Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hegedű zenész szeretnék...

Hegedű zenész szeretnék lenni, de már 30 éves vagyok,hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Zenész családból származom,de most jutottam el odáig, hogy foglalkozzak komolyabban a zenével. Más területen diplomáztam,így semmi zenei előképzettségem sincs.

Hogy kezdhetném el az utam?


Köszönöm.



2020. nov. 21. 19:55
 1/1 Mojjo ***** válasza:

Egy jó magántanárra lesz szükséged mindenképp, illetve egy hegedűre.

Arra készülj fel, hogy sem a magantanár, sem a hegedű nem olcsó. A hangszert szerintem érdemes már a tanárral kinézni, hogy ne fuss lyukra, és olyat vegyél, ami biztosan jól kiszolgál legalább a kezdő éveid alatt.

Plusz arra is készülni kell, hogy bármilyen hangszeren megtanulni rendkívül sok időt, energiát, kitartást kíván. Gyakran monoton, gyakran vannak hullámvölgyek, ezeken túl kell lendülni. Az sem garantált, hogy 30 évesen kezdve van út a hivatásossá válásig - híres szólista hegedűs pedig erősen valószínűtlen, hogy lehet még ekkor az emberből.


Annyival megkönnyítheted a tanár dolgát, hogy a zene elméleti részét elkezded magadtól megtanulni - ehhez itt a teljes internet, meg kismillió könyv, teljesen tanulható autodidakta módon is.


Szóval kb ennyi :) És hallgass sok hegedűzenét.

2020. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!