Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak a felsőoktatás-egye...

Miért csak a felsőoktatás-egyetemek online folytatását jelentették be hivatalosan? Középiskolákat miért nem?

Figyelt kérdés

Az egyetemek kapcsán megtörtént a bejelentés, csomó egyetem honlapjára már ki is került a II. szemeszterről szóló tájékoztató. Mindenütt online kezdődik, aztán „majd lesz valami“.

Sok egyetem már teljes félévre online-t kalkulál.


De a középiskolák kapcsán egyelőre néma csönd, noha a válasz és a folytatás tudható itt-ha már arról tanakodnak hogy a végzősöket hogyan engedjük esetleg vissza oltás után-akkor evidens hogy mindenki másnak zárva marad...


De akkor hol késik a bejelentés?


2021. jan. 24. 09:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Azért, mert az egyetemeket február elején kezdődik az új szemeszter, ami nem olyan, mint középiskolában a második félév, itt osztályzás szempontjából minden szemeszter külön egység.

Plusz: egyetemek esetében a dékán saját hatáskörében elrendelheti az online oktatást akkor is, ha a rendelet nem kötelezi rá.

2021. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
Talán azért mert tervezik a középiskolák újranyitását.
2021. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

A tanárok nálunk már nem csak a végzősőknek tartanak konzultációs órákat jelenlétiben.


De persze annyi ez nem kötelező.

2021. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"Talán azért mert tervezik a középiskolák újranyitását."


Ühüm. Azért akarják a végzősöket és CSAK ŐKET oltani hogy egyáltalán ők mehessenek... mert nyitni akarnak. Világos.

2021. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a krónikus betegemnek kellenek legyenek az elsők, érettségi ide vagy oda.

Tavaly is letudtak érettségizni onlineba a tanulók. Bár a szóbelit akár most is elhagyhatnák.

2021. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly is letudtak érettségizni onlineba a tanulók"


Októberben is lement az őszi érettségi írásbelivel szóbelivel nulla "áldozattal."

2021. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Szerintem hibás az a feltételezés, hogy addig nem lesz jelenléti oktatás a középiskolákban míg a végzősöket be nem oltják.


Egy nyolcadikos gyereket simán otthon lehet hagyni felügyelet nélkül, főleg a tegnapi felvételi után. A suliban nem fogják széttanulni magukat ezután, így mehetnének digitálisba míg a végzősök jelenlétibe. Ha most nekem azzal jössz, hogy a végzősöket be kell oltani az iskolába járás előtt, akkor kérdezem én, hogy a nyolcadikosok, hogyan tudtak ezidáig iskolába járni oltás nélkül. Sőt ha a végzősök februárban nem mennek iskolába oltás nélkül akkor a nyolcadikosoknak miért kell?


Nem éppen a középiskolás korosztály a leveszélyeztetettebb. Először eü dolgozók, rendvédelmi szervek munkatársai, nyugdíjasok, krónikus betegek... majd a végén a fiatalok.


Vitázhatunk itt, de nem mi döntünk hanem majd a döntéshozók. Azzal persze lehet egyetérteni és egyet nem érteni.

2021. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

"Szerintem hibás az a feltételezés, hogy addig nem lesz jelenléti oktatás a középiskolákban míg a végzősöket be nem oltják."


Maga a "Nagy" Zorbán mondotta ezt a szájával hát akkor.... van még kérdés?

2021. jan. 25. 08:51
 19/30 anonim ***** válasza:

[link]


Orbán csak feltételes módban beszélt a végzősök beoltásáról. Szerintem valamit félreértettél. Így továbbra is fenntartom:

"Szerintem hibás az a feltételezés, hogy addig nem lesz jelenléti oktatás a középiskolákban míg a végzősöket be nem oltják."


Úgy várom a válaszod, mint az alapítványi iskolás kérdező a béremelést. :)

2021. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"Orbán csak feltételes módban beszélt a végzősök beoltásáról"


Az csak annál jobb


a) forgatókönyv: végzősöket oltják (majd....) és mennek de csak ők

b) forgatókönyv: nem oltanak senkit és nem megy senki


Mindkettő tök jó, a b)-t nem is részletezem, de az a) is azt jelenti hogy ha oltásra várunk akkor itt jóóóóóóóóó darabig lóf****sz se lesz.

Akkor itt áprilisig a fő nem nő.

Ellenvetés?

2021. jan. 25. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!