Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudok valamit csinálni, ha...

Tudok valamit csinálni, ha nem vettek fel egyetemre mert nincs emelt érettségim?

Figyelt kérdés

Még 2016-ban jelentkeztem, felvettek, egyetemista voltam, de kiestem és most jelentkeztem augusztusban pótfelvételire, csak ugye nincs emeltem, mert anno nem kellett.

Tudok ezzel kapcsolatban valami kérelmet írni esetleg? Akár valami olyat nem lehetne, hogy jelentkezek emeltre és egyetem mellett megcsinálom?

Ha lehetne nem halasztanék még 1 félévet, mert ígyis sokat csúsztam már.


2020. szept. 4. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kérelmet? Hogy tekintsenek el a jogszabálytól? NEm gondolhatod komolyan...
2020. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most megcsinalod, utána meg jelentkezel...ennyi
2020. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember 7-éig jelentkezel emelt érettségire (40.000 Ft) és ha indul a szakod keresztfélévben akkor november 15-ig, ha nem február 15-ig az egyetemre és ha elég a pontod akkor már fel is vettek. Ez az egy megoldása van a problémádnak.
2020. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem változtathatóak meg a követelmények, mindenkire ugyanúgy vonatkoznak. Azért kérik az emeltet mert valószínű kell egy komplex tudás az egyetemre, ha nem tudsz megcsinálni egy emelt érettségit lehet a nehezebb tárgyaidon simán elhasalsz. Azt tudod tenni hogy jelentkezel vagy erre az őszi érettségi időszakra vagy a tavaszira és ha sikerül az emelt meg lesz a pont akkor felvesznek ez így megy.
2020. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
7%

Én is beadtam egy kérvényt tavaly, hogy nincs érettségim de én nagyon nagyon nagyon szeretnék egyetemista lenni, nem lehetne ettől eltekinteni?

És képzeld elfogadták, mivel nem voltak érettségi eredményeim, a szakmunkás bizonyítványom alapján számolták a pontjaimat, ácsnak tanultam és majdnem minden szakmai tárgyból 5-öst kaptam így most idén kezdtem orvosin! Remelem nem lesz túl nehéz!

Te is mindenképpen próbáld meg!!!44!négy!!négy!!4

2020. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Te sem gondoltad azt komolyan, hogy ha egy emeltet nem bírsz letenni, akkor majd az egyetemet bírni fogod, ugye?

Csinálj meg egy emeltet, és jelentkezz újra...

2020. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!