Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért adta meg a tanár az...

Miért adta meg a tanár az osztálytársamnak 1,65-re a kettest neki matekból?

Figyelt kérdés

Nagyon igazságtalanságnak tartom, mert tavaly engem 1,92-re buktatott meg engem ugyanabból a tantárgyból és akkor sokkal nehezebb volt minden! Mellesleg igaz, hogy én nekem a javítóvizsgámon nagyon jó eredményt értem el és sokat is készültem.

Nem irigységből, vagy haragból, de mégis miért ennyire igazságtalan? Emellett idén sokkal könnyebb és lazábban volt tartva a tanév és így sikerült neki.

Mellesleg azt az 1,65-t is úgy szerezte, hogy néhány online feladatot elkért az okosabbiktól. Én meg idén megszenvedtem (saját magam segítség nélkül) a hármast.

És a tanár a pofámba vágta még tavaly júniusban hogy "kettő egész alatt soha senkit nem fogok átengedni, amíg tanítok!". Ekkora kamut!


És akkor a lány elküldi nekem a jegyeit (próbál barátkozni velem):

[link]

Hogy tudta ilyen könnyen megúszni az egészet? Ti is igazságtalannak tartjátok?



2020. júl. 6. 21:53
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Az ártatlan kifejezés a rossz társaságra utal. Nyilvánvalóan a fegyelmin kiderült az iskolai problémák. De jól eltudja takarni a kinti életét.
2020. júl. 7. 18:41
 42/54 anonim ***** válasza:
91%

Én akkor tartom magam a véleményemhez, miszerint csak a saját energiádat pazarlod, mikor ezzel a lánnyal foglalkozol. Ha jól értelmezem, végül semmi komolyabb ügyed nem lett a kamudohányzásból, utána pedig nem próbált keresztbe tenni neked. Az már egy másik dolog, hogy zavarja az órá(ka)t, a tanár álljon a sarkára, zavarja ki óráról, írjon be neki szaktanárit, beszéljen az osztályfőnökkel, végső esetben küldje el a gyereket az igazgatóhoz, ő majd elbeszélget a leányzóval és a szülőkkel is egyaránt. S egyébként csak megsúgom, hogy hiába tűnik egy család kívülről tökéletesnek, a látszat nem ritkán csal. Nem véletlenül viselkedik a csaj úgy, ahogy, mindig mindennek van oka. Az meg, hogy képtelen vagy a saját dolgoddal törődni, helyette minden frusztrációdat ezen a csajon vezeted le, az baromi gyerekes. Tanulj meg egy új nyelvet, matekozz, menj el csajozni/pasizni, szórakozz a barátaiddal, zenélj, túrázz, nézz filmeket/sorozatokat, olvass el egy könyvet, vagy találj magadnak egy új hobbit, mindegy lényegében, hogy mit csinálsz, de ne pazarold már az energiád gyűlölködésre meg irigykedésre. :D Összpontosíts a céljaidra, aztán mindjárt jön az életedbe ezer másik dolog, amivel foglalkoznod kell...

Ja, a magánéleti problémákat pedig nem kifejezetten emiatt a lány miatt hoztam fel, hanem a későbbi karriered miatt. Lesznek diákjaid, akik önbizalomhiányosak, szoronganak, depressziósak és lesznek bizony link alakok is, akik hangosak és zavarják a rendet. Ha tanár akarsz lenni, meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy nem előre beprogramozott, engedelmes robotokkal kell majd együtt dolgoznod, hanem más emberekkel, akiknek (ha csak nincs valamilyen mentális betegségük, ami ezt kizárná) vannak érzéseik, érzelmeik. Nem kell, hogy átengedd őket nulla tudással, nem kell, hogy kegyelemötösöket osztogass valakinek csak azért, mert meghalt az anyja, vagy éppen idegbeteg alkoholista az apja, esetleg szimplán szakított vele az aktuális csaja/pasija és emiatt szarul érzi magát, romlik a teljesítménye, viszont emberségesen is lehet szigorúnak lenni. Ráadásul elég gáz, hogy a jövőbeni diákjaidról, akik lehet, meg sem születtek még, úgy beszélsz, mint valami zsák szarról. Szóval a tanácsom még mindig ugyanaz: vagy tanulj meg embernek lenni, vagy ne dolgozz olyan munkakörben, ahol nap mint nap emberekkel kell dolgoznod és felelősséget kell vállalj értük. Inkább menj el akkor simán közgazdásznak, oda kellenek is a racionálisabb, nem nebántssvirág jellemű emberek...

2020. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

Ne aggódj, nem pattogok mindig a lány ügyein. :D Vannak hobbijaim, amivel foglalkozok.

Ez most kivételes eset. Mások nem hallgatják meg/olvassák el az igazságtalanságokat.

Egyszerűen felszabadító érzés volt így leírni.

De mindegy. Már megtörtént és csak egy évet kell kibírnom.

2020. júl. 7. 19:10
 44/54 anonim ***** válasza:
89%

"csak egy évet kell kibírnom"

Remélem, nem azzal tervezed tölteni a következő évet, hogy ennek a csajnak az ügyein rágódj. Nézz át rajta és kész.

2020. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
80%

Lehet,hogy egy kis pénzel áttolták :)

Olyan ez mint a tolatos vizsga.🤔

2020. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim válasza:
100%
Lehet ő valami kedvenc volt. De igazságtalan szerintem, a leírták rá támaszkodva.
2020. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Azóta kiiratkozott a lány az iskolánkból. :DDD
2020. aug. 26. 13:09
 48/54 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel, akkor a gyak. helyén, ahol dolgozott megtudták, hogy többször is lopott parfümöket és kisebb terjedelmű tisztálkodási szereket.

A munkahelyéről kirúgták, és úgy döntött, hogy ideje kiiratkozni. Különben így is-úgyis évet ismételhetett volna évet (mert ugyebár nem teljesítette a nyári gyakorlatot).


Így az osztály is és a bolt is jobban járt. Jövő héten kezdődik az iskola a lány nélkül. (mellesleg a tanárok is örülnek neki, hogy elment, mert jól megakarták volna szívatni az utolsó tanévben szakmaiból :D)

2020. aug. 26. 13:30
 49/54 anonim ***** válasza:
0%

A te tanárod egy szemét.

Nekem volt egy nagyon köcsög tanárom még a másik iskolában. A dolgozatokat mindig bevágta, ha rossz lett abból nem volt javító se, írta be a jegyeket amit kaptál. Órákon lóugrásban haladt a tananyaggal, nem hagyott elég időt a megértésre. Elméletből is szúrópróbaszerűen kérdezett bárkit ha nem tudtad írta be a kisegyest, nekem is amikor gondolkodtam rajta nem várta meg amíg beszélek beírta. A házi feladatot úgy kérte, hogy külön lapra csináld meg, mindig beszedte, de nem mondta el, hogy jó-e kb. 2-szer adott rá osztályzatot, de külön meg kellett csinálni. Félévkor engem szó nélkül megbuktatott 1,86-ra, úgy hogy nem is ajánlotta fel, hgy javíthassak. Év végén amikor az egyik osztálytársam nem állt 4,5-re az 5-ös ért, háromszor feleltette (kétszer is 3-as lett volna a felelete) a harmadikat azt beírta.

Nagyon utáltam végig, emiatt iskolát is váltottam, újból kezdtem a tanulmányaimat 9.-től újra.

2020. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
0%

"A házi feladatot úgy kérte, hogy külön lapra csináld meg, mindig beszedte, ... kb. 2-szer adott rá osztályzatot, de külön meg kellett csinálni."

Ez miért baj? Megsértődtél, hogy volt házi és meg is kellett írni?

2020. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!