Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szakon kémia nélkül...

Biológia szakon kémia nélkül lehet boldogulni?

Figyelt kérdés
Biológia szakra fogok menni, mert növénykutató szeretnék lenni, viszont nem a kedvencem a kémia. Mennyire fogok boldogulni egyetemen, ha gimnáziumban nem tanulok emelt szinten kémiát? Majd egyetemen jól megtanítják ami kell, vagy érdemes mégis felvenni a kémia faktot?

2021. jan. 9. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én felvenném. Két év kihagyás túl sok lenne. Egyetemen könnyebben fog menni ha rendelkezel egy erős alappal.
2021. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok kémia van biosz szakon is, így ajánlott felvenned emeltre.
2021. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ajánlottan kettő, de max három faktot lehet felvenni.

1. biosz

2. orosz (szeretnék nyelvvizsgát szerezni belőle, ami a emelt óraszám nélkül kivitelezhetetlen, mert magántanárra sajnos nincs pénzem)

3. matek (mindig is matek osztályba jártam, szeretnék emeltezni belőle)


Szóval amint látjátok máris kimaxoltam a keretet. Sem az oroszt, sem a matekot nem szeretném feladni egy olyan tárgy miatt, amit nem is szeretek. Tudom, hogy lesznek olyan tárgyak egyetemen, ahol orrba-szájba folyik majd a kémia, de én úgysem arrafelé fogok majd szakosodni.


Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy mire készüljek, ha gyenge kémiával megyek egyetemre?

2021. jan. 9. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Hát figyelj... Gyorsan haladnak az anyaggal gyorsan kell felhoznod magad emelt szintre. Biztos meg lehet oldani, de jóval egyszerűbb lenne ha lenne kémia háttértudásod. Egy biológiát tanuló ismerősömnek matekja is van, úgyhogy hasznos ott is az emelt,viszont (szerintem) a matekot gyorsabban el lehet sajátítani mint a kémia számításokat. Azt is megértem, hogy kell a nyelvvizsga. Esetleg nincs lehetőség rá, hogy nem hivatalosan, de bejárhass kémiára ha nem esik egybe semmivel?
2021. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Remélem kivitelezhető lesz ez az utóbbi megoldás.


Arra gondoltam, hogy a témakörökből, amik lényegesek lesznek egyetemen, azokból autodidakta módon akár készülhetnék is...

Gondolom pl. a fémek ipari előállítása sosem fog kelleni, de a szerves kémia az fontos lesz.


Mit gondoltok, a kémia mely részei lesznek fontosak?

2021. jan. 12. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az összes számolási példa. Pl.: oldatok, sav-bázis reakciók, titrálás, redoxireakciók,elektrokémia, galvánelemek, termokémia. Ezekhez kell érteni az elméleti hátteret is.
2021. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!