Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetem...

Budapesti Gazdasági Egyetem miért veszi fel a legrosszabb tanulókat is akár FOSZKra? Miért ilyen neves ez a gyűjtőiskola?

Figyelt kérdés
Akinek nem sikerül bejutni alapszakra, azt felveszik 240 ponttal a felnőtt képzésre, és a munkáltatók ezért vannak úgy oda, hogy akiknek épp hogy meglett esetleg az érettségi és lett 240 pontjuk, ÁLLAMILAG TÁMOGATOTTon tanulhat, és semmire sem lesznek jók a jövőben, mert valljuk be, hogy aki 18 évesen nem tanult az érettségire, az államilag támogatotton se fog. Miért van ez egy neves egyetemen? Hogy engedhetik ezt meg? Számomra színvonaltalan ez az egyetem, és sokan is vannak egy szakon azaz mégtöbb buta embert vesznek fel mint pl egy Óbudai vagy egy Metu vagy akármi más kisebb egyetem. Legalább az utóbbi kettőn nem vesznek fel annyi “éppenhogy meglett a 240pontost”

#BGE #METU #gyűjtőiskola #BGE gyűjtő
2020. szept. 12. 18:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
53%
Ugye Kérdező milyen kellemetlen, ha szembejön valaki, aki kicsit jobban tájékozott mint te, és helyretesz? Így jártál, ez van.
2020. szept. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy valakinek kevés pontja van, még lehet okos, és attól, hogy valakinek 420 pontja van, még lehet hülye. Nagyon sok emberrel beszéltem már erről, szerintem egyes iskolákban nagyon durván elcsalják az érettségiket, mert több esetben is olyan embereknek van 400+ pontjuk, akik egy mondatot nem tudnak értelmezni, hibásan írnak, és gondot okoz nekik egy másodfokú egyenlet megoldása. Épp ezért szerintem nem is gond, ha van olyan iskola, ahol a kevesebb pontot elért emberek is kapnak esélyt. Amúgy a bge-re járok alapszakra, szerintem nem valami nehéz egyetem, sőt.
2020. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
44%

#12

Idéntől nehéz lesz a teljes érettségit lecsalni, ugyanis a legalább egy emeltet más iskola rendezi.


A kérdésre válaszolva pedig nem gondolom, hogy a BGE sokkal rosszabb lenne, mint mondjuk a Corvinus. Én a Corvinuson tanulok, de szakmai közegekben viszonylag sok BGE-sel összefutok. Nem gondolom, hogy általánosan véve hülyébbek lennének. Egy dologban különböznek tőlünk, sokkal kevésbé törtetőek.

2020. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

11-es nem gondolnam, hogy te iskolazatlanul beszolhatnal nevtelenul nekem.

Fogalmad sincs mi megy a felsooktatasban, ezert nem kellene baromsagokat beszelned. Helyretesz? Mivel is? Azert mert par BGE-s vedi, ex letagadja a tenyeket, attol meg ezek a tenyek leteznek.


Mellesleg nem csaljak annyira el az erettsegiket hogy valakinek az 500bol 400 vagy afeletti pontja legyen mert ehhez igenis kell nyelvvizsga meg emeltert jaro tobbletpont amit KULON ISKOLABAN FUGGETLEN TANAROKNAL csinalsz.


Szoval errol ennyit.

2020. szept. 13. 12:33
 15/35 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem azok a tények, hogy


- A BGE-s diplomámmal bejutottam az egyik legnagyobb magyar multihoz a stratégiai osztályra

- Ugyanitt, az osztályon ¼ BGE-s, ¼ PTE-s és csak ¼ Corvinusos dolgozott (a maradék BME-s, MÜTF-ös stb.), és a Corvinusosok semmivel sem voltak kiemelkedőbbek, mint az összes többiek

- A BGE-s diplomámmal kijutottam Európa egyik legnagyobb multijához, és itt vagyok senior manager közvetlenül a vezérigazgatói területen

- Ugyancsak a BGE-s diplomámmal már 3 elit egyetemre vettek fel (köztük egy Ivy League schoolba), szóval ez a diploma ér valamit a nemzetközi színtéren is


... szóval teljesen jó ez a papír. Nem egy csúcsképzés, de a Corvinus sem az.

2020. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
78%

Tudom előre, hogy le leszek pontozva, kedves kérdező, de nem feltétlenül az viszi majd valamire, akinek több pontja volt. Attól, hogy valaki 450 pontot ér el, mert bemagolja a 4 éves tananyagot, a gyakorlati életben lehet, hogy jóval butább mint egy olyan, aki 240 ponttal kerül be, de képes a gyakorlatban gondolkodni. Lehet nem tudja fejből Arany János életét, de valami olyat igen, amivel többre megy az életben, és nem tanítják iskolákban.

A BGE-n elég sok ember megkapja az esélyt, és vannak olyan esetek, amikor jobban helyt is tudnak állni, mint sok magolós okostojás. Ha pedig nem oda való valaki, akkor azt remélhetőleg kiszórják. Abban pedig nem lennék biztos, hogy az jut majd felsőbb pozícióba, aki több ponttal került be az elején.

2020. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
61%
Ma 13:09, hogy írod így le, hogy 1/4?
2020. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
A unicode karakterkészletben vannak olyanok, hogy ½ ⅓ ¼ ⅔, és nekem be van állítva iPaden hogy ha leirom azt, hogy 1/2 akkor automatikusan cserélje arra, hogy ½. PC-n meg vagy megtanulod az ALT karakterkódot, vagy kiguglizod a karaktertáblából ezeket. :)
2020. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
72%
Kösz.
2020. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
53%

A 9es egy bolond, sok kérdésnél röhögtük már körbe.. 😂🤩

Szenvedélyesen vadássza a bge kérdéseket és mindenhova behazudgálja, hogy a bge mellett 67 másik diplomája van szerte a világról, aztán állandóan lebukik, hogy alap dolgokat sem tud

Mondjuk ez az ivy league új, ezt eddig nem írta... visítok😂😂😂

2020. szept. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!