Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lesz ilyen visszahúzódó...

Milyen lesz ilyen visszahúzódó felfogással az egyetem?

Figyelt kérdés

BME-GTK egyik szakára vettek fel idén. Nem voltam gólyatáborban, viszont facebookos csoportoknak tagja vagyok, ahol más gólyák vannak. Azt kell mondanom, hogy nagyon nem vonzanak ezek a tipikus egyetemista kocsmatúrák minden héten, meg ezek a nagy erőltetett "ismerjük meg egymást" programok, amikben ők részt vesznek. Eléggé introvertált vagyok, ebből kiindulva sejtettem már az elején is, hogy egy fokkal nehezebb lesz ez a beilleszkedés dolog. Viszont én úgy vagyok vele, hogy kb. a papírért meg a tudásért szeretnék odajárni, nem ott tervezem életem nagy baráti körét megtalálni, meg folyamatosan alkoholizálni. Persze nem szeretném élből elutasítani az embereket, de nem igazán vagyok az a fajta, aki a buli közepe lesz minden héten. Ha lesz pár barátom onnan én már bőven boldog leszek. Csak nem vagyok az a fajta, aki olyan könnyen összeszed mindenkit.

Igazából a kérdésem arra vonatkozna, hogy így nehezen fogom megélni az egyetemet és egyedül fogok kullogni 3 évig, vagy általában vannak még rajtam kívül olyan egyetemisták, akik hasonló mentalitással kerülnek be?



2020. szept. 4. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Nem erőltetett. Ezek a programok remek lehetőségek, hogy új embereket ismerj meg, barátokra tegyél szert. Azért vannak ezek a rendezvények, hogy segítsenek.

Egyedül is töltheted ezeket az éveket, elmész órára, aztán otthon tanulsz, filmezel, elmész dolgozni, amit akarsz.

Szerintem biztosan megtalálod a magad társaságát, nyilván nem te vagy az egyetlen "introvertált".

2020. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Egyrészt biztos hogy lesz olyan társaság akinek nem a bulizás körül forog minden. De azért én ajánlanám, hogy pláne az elején igyekezz ezeken az eseményeken részt venni. Nem kell feltétlenül sokat inni ha ott is vagy, meg ott sem csak egyféle ember van.
2020. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
Majd a csoportmunkák összehoznak a jobb jegy megszerzéséért, meg ha kollégiumban leszel akkor már egyből meglesz a barátkozás ha akarod hanem.
2020. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül kullogok :D Nem voltam gólyatáborban és a gólyabál kivételével semmilyen egyetemi rendezvényen, bulin, programon, szakesten stb. sehol. Először azért nem mentem el ilyenekre, mert még nem ismertem senkit és úgy voltam vele, hogy majd, ha már lesz kivel menni, lesz társaságom stb., akkor elmegyek. Egyedül én nem nagyon érzem magam jól ilyen helyeken, nem vagyok bulizós típus és tényleg max. inkább a társaság miatt mentem volna. Csak az ugye, nem volt és aztán nem lett később sem :D Nálunk a szakon nem nagyon barátkoztak csak úgy az emberek, szóval 90%-ban mindenkinek megvolt már a saját baráti köre (akár egyetemen belül, akár azon kívül) és tényleg csak így csoportosan jártak bulikba és mindenfelé. Óra előtt 2 perccel érkezett meg mindenki, óra után mindenki ment is a dolgára, még nagyon az se volt szokás, hogy leülj valaki mellé, mert a többség direkt külön ült és bebarikádozta magát a táskájával, kabátjával. Kollégista is voltam, de a szobatársaimmal sem barátkoztam össze, jóformán nem is láttuk egymást... külön karokra jártunk, tök más volt az időbeosztásunk és valamikor tényleg csak együtt feküdtünk le aludni és ennyi, vagy akár egy hétig nem is találkoztunk. Szóval nekem az egyetemről abszolút nem alakult ki semmi senkivel. Egyetemen kívül voltak barátaim, de azért bántam, hogy jegyzet kunyeráláson meg a vizsgán kívül az egyetemen senkivel nem tudtam megbeszélni semmit és nem tudtam ott közös programot szervezni senkivel.
2020. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!