Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen rosszakat hallottatok...

Milyen rosszakat hallottatok már a SOTE-ról?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom itt is, hogy rosszakat hallanak a gimis végzősök és egyszerűen nem tudom mit hallhattak..

Megosztanátok velem párat?



2020. máj. 19. 08:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én az angol nyelvű képzésről ismertem pár embert (külföldiek nyílván). Csak abból indulj ki, hogy 60%-a az évfolyamnak kihullik az első két évben. Direkt felvesznek sokat a támogatások végett, hogy aztán kihulljon, mert a későbbiekben nincs annyi hely gyakorlatokon. Ők mondták továbbá, hogy nagyon sokan csalnak a vizsgákon, sokszor a felügyelő szeme láttára és nem tesznek semmit.
2020. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
22%

Az igaz, hogy a külföldiek kevésbé vannak komolyan véve, de azért magyar ÁOK-os hallgatóként nem igazán lehet csalni. :D

Szerintem az mindent elárul, hogy a vidékiek folyton szidják a sotét, a sotésokat pedig ez hidegen hagyja.

A vidéki orvosi egyetemeken több az írásbeli vizsga, az egész képzés kevésbé komoly. Persze egy orvosi egyetem mindenképp orvosi egyetem, egyiket sem könnyű elvégezni. Azért ha egy sotés diplomás és egy vidéki diplomás jelentkezik egy pesti kórházba, egyértelmű, melyiket fogják választani.

Azt mondják a sotéról, hogy kevésbé gyakorlat orientált, de abból, amit hallottam, ez mindegyik egyetemre igaz az első években. Sőt szegedi ismerősöm anatómia gyakorlatán húszan voltak, alig látott valamit, míg mi Pesten csak tízen. Kevésbé családiasabb a légkör, nagy a versengés, kegyetlenek a tanárok, kevésbé ismerjük egymást, ezek sajnos igazak.

2020. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom komolyan venni a sotes diploma állítólagos jelentőségét. Minden Szegeden végzett barátom aki Bp-en akart dolgozni végzés után, az most ott is dolgozik. Pláne, hogy nyári kórházi gyakorlatokat/hatodéves gyakorlatokat is lehet Budapesten csinálni, akkor is ha amúgy vidéki egyetemre jársz.

Amúgy mindenki "szid" mindenkit, közben mindenkit minden hidegen hagy.😃

2020. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Az ilyen rémhíreket általában az olyan emberek terjesztik, akikkel kicsesztek valamiért (és általában 90%-ban jogosan). Ez ugyanolyan, mint amikor valakiről elterjed, hogy mumus vizsgáztató - nem egy ilyen tanárhoz kerültem, nekem semmi negatív élményem nem volt, tök jó jeggyel távoztam, akik terjesztik ezeket, azok szimplán nem készültek fel eléggé (legalábbis nem annyira, amennyire kellett volna, még ha ők azt is hitték, hogy igen).

Ugyanolyan sztorikat hallani szegedről pécsről ismerőseimtől, szóval szerintem 0 különbség van a végeredményben.

Ha kicsit konkrétabb lennél, talán tudnánk segíteni is, hogy milyen rémhírekre gondolsz, mert én személy szerint semmi újat nem tanultam.

2020. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!