Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet eredménye ennek a...

Lehet eredménye ennek a petíciónak?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 5. 00:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy meg ha nem lenne egy lusta az illető, haladékot kért volna az érettségi vizsgák megírásával.

Jó hogy nem azért íratsz alá petíciót, hogy töröljék el a rendes oktatást örökre. (Csak mert lehet puskázni ugyebár mert nagyon elszoktattok az iskolai élettől.. Érdekes módon én várom az iskolák nyitását.)

Én olyan orvosokra akarom majd bízni az életemet, kik tanultak valamit az egyetemen.

#1-es voltam

2021. jan. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
58%
#11 nyugodj meg, hogy azok a orvosok, akikre az életed bízod is puskáztak már életükben :D
2021. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
66%
12 de nem éveket vagy az egész képzésüket
2021. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Az hogy márciusban visszamegyek mit érek vele? Magamtól kell felkészülni az érettségire, amit eddig mások tanárokkal csináltak, mindegyikőtök ugyanazt a véleményt írja le, amikor ennyit nem láttok...Ti tavaly márciusban hagytatok abba amikor már rég felkészültetek rá...nekunk még semmi ilyen nem volt és lehet nem is lesz 😃 és talán vihetnétek valamennyi intelligenciát abba amit írtok, mert a másik "hulladékozása" nagyon alacsonyra vall
2021. jan. 5. 10:43
 15/37 anonim ***** válasza:
54%

Inkább ülj le a seggedre és tanulj mielőtt jösz a kifogásokkal. Nem márciusban fog kinyílni a suli, hanem valószínűleg előbb.

Amúgy meg szerintem egyedül is fel lehet készülni, ugyanis akarattal hegyeket lehet elmozdítani.

2021. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Igen, de ti írjátok hogy nem lenne igazságos meg ilyenek, holott nekünk most 5szor nehezebb mint másoknak... Semmi felkészülési feladatot se kapunk, magamtól találjam ki? 😃
2021. jan. 5. 11:30
 17/37 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egyetemistáknak még mindig nehezebb dolguk van. Egy-egy tantárgy simán felér érettségi és talán még attól nehezebb szinttel is, az előadók lazán veszik a dolgot, nem adják le úgy az anyagot, ha megakadsz bármiben is, akkor meg sok szerencsét, mert nem fog visszaírni ha zaklatod sem.. Felnőttként kezelnek, telibe tojnak hogy oldod meg a feladatot.

Az érettségi egy olyan központi dolog, aminek mindenhol megtalálod a korábbi évek feladatsorait megoldásokkal, de egyetemen mindenkinek más, évről-évre személyreszabott követelmények vannak és sosem találsz a neten hasonló anyagot amire pont szükséged lenne. (Legalábbis nálunk Angliában így van, nincsen felsőoktatásban központosítás)

Tele van az internet azzal amire neked szükséged van. Most képzeld magad egy egyetemista helyébe, hogy egy félévben írjál négy darab 3 ezer szavas beadandót, mellette csinálj egy weboldalt ami össze van kapcsolva mysql workbench-el teli adatokkal, tanulj magadtól html-t, css-t, php-t, js-t meg még mellette kutass, írj dokumentációt mindenhez, csinálj kérdőíveket, mellette csinálj egy mobilappot ami teljesen használatra kész minden szempontból, a beadandó meg szerencskejáték mert találd ki mit vár el az előadó, és akkor oldd meg ahogyan tudod. És ez csak infós szakok, ahol tömény magolás van, azokról nem is beszélek.

Viszont mégsem hallok annyi egyetemistát sírni, mint középiskolást, akiknek jóval egyszerűbb gondjuk van. Ott vár titeket a sült galamb a neten, csak rákéne keresni..

Valószínűleg ígyis könyebb lesz az érettségi mint tavaly is a korona miatt.

2021. jan. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
41%

Játszhatjuk ezt, de akkor kezdődjön ott a felsőoktatás, hogy minden alapszakon felvételi beszélgetés van és a két bemeneti tárgy anyagából (emelt szinten) kikérdeznek. Ez így is eléggé hiányzik már szerintem, nem csak a pedagógia szakosokat kellene szűrni, hanem mindenkit, aki valaha beteszi a lábát a felsőoktatásba. Aztán ha gyenge vagy, mehetsz, ahova akarsz.


Ha az érettségi ennyire színvonaltalan lenne, az egyetemek biztosan elvégeznék a közoktatás feladatát is, azaz számonkérnék az érettségire szánt tudást. Akkor aztán nyávogni sem lehetne, hogy miért nem tanították ezt vagy azt a gimiben, ki lenne adva az egyetemisták által megszokott 300-3000 oldalas kötelező olvasmány aztán have fun.

2021. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
59%

Tehát még egyszer: egy eleve pusztulásra ítélt hulladék omtatási rendszerről beszélünk, amelyik 19. Századi skillekre készít fel a 21. Században. Felesleges lexikális baromságok, sok semmit nem érő anyag. Én őszintén megmondom, nem érdekel, hogy melyik birka pontoz le érte, de egyáltalán miért van érdemjegy?


Ki a f.sz a tanár, hogy engem egy lexikális marhaságból pontozzon? Milyen jogon mondja azt, hogy ez 5-ös, ez csak 3-as stb?


Ezt úgy írom, hogy 4-5-ös érettségiket írtam, és egyetemre járok.


Egy normális oktatási rendszerben megfelelt és nem felelt meg minősítések lennének, senkiben nem lenne frusztrácó, hogy ez csak 2-es, az meg 5-ös. Az alapszintet lehet magasabbra kellene emelni, csak az már egy normális korszerű oktatás mellett menne végbe.


Nyugodtan jöhetnek a maradi, meg mindent benyelő birkák kommentjei meg lepontozásai, nem érdekel. Egy vicc ez az oktatási rendszer.

2021. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
19-es; az ötfokozatú osztályozás a munkát/szorgalmat értékeli (feltéve, hogy nem egy szociopata a tanár), míg a kétfokozatú inkább a "lustáknak" kedvez. Korrekt feltételek mellett emiatt az ötfokozatú sokkal igazságosabb, ráadásul az ötfokozatúban is van "megfelelt" értékelés, ami 2-estől kezdődik, így aki beéri csak a "megfelelt"-tel, annak sem kell megszakadnia.
2021. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!