Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A konzulens szakdolgozat...

A konzulens szakdolgozat írásnál mennyit segíthet?

Figyelt kérdés

Most kezdem a szakdolgozat írását, vagyis egyelőre a témaválasztásnál vagyok. Sikerült konzulenst találnom, aki annyit mondott, google scholarban keresgessek cikkeket a téma kapcsán.


Egyelőre picit azt érzem, a sötétben tapogatózom. Pl. nyilván a kutatási munkához a szakirodalmon kívül konkrét számokról is le kéne tudnom következtetéseket vonni, statisztikai és matematikai eszközökkel, konkrét adatbázisból kinyerni az adatok (de egyelőre azt sem tudom, melyikből?). Ilyen konkrétumokban kérhetek segítséget, hogy pl. milyen adatbázisból és milyen adatokat érdemes felhasználnom, illetve az általa ajánlott módszertan kapcsán is tanácsot?

Illetve ha beküldöm neki a félkész munkám, ő elmondhatja, hogy mit csináltam rosszul, vagy majd a végén derül ki, ha valamit elrontok, amikor kapom a jegyet a szakdolgozatra?


Bocsánat a rengeteg kérdésért, de jelenleg az egész szakdolgozat téma nálam eléggé ködös, nem kaptunk eddig túl sok felvilágosítást róla.



2021. febr. 9. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk a szakdolgozat gyakorlati részébe nem szólhat bele.

A szerkezeti követelményeket figyeli, a megfogalmazást.

Szakirodalomra max javaslatot tehet. Ebben és a gyakorlati részben a külső konzulensem segített.

2021. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nálunk eddig külső konzulensről szó sem volt :D Az egyetem küldött egy listát a tanárokról és a hozzájuk kapcsolódó témákról, a tanár elérhetőségéről és intézzük magunk a konzulens, e-mailben. Van egy téma, ami tetszik, a hozzá "kapcsolódó" tanárnak írtam is emailt, aki rábólintott. De hogy külső konzulens is kéne... na arról egy szót sem szóltak eddig :D
2021. febr. 9. 17:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez szaktól is függ. Én gépészmérnöki szakra jártam. Ott úgy működik, hogy írhatod általános témáról, vagy a suli adja a témát, ebben az esetben csak belső konzulens van.

Vagy írhatod egy cégnél, egy ottani témában, abban az esetben kell egy külső konzulens, akit a cég biztosít.

2021. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi a témád?
2021. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy felvetés, hogy a nagyobb piaci kapitalizációjú vállalatok rendelkeznek ESG minősítéssel? És ezt megnézni egy vagy több ország tőzsdei adatait felhasználva. Van egy hasonló kérdés is, de oda volt írva, hogy abban regressziós modellt kell használni. Viszont itt nem tudom, hogy használhatók-e, illetve azt sem, hogy honnan kéne szednem a tőzsdei adatokat, melyik országét nézzem stb.
2021. febr. 9. 17:46
 6/12 A kérdező kommentje:
Használhatok-e*
2021. febr. 9. 17:46
 7/12 A kérdező kommentje:
Esg minősítés azt jelenti, hogy mennyire veszi figyelembe a fenntarthatosagi szempontokat az adott vállalat
2021. febr. 9. 17:49
 8/12 anonim ***** válasza:
2021. febr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak belső konzulens volt. A módszertannal kapcsolatos kérdéseidet bátran tedd fel a konzulensnek, illetve elküldheted javításra a félkész munkát. Utóbbi nálunk kötelező is volt, nem fogadta el a konzulens a végső beadásnál, ha előzetesen nem látta.
2021. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A szerkezeti követelményeket figyeli, a megfogalmazást."


Azt nem fogja. Nem ez a dolga. Az a dolga, hogy szakmailag segítsen.

2021. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!