Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet eredménye ennek a...

Lehet eredménye ennek a petíciónak?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 5. 00:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%

Biztos hogy nem. Eddig rengetegen átmentek az érettségin, ti kivételek vagytok?

Bár a munka büdös jól tudom. Tuti puskazatok nagyban a dolgozatokat is.

2021. jan. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy ezt 10. osztályosként írom, szóval nem vagyok valami öreg.
2021. jan. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%
Ezeknek semmi értelme, ha több millió ember írná alá, akkor sem érnétek el vele semmit.
2021. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
33%

Undorító lusta férgek vagytok. Nem fogom aláírni. A magadfajta hulladék trágyák miatt tart ott a színvonal az egyetemeken, ahol. Nem vagyok hajlandó semmilyen szinten hozzájárulni, hogy ilyen nyomorék munkaerőt termeljen ki az ország.


Petíciókészítés helyett tegyétek le a pitsátokat és kezdjetek el tanulni.

2021. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
68%

Van aki estin érettségizik. Ők sem kontaktálják túl magukat a tanáraikkal, mégis levizsgáznak ugyanolyan rendszerben mint a nappalisok és ez évtizedek óta van, nemcsak a vírus miatt. Munka, esetleg család mellett tanulnak, készülnek, segítség nélkül, aztán ugyanúgy vizsgáznak.

Akkor ti miért ne tudnátok levizsgázni amikor más dolgotok sincs mint az ágyról áttenni a seggeteket az íróasztalhoz, (vagy még azt sem) és online bejelentkezni pontban 8 kor? És aktívan résztvenni az órán. Ennyit kéne csak tenni. Átlagot a jegyekből? Vicc.

2021. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
78%
Egyetemen is megoldják a vizsgákat, záróvizsgákat. Fejezzétek be a vergődést
2021. jan. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom van-e értelme ezeknek a petícióknak, nem hiszem hogy Magyarországon is úgy menne, mint Angliában, hogy bármilyen petíciót amit 100 ezren aláírtak online, azt a patlament elé viszik..

De amúgy ha lenne is értelme, akkor sem írnám alá, mert nem találom sem indokoltnak, sem igazságosnak a többiekkel szemben.

2021. jan. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes módon pont, hogy az érettségit a legkönnyebb lebonyolítani. Egy tök üres iskolában nem nehéz 120, de még 200 embert sem szétosztani úgy, hogy kevesen legyenek egy időben egy légtérben, és még a 1,5-2 méteres távolságtartást is kényelmesen be lehet tartani.

Ezek alapján nem teljesen értem, hogy mégis mi indokolná, hogy bármilyen formában elhalasszák az érettségiket...

2021. jan. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
66%

Ennek a petíciónak szerintem sincs értelme, tavaly is megtartották a májusi érettségit, meg az októberit is, ráadásul azt már szóbelivel (amit egyébként szintén nem tartok korrektnek, ha májusban nem volt, októberbe miért?).


Egyébként mellékesen megjegyezném, hogy az érettséginek se túl sok értelme van, aki meg azzal a baromsággal jön, hogy egyetemen hogy fogsz érvényesülni, ha az érettségi is nehézséget okoz,az hatalmas tévedésben van. Ismerősöm majdnem megbukott mindenből, mert annyira nem érdekelte a középsuli, estin mégis 4-5-ösökre érettségizett (gondolhatjátok hogy csinálta) és csúszás nélkül megcsinálta az egyetemet. A közoktatás egy halom moslék évtizedek óta. Felesleges lexikális magolásra késztet, aminek a való életben semmi értelme. A matekot meg, aminek még lenne is haszna különböző készségek végett, azt meg sok tanár pocsékul oktatja, van, hogy még ők sem értik, és hibás képletet írnak a táblára stb.


Egyébként egyetemen is ezt látom. Sok szakot feleslegesen húznak 4-5 évig, 3-4 éves keretben is meg lehetne szervezni, ha nem lenne a sok felesleges, szakma szempontjából teljesen értelmetlen tölteléktárgy. Mondok egy példát: jogon pl. mi a fenének tanítanak római jogot, ráadásul 2 félévben, miért kell egyetemes és magyar alkotmánytörténelmet tanulni? Akkor filozófiáról nem is beszélve. Bőven elég lenne a jelenleg hatályos jogszabályokat megtanítani, meg a közigazgatás működését, és a hétköznapok során szükséges ismereteket. Teljesen felesleges az a sok magolás. Bezzeg jogból meg sokszor a nem hatályos dolgokat tanítják, de ez teljesen rendben van persze. Vicc az egész oktatás. Egy-két szakot kivéve, amelyik világszínvonalon is megállja a helyét (pl. orvosi) a közoktatás és a felsőoktatás is eléggé le van maradva, és átszervezést igényelne.

2021. jan. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
75%
Na ne már, tavaly májusban érettségiztem, márciusban zártak be a sulik és mégis leérettségiztem jó eredményekkel. Még ha egy hónapot zárva maradnak a sulik akkor is március környékén már mehettek és van idő bőven a felkészülésre.
2021. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!