Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelentkeznétek, de nem...

Ha jelentkeznétek, de nem vennének fel sehova egyetemre, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha most nem vesznek fel, max 1 évet szeretnék csak kihagyni. Ezidő alatt mit tudnék csinálni? Minden érdekel, ami pluszpontot jelent.

Egyébként angolból emelteztem, de nem olyan lett, amilyenre számítottam. Más nyelvet nem tanultam eddig, illetve szakmai tárgyból érettségiztem, de az a terület nem tud érdekelni, nem szeretem.

Gondoltam valamilyen OKJ képzésre, de mind(?) 2 éves, ami már elég sok, tekintve hogy tényleg csak a felvételi miatt csinálnám, és amúgy is 2x voltam 9.-es (nyelvi előkészítő).

Angolból nem tudom, hogy tudnék-e jobb érettségit csinálni újra, illetve a többiből sem emeltet.

Most nagyon elkeseredettnek érzem magam és tanácstalannak.



2018. jún. 12. 01:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nyelvet tanulnék. Középszintet meg lehet csinálni spanyolból egy év alatt, ezt tapasztalatból mondom.


Amúgy meg elmennék melózni, egy kis pénz a számlára sosem árt.


Angolból simán csinálsz jobb emeltet, 1 év alatt bőven tudsz rajta annyit csiszolni. Megdobod valami másból nyelvvizsgával és amen.


Hova jelentkeztél?

2018. jún. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kimennék egy évre német vagy angol nyelvterületre dolgozni, vagy elmennék egy éves szuperintenzív német nyelvtanfolyamra.


Az OKJ sem rossz ötlet, de akkor olyat, aminek értelme van, például fotózás, villanyszerelés stb.

2018. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben biztos újra érettségiznék (főleg, mert én is idén kihagytam egy évet újraérettségi miatt). Hidd el, elég sok ez az egy év, ha szorgalmas vagy, simán megcsinálod az angolt jobbra. Vagy valamelyik rosszabb közepedet újraírod.

Előkészítőre jársz (vagy magántanárhoz), mellette dolgozol.. Hidd el, hamar elrepül ez az egy év. Én mindenképp érettségiznék, egy 2 éves okj-s tanfolyamba inkább nem vágnék bele.

Elég sok évfolyamtársam szintén kihagyott most egy évet, és a középszintűjüket javították fel, nem kötelező csak emeltekben gondolkodni.

2018. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Eszembe jutott viszont, hogyha ugye már megvan az emelt, olyan lehetséges hogy ne azt nézzék, hanem mondjuk magyart+törit?

Spanyolul vagy németül szívesen elkezdenék amúgy tanulni, szeretem a nyelveket, de tényleg 1 év után megtudnék csinálni egy középfokú nyelvvizsgát? Az ugye 28 pont lenne?

Az angollal már sokat szenvedtem, főleg a beszéddel, most is szóbelin jó, hogy elértem a minimumot szerintem. Meg már középsuli alatt is nagyon megutáltatták velem.

Köszönöm mégegyszer a tippeket, sokat segítettek!:)

2018. jún. 12. 10:40
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is kihagytam egy évet, mert rájöttem, hogy mégsem azt szeretném tanulni, ahová akkor jelentkeztem. Idén pedig jelentkeztem egy új szakra, ami már jobban érdekel. Nekem szerencsére jó lett az érettségim, szóval a pontok miatt nem kellett aggódnom, viszont mások a felvételi követelmények, ezért az egyik tárgyból most csináltam egy szintemelőt. Plusz megszereztem a jogsim, nyelvet tanultam és végre volt időm csomó mindenre, amire korábban nem pl. hobbik, barátok :)


Amivel pontot tudsz szerezni:

-Emelt szintű érettségi. Ha a másik felvételi tárgyból is csinálsz egy emeltet, akkor az plusz 50 pont, ami azért nem kevés...illetve szerintem az emelt angolt is megpróbálhatod újra, ha úgy érzed, hogy tudsz rajta javítani. Egy év az rengeteg idő, főleg, ha van időd konkrétan erre koncentrálni és nem dolgozol, nem jársz suliba ahol még tíz másik tárgyra kell tanulni.


-Nyelvvizsga. Hát akkor az angol középfokú kilőve, mert abból van az emelted. Azt nem tudom, hogy a felsőfokúért már megkapnád-e a plusz 40 pontot... Esetleg meg lehet próbálkozni egy másik nyelvvel, de én ehhez nem tudok hozzászólni, mert csak angolt és németet tanultam, szóval nem tudom, hogy mi az, amit ennyi idő alatt is meg lehet tanulni.


-OKJ. Itt az az elsődleges szempont, hogy beszámítják-e az adott szakon és nem az, hogy mennyire érdekel vagy mennyire piacképes. Például lehet, hogy amit az előző írt, a villanyszerelő az egy tényleg tök jó szakma, de az, hogy pl. pénzügy számvitelen egy árva pontot nem kapsz érte az 100%, akkor pedig nincsen értelme megcsinálni, hiszen a többletpontokra hajtasz. 54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítésért szakiránynak megfelelő továbbtanulás esetén 32 többletpontot kaphatsz. A felvi.hu-n találsz egy táblázatot, ami leírja, hogy mi számít szakirányú továbbtanulásnak vagyis, hogy mely tudományterülethez, mely szakmacsoport tartozik és akkor az alapján lehet képzéseket keresni. Szerintem vannak rövidebb képzések is, amik ugyanúgy pontot érnek.


Ezeken kívül csak a felsőoktatási szakképzés, a sporteredmény, a tanulmányi verseny ér pontot és még esélyegyenlőség címén kaphatsz többletpontot. Egyébként én egy ilyen helyzetben tuti, hogy az érettségit választanám, mert szerintem az a legegyszerűbb és ezért is kapod a legtöbb pontot. Azért nem nulláról indulsz, mert vannak előzetes ismereteid, még akkor is, ha esetleg csak középszinten tanultad a másik felvételi tárgyat. Egy év alatt szerintem simán fel lehet készülni egy emeltre és az angolon is lehet javítani. Vagy nem tudom, hogy mennyi pontod van, lehetséges, hogy az is elég, ha csak az angolt megírod újra. Azért egy teljesen új nyelvet megtanulni és lenyelvvizsgázni belőle, szerintem nehezebb lehet. AZ OKJ pedig....hát ha nincsen olyan, ami érdekel és ténylegesen hasznát is veheted, akkor azért azt nem olyan kellemes végigcsinálni és ott azért tényleg válogatni kell, hogy mi az, amire pontot kapsz és belefér abba az egy évbe.

2018. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A pontszámításnál azt a két felvételi tárgyat nézik, ami számodra a legkedvezőbb (amennyire lehet "válogatni", mert sok esetben úgy határozzák meg, hogy pl. adott idegen nyelv ÉS magyar VAGY töri VAGY stb., de ez természetesen szaktól függ). Ha az a magyar+töri vagy bármi más, akkor azokat fogják számolni. Mivel angolból emelted van és arra kapsz 50 pontot, ezért sanszos, hogy azt veszik figyelembe mert azzal jobban jársz, de ki kell számolni.
2018. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

A te helyedben újra érettségiznék. Csak egy emeltet raktál és azt is angolból, szóval gondolom nem abban a helyzetben vagy, hogy "Ha nem érem el a 436 ponott, akkor nem jutok be az orvosira"


Magyarul valószínűleg valamit elrontottál az érettségin vagy még elfogsz a szóbelin és félsz, hogy egyátalán nem fog jól sikerülni.


A helyedben minden tantárgyat újra csinálnék ami rosszul sikerült és ha valamilyen szakirány érdekel, akkor olyanból még egy emeltet, mert az emelt angol önmagában mindenhova kevés.


Nézd meg a felvi.hu-n, hogy az adott intézményben mit kérnek. A pontszámolásos funkcióval próbálkozz, hogy milyen esetben kapocs a maximális pontot, hogy miből kell emeltezni és hajrá...


"Angolból nem tudom, hogy tudnék-e jobb érettségit csinálni újra, illetve a többiből sem emeltet."


Egy év felkészüléssel lazán.

2018. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Mire jelentkeztél, hová nem vettek fel? Az egyébként érdekelt volna, vagy csak "legyen valami diplomám" alapon akartál oda menni?

Azt nem írtad, hogy mi érdekel, mihez van affinitásod, mert nagyon sok felé el lehet indulni. Akár elvégezhetsz egy programozóképzést, nem feltétlen egyetem, ma már sok programozó suli van, és munka garantáltan lesz belőle.

DE, hangsúlyozom akkor, ha érdekel, van érzéked hozzá.

A leírásod alapján lehet te sem tudod, én ha a magam tapasztalatból beszélek, mert rossz egyetemválasztás van mögöttem, kihagynék egy évet a közoktatás után és addig dolgoznék, leginkább külföldön. Ha lehetne én receptre írnám fel ma a gimiseknek, rengetegen nem tudják pontosan, merre menjenek, és nagyon sokan beleragadnak olyanba, amit aztán nem szeretnek, de már nem tudnak/akarnak váltani, ha már egyszer elkezdték. Amerikában a közoktatás után nagy divatja van annak, hogy 1 évet dolgozik vagy világot lát az ember, és rengeteg hasznos élettapasztalatot gyűjt ezalatt, ráadásul jobban ki is kristályosodik, mit szeretne tanulni, mivel szeretne foglalkozni.

Én ezt nagyon hasznosnak látom, és ezt javasolnám neked is.

2018. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sokáig nem tudtam, hogy mit tanulnék szívesen, mivel foglalkoznék. Érdekelt valamennyire több terület is, de az összes olyan, amit sokan lenéznek, főleg itt gyakorin találkoztam negatív véleményekkel velük kapcsolatban. A döntésem végül a szociológiára esett, és habár még mindig nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy ez való nekem, ezt szeretném és tudnám is csinálni, már jobban érzem azt, hogy ilyesmi pályán szeretnék továbbmenni. Az informatikai, és általánosságban a reál beállítottságú területek sajnos nem az erősségeim.

Nem szeretnék amúgy csak azért egyetemet végezni, hogy legyen diplomám, ezért is mennék utána mindenféleképpen tovább mesterképzésre. Esetleg még doktorira is, mert kutatással szívesen foglalkoznék. De ez még nagyon a jövő zenéje, most egyelőre annak örülök, hogy kezd megfogalmazódni bennem, hogy mihez kezdjek az életemmel, és merre menjek.

De egyet tudok érteni veled, kihagyni 1 évet nem feltétlenül rossz dolog, nagyon hasznos lehet.

2018. jún. 12. 13:20
 10/20 anonim ***** válasza:
9%
Ne menj szociológiára ! Amikorra végeznél a terjedő adatbányászat és a mesterséges intelligencia (informatika!) miatt egyáltalán nem lesz szükség szociológusokra, csak mutatóba néhány az egyetemeken. Tanulj meg felsőfokon beszélni is angolul !
2018. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!