Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetem...

Budapesti Gazdasági Egyetem miért veszi fel a legrosszabb tanulókat is akár FOSZKra? Miért ilyen neves ez a gyűjtőiskola?

Figyelt kérdés
Akinek nem sikerül bejutni alapszakra, azt felveszik 240 ponttal a felnőtt képzésre, és a munkáltatók ezért vannak úgy oda, hogy akiknek épp hogy meglett esetleg az érettségi és lett 240 pontjuk, ÁLLAMILAG TÁMOGATOTTon tanulhat, és semmire sem lesznek jók a jövőben, mert valljuk be, hogy aki 18 évesen nem tanult az érettségire, az államilag támogatotton se fog. Miért van ez egy neves egyetemen? Hogy engedhetik ezt meg? Számomra színvonaltalan ez az egyetem, és sokan is vannak egy szakon azaz mégtöbb buta embert vesznek fel mint pl egy Óbudai vagy egy Metu vagy akármi más kisebb egyetem. Legalább az utóbbi kettőn nem vesznek fel annyi “éppenhogy meglett a 240pontost”

#BGE #METU #gyűjtőiskola #BGE gyűjtő
2020. szept. 12. 18:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Csak mondok pár partner nevet, keress rájuk:

Dr. Julia Maria Sperling (PhD cognitive neuroscience)

Tobias Silberzahn (PhD immunology, biochemistry)

Stb. Stb. Persze vannak menedzserek is, de megkérdeztem bennfentest és ő mondta, hogy a végzettség szinte nem érdekes, csak képességekre vadásznak.

2020. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
79%
Általánosságban igaz, hogy a vezető tanácsadó cégek és befektetési bankok a képességeket keresik, nem a végzettséget.
2020. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
76%

A pénz miatt veszi fel őket.

Neves, mert pl. Mészáros Lőrinc előtt az OTP vezérigazgatója: Csányi Sándor volt a leggazdagabb magyar és ő az akkori PSZF-n szerezte meg az első diplomáját. Jelenleg a 2. leggazdagabb magyar.

Csányi a leghíresebb diákja a PSZF-nek. Azért ez szerintem nagy szó, ha egy milliárdos ott végzett.

2020. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Csányi a pszf után a Corvinuson csinálta a mestert és a PhD-t, a lányát szintén a Corvinuson tanítatta
2020. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Én a Bge-n tanulok és gyakornokként én is el tudtam helyezkedni egy nagy cégnél. És sok más bge-s diák is. A Bge-n és a Corvinuson is vannak ugyanúgy butább emberek.
2020. dec. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!