Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvostudományi egyetem?

Állatorvostudományi egyetem?

Figyelt kérdés
Most döntöttem el, hogy oda szeretnék menni, de kémiából semmi tudásom és most vagyok az utolsó évemben a gimnáziumban, szóval most fogok érettségizni. Valami tanács/megoldás?

2021. jan. 5. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Évkihagyás nélkül szerintem lehetetlen. Kémia és biológia emelt kell, ezekhez 2 év fakultáció kellett volna,hogy olyan eredményt érj el. Ha kihagysz egy évet és keresel magántanárt kémiából és keményen készülsz 1 éven át,akkor szerintem sikerülhet.
2021. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Emelt biosz, emelt kémia minimum 80%-ra, ha a közepeid sikerülnek 90%-on.


A emelt kémiát sztem nem tudod teljesíteni 4 hónap alatt, úgy, hogy semmit nem tudsz belőle, vagy azt is rosszul és még mellette sulid is van.


Vagy felejtsd el, vagy halassz...

2021. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ebben az egy évben egy jó magántanárral, jó könyvekkel és nagy szorgalommal sikerülhet felhoznod magad. Viszont legkésőbb szeptemberben, de akár már nyáron kezdj hozzá, mert nem könnyű az anyag kell oda, hogy megértsd, főleg a számolásokat. Májusban megírod az érettségit és ez minden amit tehetsz.Sok sikert!
2021. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Ülj le seggelni. Jelentkezz emelt szintű felvételi előkészítőre van ami februar 1-en indul online.

És max ha iden nem.sikerul sikerul jovore. Evet kihagyni stb. hulyeseg.

D.P. ha te vagy az, akkor uzenem nem kifogasokat kell keresni, hanem tanulni most azonnal. Ha meg se probalod akkor luzer vagy. Engem elsore folvettek mikozben 8szoros tuljelentkezes volt. A kemia konnyu, csak le kell ulni hozza, ha egyedul nem megy fogadj tanart.

De ha te vagy akkor butuska vagy hozza meg se probald, ismerlek.


Bocsanat kerdezo,ha tevedtem a szemelyedet illetoen.

De a lenyeg ugyanaz: neki kell allni. Es jelentkezni es csinalni. Ha iden nem sikerul, akkor majd sikerul jovore, de ez a majd jol felkeszulok es jovore megprobalom ez egy nagyon luzer hozzaallas. Mitol lenne jovore jobb vagy konnyebb? Csak ki is zokken az ember a folyamatos tanulasbol.

2021. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy beleszólok a válaszodba #4, de 0 szintről felkészülni 80%-ra 3 hónap alatt emelt kémiából úgy, hogy van mellette még több érettségi tárgya csaknem egyenlő a lehetetlennel, hacsak nem zseni az illető. Mi előző válaszolók nem szeretnénk őt hitegetni, csupán reálisan látjuk. Van akinek 2 év fakt után sem jön össze elsőre és az sem nevezhető "butának", ismerek olyat, aki másodjára jutott be és elvégezte az egyetemet jó eredményekkel.

Kérdező, szerintem azért nem ajánlott idén menned, mert elveszi a koncentrációd a többi tárgyról, így tanulmányi pontokban kevesebbet szerezhetsz, ami ha nem duplázni szeretnél nagyon fontos. Ha lenne egy éved csak arra koncentrálni, akkor sikerülhet simán! Nem nagy veszteség 1 év, dolgozhatsz mellette kicsit, esetleg szerezhetsz mellette jogsit, nyelvvizsgát stb.

2021. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

5os ne haragudj de milyen nullarol kell felkeszulni? Gimibe jart (ha jol ertem) tehat tanult kemiat. Oke nyilvan csak 2 evet es azota felejtett DE elotte altalanosban is tanuot az mebrr kemiat. Tehat alapok megvannak. A kemia seggelos tantargy, a szamitasokbol meg kell egy ember aki mindegik tipust emondja majd mindegyikbol kell vagy tobb szazat megoldani. Egy kaptafara mennek. Tul sok logika nem kell hozza.

Az egyeb erettsegi tantargyaktol meg nem veheti el az energiat mert magyarra matekra torire negy evig keszitenek fel gondolom szeptemboer ota is mar csak az erettsegire elotanulas es ismetles megy a sima anyaghal parhuzamosan. Ha valki valahova felvetelizni szeretne ott megnezi mibol kell az emeltszintu vagy akarmi. Es azt is tanulja az osszes tobbivel egyutt.

Egy rendes tanulos egyetemen egy sima vizsgaidoszak 5* kemenyebb, mint egy erettsegi. En is voltam 18 es erettsegiztem...hu de f.stam tole. Aztan jott az egyetem az allatorvosira jartam es huh visszasirtam az erettsegit. Es a felvetelit amit maximum pontszamosra irtam.

Az allatorvosira minden evben mar evtizedek ota 4-10*-es tuljelentkezes van. Teljesen folosleges valakinek azt gondolnia, hogy juj iden meg kivarok es becsulettel tanulok, mert egy teljes ev mulva ugyanugy ugyanilyen sokszoros tuljelentkezes lesz ugyanugy 430 vagy afolotti ponthatar es egy emeltszintu erettsegin egy pillanatnyi teljeseitmeny szamit. Ott abban a par raban hogyan tudsz koncentralni, epp milyen feladatokat dobott abban az evben a gep, mennyire stresszelsz stb. Es itt jon a lenyeg: ennyi erovel aki most akar az eselytelenek nyugalmaval megprobalja ugyanugy lehet szerencses es epp magahoz kepest is magasan teljesit es pont felveszik. Ha ezt kihagyja akkor ennek az eselyet kihagyja. Es egy ev mulva ugyanugy nem skerulhet akarmiylne lasd felsorolt okokbol.


Nem zseni aki 3 honap alatt felkeszul. Mert akkor az orszagunk zsenikkel van tele hiszen szigorlatokra vizsgakra az orvosikon, allatorvksin van aki 10-20 nap alatt keszul fel es teszi le 5-osre (tudhatod vizsgaidoszaknak nevezik).


En allatorvosin vegeztem. Pontosna tudom, hogy az efvolyam egy jelentos hanyada masodjara vagy harmadjara jutott be, de egy olyat se ismertem, aki meg se probalta, es kovetkezo evben meg folvettek. Viszot sok olyan agrarossal talalkoztam, akik azt mondtak o en is allatorvos akartam lenni, de meg se prpbaltam, ugyse vettek volna fol.



Raadasul, ha a kerdezo eleve szalajtott, aztan veletlen a szulei meg vissza is tartottak az oviban vagy elsot ismeteltettek vele vagy nulladikos volt gimiben, akkor meg hova b.sszon el még egy evet az eletebol.

Az allatorvosi 5 teljes ev...nehez. De legnehezebb bejutni. Ezert en senkinek nem tanacsolnam hogy akar csak egy eselytelen probalkozast is kihagyjon. Az luxus. A butak es lustak luxusa. De az ilyen ne is menjen nehez egyetemre.

Az allatorvosi, orvosi az hivatas. Aki mar ott leakad, hogy jaj nem vagyok jo kemiabol es nem tudok felkeszulni- az nem si akar allatorvos lenni. (megjegyzem emiatt a jarvany matt még bejarni se kell suliba ami alhangon sokaknal napi 2 ora plusz idot jelent!)- es ezt miet ne lehetne kemia tanulassla tolteni?

2021. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondtam, hogy 0-ról,mert a kérdező kijelentette, hogy "kémiából semmi tudásom". Igazad van, lehet volt kémiája általánosban, akár gimiben is, de szerintem mind tudjuk, hogy a kémia tanítását fakton veszik komolyan. Nálunk abból állt a közép, hogy kísérletezgettek, de azt se tudták, hogy hogy kell szénhidrogének izomerjeit felrajzolni, vagy éppen miért 1-1 arányban reagál a C és O2. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha nem közép kémia érettségire készítenek, csak megtartják, mert kötelező akkor van, hogy a tanár sem veszi komolyan.

Tisztában vagyok azzal is, hogy az érettségi semmi az orvosi egyetemen zajló vizsgákhoz képest. Viszont ez az első nagy megmérettetés az életben és mint mondtad bekerülni talán a legnehezebb. Valamint ha tegyük fel szerencséje van és jó lesz az eredménye bejut. Nem lesz meg a biztos kémia alapja és a sok más tárgy mellett dupla annyit kell tegyen érte, hogy felzárkózzon.

Valamint én nem azt mondom, hogy ne próbálja meg. Akkor azt mondanám, hogy add fel, nem lehetsz állatorvos. A kémia érettségi 18 éves fejjel szerintem nem egyszerű, érteni is kell és a számolásokat mélyíteni kell, hogy alkalmazni tudd élesben is. Ez szerintem 3 hónap alatt másik 5 tárgy mellett kevés. A többi tárgy meg igényli ezt a 3 hónapot, hisz vannak sulik, ahol nem ismételnek, hanem még be sem fejezték a tananyagot. Ha ismételnek akkor pedig ígyis kell az érettségi feladatok gyakorlására idő. Ha tanulmányi pontokkal megy tovább, nem pedig duplázással és a közepei elérik összátlagban a 80-90%ot akkor nem feltétlen kell irtó jó kémiát írnia.

Persze ezt majd a kérdező eldönti mennyire szorgalmas és kitartó, hogy melyiket merje meglépni, hisz a véleményeinkből így több álláspontot láthat.

2021. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

7-es igen igazad van. Ertem az erveidet. Ha nullarol tanulna (de ez biztos nem igaz), akkor nehez lenne, de nem lehetetlen.


Viszont az allatorvosin 1 ev a kemia es bar nehez, meg azt hisszuk hu de sokminden epul ra, azert nem ez lesz a lenyege az allatorvoslasnak. Minden egyeb targyban, ahol elokerul a kemiai alap ott ugynaolyan alaposan "ujra" atveszik (pl. feherjek tulajdonsaga szerkezete, lipidek stb. elettanon...)


Es igaz az is, hogy ez az első nagy megmérettetés, de épp ezért, ha valaki mar itt kifogást keres és megmagyarázza magának, hogy azért jó évet halasztania, mert felkészülhet (kizarolag onmaga szerint) 100%-osra, az vajon hogy fig nekifutni a nehéz vizsgaidőszakoknak a nehéz vizsgáknak? Hiszen ha ez a stratégiaja és netán működik, akkor egyetemen is ezzel fog próbálkozni és elég hamar cslódnia kell. Aki viszont elég belevaló és nekiugrik egy 3 hónap ide vagy oda, de csinálomnak, az kesőbb is sokat profitalhat az effajta hozzáállásból.


A kerdezo nagyon hajaz a kerdes alapjan egy rokonomra, aki tipikusan az a fajta, aki mar a probaerettsegin is zokogott, hogy azt a tetelt huzta, amit pont elfelejtett megtanulni, es aki eros kemia tanart fogott ki, aki szigoru is volt es ezert neki nem tetszett és szandekosan nem tanult, amit otthon meg is mondott, hogy ez egy hulye tanar, neki nem szimpi folyton tanulni kell es o csak azert se fog. Amikor az apja veszekedett vele emiatt, akkor meg olyan igazi 16 evesen közölte neki a budos eletben nem fog a kemia kelleni. És most telesirta az egesz rokonsagot, hogy ő állatorvos akar lenni (nagy hirtelen a semmiből) és ő semmit nem tud kémiából és jaj mitévő legyen, most afele hajlik mashova jelentkezik, ahol van kemia es majd o akkor ott megtanulja. Na bumm...tehat kovetkeztetes az ilyenek ugyse mennek vegul oda ahova szeretnenek mert kishituek. Ezert irtam az elejen oylan euhosen, hogy luzer az aki meg se probalja. Emeltszintut lehet egy ev mulva ismetelni blabla.


Na de ertelek:-). Csak ha az en gyerekem lenne akkor ütném, ha meg se próbalna csak almodozna mint valami tunderkiralyno.

2021. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is megértem a te verziódat, alapvetően biztos én is így gondolkodnék egy orvosi egyetemmel a hátam mögött, hisz aki elvégzi, az biztos egy nagyon kitartó, céltudatos ember,remélem meglesz rá a lehetőségem nekem is. Csupán azért látom így, mert én még inkább a 18 éves volt végzős fejemmel gondolkodok és tudom, hogy nekem kellett az a 2 év fakt, hogy legyen tudásom.
2021. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#4 nem D. P. vagyok :D
2021. jan. 30. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!