Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért adta meg a tanár az...

Miért adta meg a tanár az osztálytársamnak 1,65-re a kettest neki matekból?

Figyelt kérdés

Nagyon igazságtalanságnak tartom, mert tavaly engem 1,92-re buktatott meg engem ugyanabból a tantárgyból és akkor sokkal nehezebb volt minden! Mellesleg igaz, hogy én nekem a javítóvizsgámon nagyon jó eredményt értem el és sokat is készültem.

Nem irigységből, vagy haragból, de mégis miért ennyire igazságtalan? Emellett idén sokkal könnyebb és lazábban volt tartva a tanév és így sikerült neki.

Mellesleg azt az 1,65-t is úgy szerezte, hogy néhány online feladatot elkért az okosabbiktól. Én meg idén megszenvedtem (saját magam segítség nélkül) a hármast.

És a tanár a pofámba vágta még tavaly júniusban hogy "kettő egész alatt soha senkit nem fogok átengedni, amíg tanítok!". Ekkora kamut!


És akkor a lány elküldi nekem a jegyeit (próbál barátkozni velem):

[link]

Hogy tudta ilyen könnyen megúszni az egészet? Ti is igazságtalannak tartjátok?



2020. júl. 6. 21:53
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

Mégis volt valami oka annak akkor, hogy téged megbuktattak, őt meg nem:)

"Javítottam, mégis a tantestület határozata alapján megbuktam, mert a tanár így látta jól."

Látod látod, nálatok is van beleszólása a tantestületnek.

2020. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
94%

"él mint Marci a hevesben ... igyekezetem ellenére végigtanultam a nyarat"

Figyelj, kezdd el olvasni a kötelező olvasmányokat, mert csak égetni fogod magadat tanárként, ha ennyire gyengén fogalmazol.

2020. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
95%

Isten hozott a valóságban. Az ÉLET IGAZSÁGTALAN, erre jobb, ha felkészülsz már most.


Egyébként a saját lelki egészséged miatt szerintem sokkal jobb, ha a saját dolgoddal törődsz, és nem fújsz egy random csajra, aki valószínűleg pár év múlva soha nem látsz viszont életedben.

2020. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

32: bocsi, siettem, mert dolgozni igyekeztem a gyakorlati helyemre.

"Javítottam, mégis a tantestület határozata alapján megbuktam, mert a

tanár így látta jól." - A bizonyítványban szerepel: a tantestület határozata: "Az összefüggő szakmai nyári gyakorlat elvégzése után javítóvizsgát tehet matematika tantárgyból."

Majd a záradékba: "A javítóvizsgán matematika tantárgyból jó (4) osztályzatot kapott, a tizenegyedik évfolyamba léphet. Az összefüggő szakmai nyári gyakorlatot teljesítette."


Viszont a 2019-es tantestületi megbeszélésben, amikor eldöntötték, hogy megbukok (legalábbis így tudom) csak egyetértettek és elfogadták a matektanárom döntését, mint mindenki másét. Ezt az ofőm mondta, sok beleszólásuk nem volt! Szerencsére egy nagyon aranyos, kedves osztályfőnököm van, aki mindig biztat és segít nekem. Tudta, hogy sikerülni fog nekem, mert kitartó vagyok, elszánt, és ha kell akkor ambíciós is. Az elégtelent is kijavítottam négyesre.



Én tudtam, hogy meg fogok bukni már június legelején. Volt olyan tanárom aki május elején már lezárt a füzetében.


Amúgy ha végzek, akkor nem hinném, hogy az iskolámban, ahol tanítani fogok egyszer, szükségem lesz a nyelvtani megfogalmazásra.


"él mint Marci a hevesben" - tudom, hogy így írják: "él mint Marci Hevesen", de mifelénk, faluhelyen így a megszokott és amint mondtam, kapkodtam. Sajnálom és köszönöm az észrevételt.


"igyekezetem ellenére végigtanultam a nyarat" - bocsi, valóban hibás mondat helyesbítek: "Úgyhogy ő él, mint Marci Hevesen 2,5 hónapot, ellenben én igyekeztem végigtanulni a nyarat." De úgy gondolom, hogy itt a gyakorin nincs szükség magas fogalmazási képességekre.


Bocsi, de nem magyartanár akarok lenni, emellett mindenkinek vannak hibái.

Egy kereskedelmi oktatónak nincs nagy szerepe a közismereti tantárgyakban; a szakmai tanárunk is ugyanezt mondta.


Egyébként szakmaikból végig ötös voltam, nagyon szeretem. A közismereti tantárgyakból; matek: 3, magyar irodalom: 5, magyar nyelvtan: 4, történelem: 3, német nyelv: 4, természettudomány: 4, művészetek: 5.

2020. júl. 7. 17:23
 35/54 anonim ***** válasza:
76%

"és ha kell akkor ambíciós is"

Mondom, hogy menjél olvasni...


"nem hinném, hogy az iskolámban, ahol tanítani fogok egyszer, szükségem lesz a nyelvtani megfogalmazásra"

Nem az a baj, hogy nem "nyelvtani megfogalmazás", hanem mindenféle szókincsproblémáid vannak.

Mindegy, hogy milyen iskolában és mindegy hogy mit fogsz tanítani, ha tizenévesek közé beteszed a lábad, legyél felkészülve rá, hogy mindenbe, azaz mindenbe képesek lesznek belekötni, bármiért képesek lesznek ott helyben keresztre feszíteni, ha épp olyanjuk van, úgyhogy még sokkal ambíciózusabb(!) legyél, ha arról van szó, hogy képezd magadat.

2020. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
Itt a gyakorin teljesen máshogy fogalmazok mint a való életben.
2020. júl. 7. 17:57
 37/54 anonim ***** válasza:
83%

Már bocs, de nagyon ellenszenves a mentalitásod... Mégis mit ártott neked az a csaj személyesen, hogy ennyire fújsz rá és direkt kapva kapsz az alkalmon, hogy belerúghass? Hidd el, megértem, ha nem szimpatikus számodra, mert egy trehány, link alak, de szerintem akkor sem kéne ekkora gyűlölettel viseltetned iránta. Lusta tanulni, mint a dög, ráadásul még magatartásbeli problémái is vannak? Hát ki nem szarja le, de most őszintén. :D A saját életét nehezíti meg ezzel, de nem hiszem, hogy téged annyira befolyásolna az ő semmilyen tudására kapott kettese a későbbiekben...

Szóval nőj fel annyira, hogy tanulj meg a saját dolgoddal foglalkozni és gondold végig a következő soraimat: ha nem az irigykedésre meg a gyűlölködésre vesztegeted az időd, hanem tanulsz és éled az életed, még akár viheted is valamire. :D Képzeld el, tavaly kettes (!) voltam fizikából, 1,9-es átlaggal, idén tanárcserével pedig 4,6-os átlagom lett, önerőből (talán a matekon kívül az egyetlen olyan tantárgy, ahol nem vettem igénybe segítséget senkitől), és ötöst kaptam. :) Aztán én is utálhatnám egy-két osztálytársamat, mert szétcsalták az elmúlt két évet (nem csak ebből a tantárgyból), én pedig kihajtottam a belem is a jobb eredményekért, de nem teszem. Hogy miért? Mert nem az én dolgom, ki hogyan szerzi a jegyeit. Ha valaki végigpuskázza a gimit és az érettségit, akkor hiába lesz mindenből ötös, ha az osztályzatai mögött nulla tudás van és nem tanult meg tanulni, emiatt meg kibukik az egyetemről. :) Büszke vagyok én is arra a kettesemre, mert becsülettel értem el, egyszerűen csak a tanárnak nem tetszett a képem (sőt, év végén osztályozásnál még jól be is alázott, hogy régóta nem kellett ilyen rossz jegyet adnia senkinek), a tanárcsere pedig bebizonyította, hogy nem az én készülékemben van a gond. :)

Meg egyébként írtad, hogy tanár szeretnél lenni. Nos, lehet, hogy letöröm a szarvad, de hidd el, nem bántásból írom: a tanári képzés végére azért növessz gerincet, légyszíves. Sosem tudhatod, hogy kinek éppen milyen magánéleti gondjai adódtak, és emiatt nem tud készülni rendesen stb. Nem azt mondom, hogy a két szép szemükért kéne átengedni a diákokat a semmiért, azonban nem úgy kell hozzáállni az emberekhez, mint a véres rongyhoz, főleg, ha te sem vagy tökéletes. Inkább matekozz a nyáron, és ne mások élete miatt dühöngj, talán sikerül összekaparni jövőre az ötöst is matekból. ;)

2020. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem tudhatod, hogy kinek éppen milyen magánéleti gondjai adódtak, és emiatt nem tud készülni rendesen stb."

Na igen, kérdező, igaziból ezt akartam írni én is, hogy a koronavírus miatt ez a szempont idén még sokkal fokozottabban lényeges volt, mint tavaly, amikor te buktál meg, és semmi ilyesmi plusz nehézség nem volt a világban (csak kiverted a fejemből a fogalmazásoddal).

2020. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
83%

"Bocsi, de nem magyartanár akarok lenni"

Attól még illik egy tanárnak helyesen írnia/fogalmaznia:)

2020. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:

Nem is ismersz engem, honnan tudod, hogy milyen problémáim vannak? Ezt 12 óra alatt nem szűrhetted le.

Tudod a magyartanárom külön foglalkozik velem fejlesztésórán a BTMN (beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségű) csoportban. Nem, nem a szókincs hiányok miatt, hanem az emlékező képességeim felmérése miatt kell járnom.

Semmi bajom nincs a szókincsemmel. Az itteni hibák pedig lényegtelenek.


Miben bántott meg a lány engem? :D Nem tudtok semmit se.

Tudod az első évfolyamban egy párszor kihúzta a gyufát nálam és a tanároknál. Kicsúfolt, bolondot csinált belőlem az iskolában. Ő neki köszönhetem a gyönyörűséges igazgatói figyelmeztetést 9.ben (pár hétre rá törölve lett szerencsére), amit az állítólagos dohányzásért kaptam. SOHA ÉLETEMBEN RÁ SEM GYÚJTOTTAM!

(Majd utána voltak szaktanári figyelmeztetések meg ilyesmik őmiatta amiről nem nagyon szeretnék beszélni, ezek nem lettek törölve. Köszi innen is, ha olvasod, drágám.)

Most kérdezitek magatokban, hogy "miért nem álltam ki magamért?"

Gyorsan mentek az ügyintézések. Amint ezt a kamuhírt elmondta az igazgatónak, 10 percre rá bent volt a figyelmeztetés. A táskámba cigarettásdobozt csempészett bele, átkutatták a táskámat, és ott volt benne! Mit mondtam volna? Hogy csak odapattant vagy valaki beletette? Kamunak nyilvánították volna, 0 bizonyítással.


Az volt az egyetlen szerencsém, hogy az osztályfőnököm kiderítette, hogy hazudott a lány. Utána a figyelmeztetés ki lett törölve, és a lány megkapta a méltó büntetését.

Utána egyik napról a másikra egyre kedvesebb lett velem, viszont a barátkozást visszautasítottam.

Azt hiszi ez a lány, hogy csak kipattannak az emlékek a fejemből. Hát ezek soha!


Magánéleti problémák...

Jó vicc. A szülei ártatlan kislánynak ismerik, de az igazság sose lepleződött le előttük. Teljesen normálisak a rokonai, a társasága viszont ellenkezőleg...

2020. júl. 7. 18:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!