Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségit gimnáziumban kapsz...

Érettségit gimnáziumban kapsz vagy egyetemen esetleg más suliba?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztam már egy ideje..Mert ahhoz amit a jövőben szeretnék csinálni ahhoz kell érettségi is, és nemtudom jelenleg hogy milyen suliba menjek jövőre!

2020. nov. 14. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érettségit minden olyan helyen kaphatsz ami középsuli, (közoktatás) lehet az gimi, szakközép, technikum minden egyéb neve és változata.

Érettségivel mehetsz egyetemre (felsőoktatás) vagy okjra, foszkra. Itt attól függ hogy mit akarsz csinálni olyat választasz. Pl fodrász lehetsz középsulis szakmával + érettségit is kapsz de pl én mindig is gyógytornász szerettem volna lenni és azt csak egyetemen lehet tanulni.

Mit szeretnél pontosan csinálni? Ha nem konkrét szakma amit szakközépben/szakgimiben tudsz tanulni, akkor sima gimit ajánlanám, mert nincsenek szaktárgyak, mégis alap érettségis dolgokhoz erős tudást kapsz.

2020. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából lovas edző..Viszont ugye ez okj-s. Szóval akkor előtte gimi, utána pedig kezdhetem a tanfolyamot? Mert utána néztem és nagyon kevés (azok is messze tőlem) olyan okj-s lovas edzői tanfolyam van amit lehet kezdeni általános suli után egyből..A 90%-ához az összeshez kell érettségi..
2020. nov. 14. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért mostani világban, főleg hogy nem vagy 60 éves, azért illik mindenhez egy érettségi, úgyhogy azt mindenféleképpen megcsinálnám. Főleg hogy sok helyen a legalapabb munkákhoz is kell lassan érettségi.

Lovas edzőként egy sima gimi jó és utána lehet okj. Az hogy mennyire erős, kéttannyelvű, merre van, azt mind a szüleiddel együtt kellene eldöntened, remélhetőleg elegendően tájékozottak ehhez. Vagy ha netán nem is, akkor legalább hajlandóak utánanézni/kérdezni a gyerekük érdekében.

2020. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És igen azzal nincs probléma..Már tudtam hogy ha gimibe megyek melyikbe megyek, és a szüleim is támogatnak, utánakérdeztek..Szóval ezzel nem volt baj! Csak én nem tudtam hogy ez hogy van de most már sokkal tisztább minden..Köszi mégegyszer!:)
2020. nov. 14. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!