilyen minden egyetemen van. A hallgatóság viszont normális, értelmes emberekből áll.
2020. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én elhiszem, hogy ez így van, de tegnap is írtak több kérdéshez hogy rosszakat hallottak és ez mostmár nagyon érdekel.
2020. máj. 19. 09:07
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

A SOTE Magyarország #1 számú egyeteme, azaz a legjobb.


Mint mindenhol, itt is bizonyára vannak gyengébb, unalmas, akár botrányosan rossz előadók. És vannak nagyon jók. Akárcsak máshol.


Akárcsak a legjobb egyetemeken, itt is ki kell tanulnod a beledet, és sokat fogsz szenvedni. Nehéz ennyi tudást összeszedni.


Akárcsak más szakmákban, itt is fogsz találni gyengébb egyetemeket, ahol "jó a hangulat", "sokkal gyakorlatiasabb", "nem szivatnak de mégis ugyanazt fogod tudni mint a többi egyetemen" stb. stb. Ezeket rendszerint a gyengébb egyetemek hallgatói mondják, amúgy nem alap nélkül, hiszen gyengébb diákanyaggal nyilván nem lehet brutálisan erős képzést csinálni. De se a tudásod, se a papírod nem fog ugyanannyit érni a végén.


Magyarul: ne rossz tapasztalatokat gyűjts, hanem döntsd el, hogy akarsz-e tanulni vagy nem. Ha akarsz, menj ide. Ilyen egyszerű.

2020. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
#3: Azért az orvostudományi egyetemek kivétel nélkül mind erősek. Ez épp egy olyan terület, ahol egyáltalán nem lehet "gyenge" képzést találni az országban. A követelmények között alig van különbség. A diplomák munkaerőpiaci értékei között sincs különbség. Nekem több orvos ismerősöm is van, s olyanról még nem hallottam, hogy valakit lenéztek vagy hátrányosan megkülönböztettek volna azért, mert Debrecenben vagy Pécsett végzett orvosként. Mindenki tudja, hogy nem ettől lesz rosszabb vagy jobb orvos valaki.
2020. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem erről van szó.

Én hallottam hogy szegediek mondják, hogy pesten alig van gyakorlat, emberszámba se vesznek.. körbekérdeztem és például pont hogy az én szakomnál pesten van jóval több gyakorlat.

Az én véleményem nem fog változni a jelentkezés során, ettől függetlenül érdekel, hogy mások mit hallottak az egyetemről. Azokra nem kaphatok választ? Kitudja hogy nem most írnak-e valami újabb “rossz pontot” amit eddig nem hallottam.

2020. máj. 19. 09:35
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
Világos, de most arra fókuszáltam, hogy van-e értelme egy napon belül 3 kérdést is feltenni, hogy ki milyen rosszat hallott a SOTE-ről? Válasz: teljesen mindegy, mert a panaszok nagy részét máshonnan is ismerjük (nyilván a másik 3 orvosi egyetemen is ugyanúgy vannak gyenge, szivatós, unalmas stb. tanárok); ha pedig valahonnan csak a jót hallaná, akkor azt kezelje kritikával.
2020. máj. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez volt az első kérdésem az elmúlt 2 évből ebben a témában...

Nem lehetek kíváncsi arra, hogy valaki miért gondolkozik azon, hogy megváltoztatja a jelentkezési sorrendet? Baj ha szeretném tudni, mit hallott, ami ennyire elgondolkoztatta?

2020. máj. 19. 10:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatról annyit: a SOTE ÁOK első három évében tényleg szinte kizárólag az elméletre fókuszálnak, s a hallgatók ezalatt alig látnak közelről beteget. A képzés az előadóterekben és laborokban folyik. De később, a képzés második felében azért ez jelentősen megváltozik. Lehet, hogy más egyetemeken a gyakorlatok elosztása vagy aránya ettől kissé eltér, de nem ettől lesz jobb vagy rosszabb egy képzés. A gyakorlatból a hallgatók az egész képzésen igazából csak apró és alig valamit érő bepillantást kapnak az egyes részterültekről. Azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy fél éven át heti két óra egy kórházi szemészeti osztályon komoly tapasztalatot nyújt a szemészeti ellátás gyakorlatából. Rezidensként lehet majd igazán elsajátítani egy részterület praxisát.
2020. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

SOTE mi? Mármint melyik kar? Nem mindegy.

Ha orvosi, akkor tök mindegy melyik egyetemen végzel itthon. Vidéki diplomával dolgozhatsz Budapesten és külföldön is. Sotés diplomával is dolgozhatsz vidéken, illetve külföldön is.

Én annyit hallottam, hogy nincs olyan nagy közösségi összetartás, inkább versenyeznek egymással. (Nálunk, Szegeden, egyáltalán nem ilyen a hangulat, küldjük egymásnak a tananyagot, jegyzetet, infókat, tippeket.) Sotés barátaim nem panaszkodnak. Kivéve, hogy nehéz. De a többi egyetem is az, szóval mindegy :D. Mind a négy magyar orvosinak megvannak a maga mumus tárgyai. No meg vizsgáztatói.

Azt is mondják, hogy a sotésok nagyképűek. Azok, akik ki sem teszik a lábukat a fővárosból, lehet azok, de velük nem találkoztam még. Akikkel a gyakorlataim során megismerkedtem jó fejek voltak.

Ha nem tudsz választani, a döntésed fő szempontja a a családodtól való távolság legyen. Mennyi idő míg hazaérsz, mennyibe kerül az utazás. Vagy épp mennyire szeretnél messze kerülni tőlük... :D

Ha a Sotéra szeretnél menni, akkor ne tántorítson el semmilyen plyetka!

2020. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Itt a napokban az etkról hallottam rémhíreket.

Énis a távolságot nézem, ezért sem értem hogy milyen pletyka az ami így megváltoztatja valaki véleményét.

2020. máj. 19. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!