Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetem...

Budapesti Gazdasági Egyetem miért veszi fel a legrosszabb tanulókat is akár FOSZKra? Miért ilyen neves ez a gyűjtőiskola?

Figyelt kérdés
Akinek nem sikerül bejutni alapszakra, azt felveszik 240 ponttal a felnőtt képzésre, és a munkáltatók ezért vannak úgy oda, hogy akiknek épp hogy meglett esetleg az érettségi és lett 240 pontjuk, ÁLLAMILAG TÁMOGATOTTon tanulhat, és semmire sem lesznek jók a jövőben, mert valljuk be, hogy aki 18 évesen nem tanult az érettségire, az államilag támogatotton se fog. Miért van ez egy neves egyetemen? Hogy engedhetik ezt meg? Számomra színvonaltalan ez az egyetem, és sokan is vannak egy szakon azaz mégtöbb buta embert vesznek fel mint pl egy Óbudai vagy egy Metu vagy akármi más kisebb egyetem. Legalább az utóbbi kettőn nem vesznek fel annyi “éppenhogy meglett a 240pontost”

#BGE #METU #gyűjtőiskola #BGE gyűjtő
2020. szept. 12. 18:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ha valamelyik Ivy League business schoolba beadod a bge-vel a jelentkezésed, először fél óra google jönne a felvételiztetőktől, hogy egyáltalán mi az a bge, aztán fél óráig összehugyoznák magukat a röhögéstől, először a pszk campus képein, aztán a nemzetközi helyezésein
2020. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
12%
Taníts még mester, milyen alap dolgokat nem tudok? ;)
2020. szept. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
88%

21. Pedig én beadtam a BGE-s marketing diplomát és transcriptet is több egyetemre is, és eddig senkinek nem volt vele gondja. A legutóbbi helyen "further review" állapotban dekkolt a jelentkezésem +2 hétig, de végül felvettek vele egy olyan szakra, ahová egyébként kifejezetten matek és computer science szakosokat vesznek csak fel. Tapasztalatom szerint az szokott gondot jelenteni a BGE marketingben, hogy a transcriptben csak "matek 1-2" van, és nincs benne kalkulus/analízis és linalg, de ez a Corvinusosokat is sújtja, nem BGE-specifikus.


Külföldről nézve hótt mindegy, hogy Corvinus vagy BGE, nem ismerik egyiket se, a rankingnél meg a Corvinus 1001+ helyét látva max. csak legyintenek.

2020. szept. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
81%

Foglaljuk össze amit tudunk! Csak a tényeket.


1. A BGE karai közül kettő (egykori Pénzügyi és Számviteli Főiskola, illetve egykori Külkereskedelmi Főiskola) mindig is vezető intézmények voltak a maguk területein. Mind a kettő gyakorlatorientált, főiskolai képzés volt (nem egy tudományegyetem egyik sem), de ezen belül a legjobbak, és rengeteg, az üzleti életben sikeres szakembert és vezetőt termeltek ki.


2. A BGE jelenleg is a legjobb gazdasági iskolák közé tartozik. A nemzetközi rankingben nyilván nem érhet el jó helyezést, mivel kicsi egyetem, egyetemi múltja sincs. De szakemberek képzésére alkalmas továbbra is.


3. Másfelől a Corvinustól se lehet hasra esni a maga 1001+ helyezésével a világranglistán. A Corvinus egy elfogadható egyetem nemzetközi viszonylatban, de nem egy "elit" vagy "jó" egyetem. Elmegy kategória. Akkor jönnek hozzánk az Erasmuson a diákok, ha bulizni akarnak meg jókat kajálni, és jókat hallottak a pesti bulinegyedről. Ez nekik olyan poén, mint mondjuk nekünk elmenni Athénba Erasmussal. Se semmiképpen nem a színvonalért jönnek ide...


4. Németországban néhányan hallottak a Corvinusról, pont az Erasmus programok miatt, de ennyi. A Corvinus sincs fent a nemzetközi közgazdasági tudományos térképen. Amúgy a matekos szakjai (GPME és alk. közgazdaságtan meg a biztosítási és banki matek mesterszak) jók, a többi az elmegy kategória. Jó, ha nincs jobb.


5. A Corvinusos diákok összképe vegyes. Vannak jók és vannak közepesek, és vannak nagyon buták. De ami feltűnő, hogy nagyon sokan törtetők, nagyképűek és taposnak (tisztelet a kivételnek).


Itt van ez a mi kérdezőnk is, aki itt fikázza a konkurens egyetemet. Ez szerintetek milyen szellemiségre vall? Erről beszélek.

2020. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
44%
Remélem egyszer túlteszed magad rajta, hogy nem lett meg a BCE-re a pontod :)
2020. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
Peched van utolsó, mert van Corvinusos diplomám is. Igaz, ezt tagadom le elsőként a CV-mben, mert rosszul mutat a CEU, Columbia stb. mellett. :D
2020. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
61%

A 800. hely is jobb mint a semmi. Az, hogy rajta van valamelyik egyetem a QS listáin (mindegy hogy milyen helyezéssel), azt jelenti, hogy a világ egyetemeinek felső pár százalékába tartozik. Ez pedig akár tetszik akár nem szempont, ha külföldi MSc-re mész. Arányaiban tucatjával több Corvinusos megy ki LSE, Oxbridge, Barcelona GSE és más különböző elit egyetemek mesterképzéseire.

A másik meg, hogy szakos listákat is érdemes megnézni. SŐT, érdemesebb, mint az egységes listát. Business&management területen 251. a Corvinus, olyan egyetemekkel egy helyem mint a John Hopkins University, Universitat de Barcelona, Maastricht School of Management, University of Sussex, de megelőz egy Ivy League!!!!! egyetemet is ezen a területen, a Brown University-t, ami a 301-350 helyen van. De pl. a University of Geneva vagy a University of Stockholm is mögötte van.

Közgazdaságtanban a 301. helytől rangsorolják, pl. a Tufts University-vel vagy University of Liverpool-al holtversenyben.

És én még ennél is több potenciált látok benne, az alapítványi működés más pesszimista véleményekkel szemben akár a javára is válhat, modern szakok (pl. data science területen), nemzetközibb, színvonalasabb képzés.

[link]

Én nem tudom, hogy mi megy egy BGE gazdálkodási és menedzsment szakon például, csak pletykákat hallok a színvonalról, de az biztos, hogy egy BCG vagy McKinsey előbb vesz fel egy műszaki menedzsert, mint onnan bárkit.

2020. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%
Ez így rendben is van utolsó, a helyén kell kezelni a dolgokat. Nem rossz egyetem a Corvinus, de nem is egy elit intézmény. A BGE-t sem kell fikázni, mert hazai viszonylatban még mindig egy jobb egyetemnek számít (még akkor is, ha én magam továbbra is csak főiskolának tartom, nem igazi egyetem). Nincs akkora különbség a kettő között, hogy erre verje magát valaki.
2020. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%

"az biztos, hogy egy BCG vagy McKinsey előbb vesz fel egy műszaki menedzsert, mint onnan bárkit"


Ebben történetesen én is biztos vagyok, főleg, hogy a McKinsey leginkább fizikusokat, matematikusokat, mikrobiológusokat és egyéb kiemelkedően intelligens embereket szokott felvenni, nem tömegképzésben résztvevő menedzser szakosokat.

2020. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
51%

"leginkább fizikusokat, matematikusokat, mikrobiológusokat"


Elég nagy tévhitben vagy. Dolgozik ott ismerősöd, volt évfolyamtársad? Emberek 80%-a közgazdász. Ez nem egy kutatóintézet, hogy a természettudományok doktoraival legyen tele :D

Partnerek közül akikről tudok mindegyik a menedzsmentet, pénzügyet vagy a közgázt végezte el a Corvinuson a régi osztatlan képzésen, egy PTE közgázosról és egy doktorált gépészmérnökről tudok(akinek mellette ugyan úgy megcsinálta a közgázt) csak.

És ezek mellé még egy INSEAD vagy LBS MBA.

2020. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!