Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pályaelhagyó tanárok?

Pályaelhagyó tanárok?

Figyelt kérdés
Van-e itt olyan tanár, aki nemrég elhagyta a pályát, esetleg most tervezi, hogy más munkát fog végezni? Mik a fő okaitok erre?

2020. júl. 16. 10:16
1 2
 1/15 anonim válasza:
28%
Jól hangzik hogy 8 ra megyek, 13 kor meg otthon vagyok, éé4 hónap szünet,de pénzből él az ember.
2020. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
AZ elsö válaszhoz még annyit kell hozzáfüzni, hogy azért 13 óra után otthon még jópár órás elfoglaltsága van a tanároknak, meg a 4 hónap szünet is jóval kevesebb.
2020. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, már délután 5-ig kötelező az iskolákban lenni, akkor te még régebben hagyhattad el a pályát...
2020. júl. 16. 10:59
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

A többi tanár miatt. A legtöbb tanár undorítóan bánik a diákokkal. Konkrétan elmondjßk, hogy x-nek jobb jegyet adnak, mert milyen szép, y-nak rosszabbat, mert szegény. És közben egymást is fúrják, ahol csak tudják.

Több pályaelhagyót is ismerek, mind a tanárok miatt váltottak, a diákokat és a tanítást szerették.

2020. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én az igazgatónk miatt léptem le. Adódott egy új pálya lehetősége, és nem másik iskolába mentem, hanem az új szakmát kezdtem el. Magániskola volt, és a tulajdonosok kineveztek közülünk egy tanárt igazgatónak. Hosszú évek óta jó kollégának számított, de a kinevezése után megőrült, hatalmi kényszer fogta el, és csak ordítva, megalázva beszélt mindenkivel. A tulajdonosokat ez nem érdekelte...
2020. júl. 16. 11:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó cikk erről:

[link]

2020. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
"Konkrétan elmondjßk, hogy x-nek jobb jegyet adnak, mert milyen szép, y-nak rosszabbat, mert szegény." Nettó baromság, ilyen biztosan nincs. Sajnos előfordul ilyen jellegű megkülönböztetés, de nem szándékosan, hanem rejtetten.
2020. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban nem voltak ilyen tapintatosak a tanárok, egy szegény, rongyos osztálytársunk a sorakozóhoz hozta a hóna alatt a labdát, a tanítónő rákiáltott, minek neki a labda, a kisfiú azt felelte, mert focista lesz, mire a tanítónő azt mondta neki: "Börtöntöltelék leszel te, nem focista."
2020. júl. 19. 01:16
 9/15 anettbp ***** válasza:
100%
Első válaszadótól kérdezem: Ha a diákoknak van 9. és 10. órájuk is, őket kik tanítják, ha a tanárok már délben lelépnek? A takarítónők? A 4 hónak szabi durván 80 munkanapot jelent, a tanároknak évi 46 nap szabadságuk van, az is kötött. Az eredeti kérdésre válaszolva, a pályaelhagyók egy jó része anyagi okok miatt megy el, ők már az elején lelépnek, a többiek pedig az iszonyatos merev rendszer miatt, sok a tanítási időn túli tevékenység is (figyeled egyeske?), értekezletek, gyerekek kísérése versenyekre, kirándulásokra, stb. És van mellette egy harmadik is szerintem, hogy még szóban sem kap senki, aki jól végzi a munkáját semmilyen elismerést. Működik a kontraszelekció, a dirik azokat favorizálják, akik kifelé jól adminisztrálják magukat, de teljesítmény semmi.
2020. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hosszasan tudnám fejtegetni, hogy én miért hagytam ott a pályát. Ami biztos az, hogy a mai elkényeztetett gyerekek egyszerűen nem érdemlik meg, hogy abból a tudásból valamennyire is részesedjenek, ami a fejemben van. Tanárként én ezt a tudást azért cserébe adtam át, hogy megküzdjenek érte, hogy a követelményeimet teljesítsék, hiszen ehhez a tudáshoz én is így jutottam.


De mi van ma az iskolában? A gyerek végigtrollkoja az órámat, ha rászólok, tele pofával vigyorog és szemtelenül szól vissza. Fegyelem, tisztelet, az semmi. Ellenben flegmán és önérzetesen ugat velem, ha megkérem (persze diplomatikus, normális hangon), hogy legyen szíves eltenni a telefont. Nem teszi el, mert az az övé, nekem nincs jogom parancsolgatni neki...

Ha egyest kap, akkor úgy adja otthon elő, hogy "a szemét tanár egyet adott, pedig én tanultam". Erre a szülő dühbe gurul, és jön be az iskolába patáliát csapni, önérzetesen, melldöngetve, lekelező hangnemben kioktatni engem, hogy az ő gyereke különleges bánásmódot igényel, nem mindegy egyáltalán, hogy bánok vele, és az egyessel csak a kedvét vettem el a tantárgytól. Mit képzelek magamról egyáltalán, amíg nem én tanítottam, szerette azt a tantárgyat, szóval ne kérjem rajta számon a periódusos rendszert, mert az XY tanárnál sem kell megtanulni a másik iskolába, ahová a testvére jár, és lám, ott milyen jó jegyei vannak a gyereknek... Majd ő megmondja nekem, mit és hogyan tanítsak, mit kérjek számon. Egyébként is, miért jó az nekem, hogy rossz jegyei vannak a gyereknek, különben is, kit érdekel a kémia, az a lényeg, hogy jó jegyei legyenek a gyereknek, mert már számítanak a jegyek, és ebbe, meg abba a középiskolába fog menni, nehogy már miattam ne vegyék fel...


Gyomorforgató ez az egész, a sokadik ilyen után elmentem egy céghez egy laborba, 3X többet keresnek és szakmailag is megbecsülnek.Igaz, fel is kellett küzdenem magam, nem egyről a kettőre ment a dolog, de megérte. Soha nem fogok visszamenni tanítani, és őszintén szólva, szívből kívánom, hogy szüntessék is be a reál tantárgyakat, mert az a sok majom nem érdemli meg a tudást.

2020. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!