Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy kisebbségi...

Normális, hogy kisebbségi komplexusom van az iskolám miatt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már régóta motoszkált bennem ez a kérdés, de csak most szántam rá magam, hogy kiírjam. Jövőre fogok érettségizni.


Egy vidéki gimnáziumba járok, ami nem nevezhető egy túlontúl színvonalas intézménynek. Évtizedekkel ezelőtt még nagyon jóhírű iskola volt, aztán felhígult az oktatás színvonala, nem is nagyon szoktak versenyekre járni a tanulók. Nincs benne a város és a megye legjobb iskoláinak rangsorában sem.


Világéletemben jó tanuló voltam, de tudtam, hogy nem vesznek fel a város "menőbb" iskoláiba, mert sajnos nem vagyok jó matekból. Így kerültem abba a gimibe, ahova járok. Igyekszem jól tanulni, 4,5 fölötti átlagom van, nagyon sok versenyen indultam és végeztem általában szép megyei és országos eredményekkel. Mégis, amikor elmegyek például egy városi/megyei/országos fordulóra, állandóan az az érzés fog el, hogy butább és kevesebb vagyok, mert nem egy városi/budapesti elit gimiből jövök. Úgy érzem, hogy tőlem emiatt többet várnak el, be kell bizonyítanom, hogy helyem van a versenyeken, nekem kell "felhúzni az iskola színvonalát". Többet kell készülnöm, mert ők alapból megkapják azt a tudást, amiért én órákat készülök sulin kívül. Sajnos tapasztaltam már, hogy az elit gimisek lenéztek, amiért hozzájuk képest egy "nevenincs" iskolába járok. Olyan is volt már, hogy ismerősök tudtak a versenyeredményeimről, mindenki arra asszociál, hogy én is biztos ilyen menő sulikba járok, mikor elárulom, hogy nem, általában sokan furcsán reagálnak, azt mondják "Ott biztos többre vinném, jobb helyen lennék".


Tudom, hogy az iskolám színvonaláért nem én vagyok a felelős, de egyszerűen nem tudom hova tenni ezt a kisebbségi/szégyenérzést. Mással is volt már hasonló? Ti mit tettetek? Kérlek, csak normális válaszokat írjatok!

17/L



2020. máj. 27. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne legyen emiatt benned rosszérzés! Persze, megértem a kissebségi érzetedet habár talán egy kicsit nehezen tudom átérezni, mert én városi gyerek vagyok xS, de szerintem tényleg semmi gond nincs azzal, hogy honnan jössz. Az a lényeg, hogy mit tudsz, mit teszel hozzá a céljaid eléréséhez és szerintem semmivel sem vagy kevesebb, mint bárki más, mert én például 1000%, hogy nem lennék képes ilyen átlagot produkálni. Figyu, ha jól tanulsz, így is bekerülhetsz egy jó egyetemre, az sulitól független. Szerintem király vagy, kitartást;)

17/L

2020. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2020. jún. 20. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!