Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Mit gondoltok,...

Egyetemisták! Mit gondoltok, mi lesz az oktatással ebben a félévben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudtok ti már valami biztosat erről? Nagy bennem a bizonytalanság, főleg vidékiként elég rossz így a helyzet, mert az sem mindegy most kell-e az albi, vagy mondjam fel inkább stb.

Nálunk eddigi terv szerint félig meddig online menne ki a félév, de kezdek kételkedni elindítják-e így rendesen.



2020. szept. 2. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyes hallgatóként, nálunk koliban hatalmas fegyelem lesz és kb napról-napra lehetünk bent. Úgy készülnek hogy kb 1 hónapig fix a helyünk, utána lehet haza kell menni. (Mi nem megyünk hatalmas cuccokkal emiatt, mert múltkor is 12.én hajnalban jött az email, hogy 13.án 19ig el kell hagyni a kolit)

Nálunk hibrid oktatás lesz, nem tudom hova jársz de kellene kapnotok valami tájékoztatást, hogy mi van.

2020. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Elindítani valószínűleg el fogják. Az a kérdés, hogy meddig fog menni.
2020. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1 elméletileg nálunk is hibridként indítják, de szerintem nem lesz hosszú életű. Vagyis nekem nem tűnne logikusnak, első lezárások idején nem volt annyi fertőzött napról napra, mint ami most van.

Egyedül szüleim/idősebb családtagjaim félteném, ha hazajárok így hozzájuk. Épp olvastuk szaktársakkal, hogy Corvinus gólyatáborban is mi lett.

2020. szept. 2. 13:06
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ma voltam beíratkozni, nálunk teljesen jelenléti oktatást teveznek, de mondták, h kb egyik napról a másikra is változhat ez.

A koliba most van a beköltözés, de ha úgy alakul, 24 óra alatt ki kell költöznie mindenkinek. Mondták, h ne nagyon cuccoljunk fel sokmindent.

(KRE)

2020. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak a mostani trendeket nézve elég elképzelhetőnek tartom, hogy akár 2 hét múlva már zárnak mindent.

Nálunk hibrid módon lesz az oktatás, de még egy levelet sem küldtek ki mikor mi hogyan lesz. Lassan ideje lenne már, mert pár nap és kezdünk.

2020. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi elvileg 14-én kezdünk, az előadásokon a fél évfolyamnak jelen is kell(ene) lenni (még a maszk sem kötelező, csak a gyakorlaton) - remélem, akár a kezdésig is változtatniuk kell még rajta, de legkésőbb szept végén- okt közepén átállnak min. arra, hogy legalább az előadásokra ne kelljen bejárni:(
2020. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jelenléti oktatás lesz. Elviekben van valami létszámlimit, hogy x fő felett már csak online lehet megtartani az órákat, de engem ez nem érint és eddig úgy néz ki, hogy az összes tárgyam rendesen meg lesz tartva. Az épületen belül kötelező maszkot viselni, kezet fertőtleníteni. Valamint a kollégiumban is ugyanez a szabály, maszk és kézfertőtlenítés kötelező. Jelen állás szerint oda is ugyanúgy beköltözhetünk, nem csökkentették a felvett hallgatók és a szobák létszámát sem. Viszont kaptunk pretriázs kérdőívet, illetve majd lázat mérnek. Az egyetem lefújta a nagyobb programokat, a közösségi tereket is csak limitált fő használhatja egyszerre, de más intézkedést ezeken kívül még nem hoztak. Egyébként szerintem sem lesz sokáig jelenléti oktatás, legalábbis a tavaszi félév után én nem tudom elképzelni, hogy most ne álljunk át digitálisra.
2020. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is írták, hogy lesz lázmérés a koliban minden nap, de eddig még egyszer sem volt.
2020. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azta azt nem gondoltam volna, hogy van ahol rendesen jelenléti oktatás lesz. Ezek budapesti intézmények?

Egyébként én is pár hetet jósolok ennek maximum..

2020. szept. 2. 17:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegedre járok. Nálunk vegyesoktatás lesz elvileg, 100 fő feletti előadások online, 100 fő alattiak esetében az oktató dönthet, hogy személyesen, vagy online tartja, a gyakorlatokat pedig csak személyesen. Viszont ezzel is merültek fel problémák, mivel a teremnek csak a 60 százalékát foglalhatjuk el, szóval az oktatónak jeleznie kell az iskola felé, ha neki nagyobb terem kell. Ha tudnak neki szerezni, akkor nincs probléma, ha nem, akkor vagy kevesebb ember jelentkezhet, vagy online tartja. Plusz nálunk már az egyik kar átállt a távoktatásra, meg a rektorhelyettesről is tegnap este derült ki, hogy beteg, én a mi iskolánknak max. 2 hetet adok.


Nemrég válaszoltam egy másik kérdésre, ott válaszolta valaki, hogy az ELTE-n is már valahol távoktatás van, SZIE-n is csak okolt esetben tarhatják meg a gyakorlatokat.

2020. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!