Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb egyetem? Semmelw...

Melyik a jobb egyetem? Semmelweis(SOTE)vagy Szegedi Tudományegyetem (SZTE)?

Figyelt kérdés

Július 9.-ig tudok sorrendet módosítani, hála istennek az érettségim jól sikerült, plussz pontom is van, így jó esélyekkel mindkét helyre bekerülhetnék.A nyílt napon mindkét egyetem nagyon tetszett,ahogy mindkét város is szimpatikus, nehéz döntés :)

(Szülésznő szakra jelentkeztem.)


Aki valamelyik egyetemre járt a kettő közül, leírná a tapasztalatait?

Melyik egyetem a jobb?

Esetleg gyakorlatok szempontjából melyik a jobb?


Nagyon köszönöm előre is

19/L



2020. jún. 2. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem szülésznőire járok, de látom még senki nem válaszolt...

Mindegy,hogy melyik egyetemen végzel munkakeresés szempontjából? Mert ha igen, akkor mérlegeld, hogy mennyi idő és mennyibe kerül haza utazni. Szereted Budapestet? Nagyvárosi emberek, tömeg, zaj, nyüzsgés, pörgés, metró, stb.

Klinika az van mindkét városban... 😃

Szeged egy nagyon fiatalos város. Egy mini Bp. 😃 Bár mivel kisebb, nem vesznek el benne az emberek, nagyon gyakran összefutok ismerősöklel ha csak a boltba ugrok el. Ha nem elég a sok egyetemi program, város is szervez különböző fesztiválokat, így unatkozni biztosan nem fogsz. Sok egyetemista van, minden közel van, kicsik a távolságok, pláne biciklivel. Barátibbak az albi árak, bár szerintem nagy buli a kolesz.

Budapesten is sok időt töltöttem még a gimi alatt. De már teljesen elszoktam tőle. Szeged azért nyugisabb.

2020. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kisegítő választ! :)
2020. jún. 6. 03:27
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

Ha a későbbiekben valamelyik városban szeretnél elhelyezkedni, érdemes lenne azt választanod. Nem sok az olyan ember, aki mindkét egyetemet próbálta, így mindenki a sajátját fogja ajánlani.

Én sotés vagyok, mégis csak az van a fővárosban, tehát indokolt lenne, hogy jobb legyen az oktatás, ugyanakkor ezzel az új rektorral vannak problémák. Válassz város és távolság alapján inkább, ahogy az előttem szóló is írta. :)

2020. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked is! :)
2020. jún. 12. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!